Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 22 01.07.2016 - Rozszalowanie wieńca
#1
Dzisiaj pozostało po sobie posprzątać Smile
Rozszalować, i ogarnąć budowę. Poszło dość sprawnie, i tak ok 14 byliśmy już po robocie.

Myślę, że to dobry moment na podsumowanie całości.
Generalnie zakładałem, że do tego etapu dotrzemy po 5 tygodniach pracy. Udało się wykonać pracę w trochę krótszym terminie. Została dopracowana organizacja pracy do takiego stopnia, że prace postępowały po prostu szybciej. Uważam, że to właśnie organizacja pracy stanowi połowę sukcesu.
Jeśli chodzi o sam proces budowy to jak doskonale widać w temacie o kosztorysie z tej konkretnej inwestycji możliwe jest zaplanowanie dość dokładnie nie tylko kosztów ale i samej budowy.
Przyznać należy, że pogoda bardzo dopisała, a to tak naprawdę jedyna zmienna, na która nie mamy żadnego wpływu.

Warto napisać, również kilka słów o kosztach poniesionych na materiały. Założenia sprawdziły się niemalże w 100%. Kwota zakładana do tego etapu nie przekroczyła zakładanej, a to najważniejsze, jeśli ktoś realnie myśli o budowie domu niskobudżetowego. Niskobudżetowy nie znaczy byle jaki. Ale to już chyba widać, że to dom budowany w systemie tradycyjnym a nie jak to wielokrotnie było napisane przez niedowiarków, że za takie pieniądze można wybudować szopę, garaż etc...

Celowo została podjęta decyzja o upublicznieniu rachunków, możecie Państwo teraz sami dokładnie zaplanować swoja budowę od a do z, mając jeszcze bardziej szczegółowe zapotrzebowanie na materiał.

Na dobra sprawę, jeśli ktoś ma możliwość uzyskania dobrego rabatu, to spokojnie można zejść poniżej kwoty 20 tys. zł do tego etapu. Można wylać chudziaka z betonu B15, tak naprawdę zrezygnować z mat zgrzewanych, zmniejszyć grubość styropianu na fundamencie, kupić niższej jakości materiały etc.. tylko proszę pamiętać, że to będzie dom budowany dla siebie Smile

Tu w Szczepidle kończymy teraz na wieńcu. W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej zostanie dostarczona i zmontowana konstrukcja wiązarowa dachu. My wracamy za niecały miesiąc skończyć to co zaczęliśmy, czyli pokrycie dachu, kominy, ściany działowe.

Natomiast od poniedziałku zaczynamy dom w Starym Polichnie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Zlecenie budowy tylko do wieńca.
Wszystkich chętnych zapraszam do bezpośredniego kontaktu na budowie. Mam również pomysł na trochę inne prezentowanie budowy, myślę, że będzie jeszcze bardziej przystępne i przejrzyste dla każdego.

p.s Jeśli ktoś nadal uważa, że to dom budowany byle jak "po taniości" to gratuluje podejścia do życia i życzę powodzenia, ja z wielką przyjemnością zamieszkam w domu budowanym w tym systemie Smile

Pozdrawiam

[Obrazek: budowa_domu_2016_zalewanie_wienca_138.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2016_zalewanie_wienca_139.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2016_zalewanie_wienca_140.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2016_zalewanie_wienca_141.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2016_zalewanie_wienca_142.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2016_zalewanie_wienca_143.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2016_zalewanie_wienca_144.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2016_zalewanie_wienca_145.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2016_zalewanie_wienca_146.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2016_zalewanie_wienca_147.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Super Big Grin
Odpowiedz
#3
Gratuluje organizacji pracy i efektu. Piotr B.
Odpowiedz
#4
Szybko poszło. Jak wrócisz na tę budowę, to chętnie byśmy podjechali.
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu