Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stare Oborzyska
#11
(15.06.2018, 21:43)Aluna napisał(a): Wiązary z firmy konstrukcyjny.pl, mają biuro w Lesznie, ale firma ze Wschowy.

Miałem od nich ofertę. Nawet przyzwoitą.
Odpowiedz
#12
Cegła była w projekcie i tak zostało.

konstrukcyjny.pl mieli dobrą cenę i czas realizacji. Stąd nasz wybór, dodatkowo widzieliśmy ich realizacje w okolicy. Zobaczymy jak u nas się sprawdzą, termin mamy na drugą połowę lipca, ale ostatnio mieliśmy telefon, że może uda się szybciej.
W sumie dobrze by było.

koszt robocizny od momentu zebrania humusu do wymurowania ścianek działowych i kominów - 23 tys.
Odpowiedz
#13
Hej,
skoro problem dodawania załączników został zażegnany to możemy działać z fotami. Nadrabiam zaległości. 
Ps. Wiązary we wtorek montują
I z dodatkowych zmian zdecydowałam się zmniejszyć okna w sypialniach na 125 szerokości (jednoskrzydłowe), musimy więc zamurować o jakieś 23-25 cm otwory.

   
   
   
   
   

Jutro postaram się przesłać więcej fot jak to wygląda w środku na ten moment.
Odpowiedz
#14
Nad oknami się jeszcze raz zastanów Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#15
Już się zastanowiliśmy i taka decyzja zapadła. Zmniejszamy jedynie okna w sypialniach. W salonie okno między kuchnią jest większe - 2 m szerokości i tylko będzie przeszklone.
W kuchni dwuskrzydłowe bez zmian co do  wielkości.

wrzucam resztę fot.
   
   
   
   
   
   
   
   

   

dalsza część po wtorku jak zamontują wiązary
Odpowiedz


#16
Nie jestem fachowcem, ani budowlańcem, ale wg mnie w murowaniu ścian są za małe przesunięcia do wiązania pustaków i ściany mogą pękać... Powinno być przesunięte o co najmniej 0,4 wysokości pustaków (najczęściej około 10 cm). U Ciebie często wg mnie jest poniżej 5cm, a w okolicach wieńca gdzieniegdzie nie ma o ogóle przewiązania...
Miejmy nadzieję, że pęknięć nie będzie bo co jak co, ale duży ciężar nie naciska na te ściany Wink
Odpowiedz
#17
Sprawdzę to.
Odpowiedz
#18
Sprawdziłam - racja, ale ściany stoją i nie będę burzyć. Wychodzą kwiatki jak się człowiek nie zna, niektóre błędy wyhaczyłam gołym okiem typu - zamurowana spiżarka - brak wejścia  lub krzywa ścianka między wc a łazienką, krzywa ściana od prysznica - przesunięcie 2 cm. Masakra - kazałam zburzyć, bo były na jakieś 3-4 warstwy dopiero.

Obecnie wiązary zamontowane - zero problemów, malowaliśmy cały weekend dechy na boazerię. W tygodniu mają skończyć działówki.
Okna zamówione (kolor winchester na profilu veka ), zastanawiamy się jaką dachówkę wziąć, w sensie frma i kolor żeby to wszystko było spójne wizualnie.

Poz zmianach dokonanych w łazience - powiększyłam spiżarnię i 40 cm uciekło z łazienki - nie mieści mi się wanna ;/
Szkoda, ale bardziej potrzebuję miejsca do przechowywania a komin zabiera bardzo dużo miejsca w spiżarce.

   
   
   
   
   
   
   
   

   
   

Aż się boję czego jeszcze nie zauważyliśmy.....
Odpowiedz
#19
Bardzo fajnie, że dołożyliście daszek nad wejściem i zadaszenie nad tarasem.
To wszystko w cenie 21 tys.?
Cena brutto czy netto?
Odpowiedz
#20
Dokładnie wyszło 20 800 netto. Burkietowicz nam wycenił w kwietniu na 24 tys netto i nie chcieli negocjować, także zrezygnowaliśmy.

Firma, która w zeszłym tygodniu montowała nam wiązary wywiązała się świetnie z zadania. Taras chcieliśmy razem z mężem a daszek z przodu to już moja fanaberia.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu