Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dziennik Budowy S. F mazowieckie
#11
Nieźle to wygląda, ja już jestem trochę dalej z robotą zapraszam do swojego dziennika. Projekt całkiem niezły tylko ja bym zrezygnował z ze spiżarni bo dużo przestrzeni tracicie moim zdaniem. Również przerobiłem projekt na 4 sypialnie - plan jest w moim dzienniku budowy. Co do betonu to ja kupiłem 2 pełne palety betonu sugerując się lista materiałów ze strony. Realnie na murowanie oraz nadproża w ścianach zew. i wew wykorzystałem około 1,5 palety, reszta betonu poszła na ogrodzenie.

Powodzenia !

PS nie napisałeś czy budujesz sam czy firme brałeś ?
Odpowiedz
#12
Photo 
Z braku czasu i początku roku szkolnego nie wrzycaliśmy zdjęć. Unas wieniec już zalany i ida do góry ścianki działowe. 
w tygodniu 8-13.10 wchodzą wiązary a następnie dach.
   

(29.08.2018, 12:50)gjenio napisał(a): Nieźle to wygląda, ja już jestem trochę dalej z robotą zapraszam do swojego dziennika. Projekt całkiem niezły tylko ja bym zrezygnował z ze spiżarni bo dużo przestrzeni tracicie moim zdaniem. Również przerobiłem projekt na 4 sypialnie - plan jest w moim dzienniku budowy. Co do betonu to ja kupiłem 2 pełne palety betonu sugerując się lista materiałów ze strony. Realnie na murowanie oraz nadproża w ścianach zew. i wew  wykorzystałem około 1,5 palety, reszta betonu poszła na ogrodzenie.

Powodzenia !

PS nie napisałeś czy budujesz sam czy firme brałeś ?
Dzięki. Niestety ze spiżarni nie zrezygnujemy jesteśmy rodzina która lubi robić przetwory na  
zimę.  Kupnem betonu sugerowaliśmy się listą zamieszczona przez Łukasza. Do tej pory poszła nam jedna paleta (chyba). 
nadporoża kupiliśmy. Po przejżeniu towjego dziennika i zapoznaniu się z planem domu, widze że postawiłeś na 2 pokoje odrazu przy wejściu. My natomiast chcieliśmy zachować strefę dzienną i nocną oddzielnie.
Powiedz mi gdzie kupowałeś blachodachówkę? Po przejrzeniu ofert stwierdziliśmy że lepiej położyć blachę. 

P.S. Czy możesz wysłac zdjecia dachu?
Odpowiedz
#13
Zaktualizujesz kosztorys od foli kubełkowej do teraz?
Odpowiedz
#14
(18.09.2018, 13:45)qwerty napisał(a): Zaktualizujesz  kosztorys od foli kubełkowej do teraz?

Tak ale dopiero wieczorem.

Folię kubełkową udało mi się kupić przez internet w bardzo korzystnej cenie.
Odpowiedz
#15
Blachę kupowałem w dachlux (venecja od budmatu) cena zblizona do blachotrapezu ale gwarancja 35 lat i obsługa klienta lepsza. 

Zarówno wiązary jak i blachę kładłem sam, żeby dojść dokładnie jak poprawnie zamontować deskę czołową, zrobić w miarę ładne obróbki, zamocować rynnę tak aby woda z dachu wpadała do niej straciłem prawie tydzień, nigdy wcześniej tego nie robiłem a filmy na yt są mało szczegółowe. Całość zajęła mi dobry miesiąc (weekendowo i po godzinach). Co do efektu końcowego nie mam sobie nic do zarzucenia, jak na pierwszy raz dla mnie jest ok. Pewnie specu się dopatrzy niedokładności ale porównując swój dach z sąsiadami to jestem z siebie dumy. 


   
   
Odpowiedz


#16
Jutro przyjeżdżają wiązary, z N-drewno, a od 15 października będzie montowany dach.
Odpowiedz
#17
Jeśli można zapytać to jak cenowo wyszły wiązary ?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
Witam
Jakie wymiary ma kotłownia że w prostokącie daje 4m2 ? dobrze widze na projekcie że 170x253 ? i bez okna i bez dodatkowych drzwi.
Czym będziecie ogrzewać?
Odpowiedz
#19
...Jeśli można zapytać to jak cenowo wyszły wiązary  ?
Wiązary wyszły 21 tys

...Jakie wymiary ma kotłownia że w prostokącie daje 4m2 ?   dobrze widze na projekcie że 170x253 ?  i bez okna i bez dodatkowych drzwi.
Czym będziecie ogrzewać?

Ogrzewane będzie gazem , tak ma wymiary 170  x 253, jedynie w miejscu gdzie jest gomin jest mniej bo 134. 
Nie mamy okien ani  drzwi dodatkowych do kotłowni.
Odpowiedz
#20
@asiaarek możecie polecić kierownika budowy jeśli się Wasz sprawdził? Rozpoczynam powoli budowę niedaleko S.F.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu