Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wysokość ławy fundamentowej
#1
Witam wszystkich (mój pierwszy post)

Proszę o poradę, liczyłem to kilka razy ....

Głębokość ławy ma mieć 130 cm (najniższy punkt)

1. Zatem ściągamy warstwę Humusu 50 cm po całości (zostaje nam jeszcze 0,8 metra)
2. Układamy deski szalunkowe
3. Wykopujemy rów na ławę (brakujące cm)
4. Dajemy 15 cm chudziaka 
5. Zbrojenie ze strzemionami 25 x 25 cm (z otuliną 5 cm)
6. Wlewamy beton na wysokość do szalunku (65 cm)

i tu mam zonga wg mnie to strasznie wysoka ława Huh 

idąc dalej mamy ławę 80 cm (z chudziakiem 15 cm)

7. Następnie izolacja pozioma i 5 warstw bloczków fundamentowych
Bloczki mają wysokość 12 cm + spoina ok 2 cm co nam daje 70 cm

Razem 80 i 70 cm (150 cm) - wychodzimy ok 30 cm powyżej gruntu (poziomu zero) lub dla laika trawy Smile

Czy moje obliczenia są w porządku, nie mogłem dokopać się na jaką wysokość robi się zalanie betonem B25 ław

Wg projektu mam 130 cm poniżej poziomu zero, szerokość ławy 50 cm
Odpowiedz
#2
Ława ma miec głębkość 40cm z suchym betonem. Poszukaj postu "stan zero" tam łukasz bardzo dobrze to zobrazował na filmie.
Odpowiedz
#3
Masz inny projekt? W projekcie jest napisane na jakiej głębokości ma być ława oraz jej wymiary. Reszta to wyjście bloczkami w górę.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#4
może na rysunku będzie Ci łatwiej zrozumieć


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#5
Dziękuję za pomoc, mam inny projekt za późno trafiłem na te forum. W każdym razie mam nadzieję że jak dostanę zgodę to rozpocznę budowę na mazurach,
natomiast co do bloczków, Łukasz budował na bloczkach fundamentowych 12 x 24 x 38 (tak przynajmniej było na filmie) w rozpisce kosztorysu były bloczki o szerokości 25 cm, praktycznie nie do dostania w mojej okolicy, strasznie słabo z zaopatrzeniem mam tam.

Jeszcze raz dzięki
Odpowiedz


#6
Wylej monolit i po problemie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu