Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stare Oborzyska
#61
Panowie jako że zbliżam się do wylania chudziaka powiedzcie mi ile czasu trzeba odczekać z dalszymi pracami. Mam pytanie jeszcze odnośnie na której warstwie zaczynają się okna jak to się liczy mam wytyczone zero budynku ale fundament podniosłem o jeden bloczek wyszło było za nisko i teraz jak to będzie.
Odpowiedz
#62
jak nie bedziesz układal palet na chudziaku to mozesz na drugi dzien. Co do okien to zaczynają się na 4 warstwie( wszystko masz w projekcie). Fundament juz cie nie interesuje, nie ma znaczenia czy bloczek czy dwa wyzej
Odpowiedz
#63
Nie wiem czy Ci się śpieszy czy nie ale warto poczekać i wrzucić palety z bloczkami do środka na płytę, znacznie ułatwia to robotę. Tylko trzeba uważać aby np. nie zasłonić sobie przekątnych do mierzenia przy murowaniu pierwszych bloczków na rogach.
Odpowiedz
#64
Ogólnie mówi się że beton w 7 dni uzyska połowę deklarowanej wytryzmalości - czyli jak B15 to po 7 dniach ma ok 7,5 a po 28 15Mpa
Odpowiedz
#65
(21.07.2019, 10:50)retronora napisał(a): Tylko trzeba uważać aby np. nie zasłonić sobie przekątnych do mierzenia przy murowaniu pierwszych bloczków na rogach.

Paleciak załatwia sprawę.
Pisałem o tym u siebie w dzienniku.
Można wypożyczyć z wypożyczalni, albo z zaprzyjaźnionego sklepu Wink
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu