Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
etap 4 - dach
#11
(13.07.2018, 20:30)Tomasz napisał(a): Hej, mam pytanie, masz wiązary opadające w okapie?, ile ma m2 pomieszczenie na stryszku? jest dość wysoko żeby stać wyprostowanym? Smile

z projektu 18 metrów

dzisiaj ekipa kryjąca dach zaczęła działać. 3 strony zrobione (membrana, łaty i kontrłaty). my przebiliśmy się z kominami na dniach będziemy je kończyć.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#12
Na jaką dachówkę się zdecydowałeś?
Jaki koszt materiału przy 30 stopniach?
Ile w Twoim regionie cenią za m2 robocizny?
Odpowiedz
#13
Orea 9 antracyt 

17854,11 zł za cały kompletny materiał, a same dachówki, trójniki, gąsiory i spinki - 13711,11 zł
40zł za metr robocizna (powierzchni mam 198 metrów przy 30 stopniach i wydłużonym okapie)
Odpowiedz
#14
Pogoda nie rozpieszcza... prace idą powoli. Ekipa pracuje w urzędowych godzinach (7-15)... widząc jak Łukasz pracuje ( porządek i dokładność) to chu.. mnie strzela jak widzę co ci u mnie robią. Teraz wiem że co tylko się da zrobię sam...


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#15
Ja bym się tam nie przejmował. U mnie też kilka drobiazgów spartaczyli już na starcie, ale później po konkretnej rozmowie wszystko zostało już poprawione i teraz chłopaki pracują wzorowo. Trzeba mieć tylko twardą rękę i być stanowczym. W końcu płacisz im po skończonych etapach, racja? Więc Ty masz tu pierwszorzędne prawo głosu Smile
Odpowiedz


#16
U nas położyli w czwartek i piątek folie i łaty. Niesty w tym tygodniu pogoda się zepsuła i dachówkę chyba będą kłaść w przyszłym tygodniu.
Powodzenia Smile
Odpowiedz
#17
ile zamawiales łat i ile kontrłat ??
Odpowiedz
#18
(18.07.2018, 21:45)ratek1987 napisał(a): ile zamawiales łat i ile kontrłat ??
750 metrów łat i 300 metrów kontrłat. I sporo zostało myślę że wystarczyłoby 600-650 łat i 250 kontrłat. Wszystko zależy w jakich długościach Ci przywiozą.

No i fajrant dach skończony. Jedynie zostało wstawić dwa kominki wentylacyjne (zamówione).


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#19
Wokół otworów jest folia do warstwowego (tzw. ciepłego) montażu okien?
Wyrównywałeś otwory?
Np. zaklejałeś otwory po uchwytach?
Klejem do BK, czy czymś innym?
Odpowiedz
#20
(23.07.2018, 22:17)Michał G. napisał(a): Wokół otworów jest folia do warstwowego (tzw. ciepłego) montażu okien?
Wyrównywałeś otwory?
Np. zaklejałeś otwory po uchwytach?
Klejem do BK, czy czymś innym?

To grunt żeby taśmy przy ciepłym montażu się trzymały... tak zakleiłem wszystkie dziury klejem... nie było tego dużo
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu