Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prąd na działce
#1
Czy Ktoś występując do ZE o warunki przyłączenia prądu na działkę, próbował ominąć taryfę C (tzw. budowlaną). Wiadomo, że taryfa G jest znacznie tańsza od "budowlanej" i może da się to jakoś obejść.
Gdzieś czytałem, że można postawić garaż blaszany lub jakiś inny budynek gospodarczy i wtedy można wnioskować o taryfę G.
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?, bo budując dom w systemie gospodarczym kilka lat jesteśmy do tyłu parę "tysi" w plecy, a wiadomo każdy grosz się liczy.
Odpowiedz
#2
(30.05.2018, 21:18)PiterK napisał(a): Czy Ktoś występując do ZE o warunki przyłączenia prądu na działkę, próbował ominąć taryfę C (tzw. budowlaną). Wiadomo, że taryfa G jest znacznie tańsza od "budowlanej" i może da się to jakoś obejść.
Gdzieś czytałem, że można postawić garaż blaszany lub jakiś inny budynek gospodarczy i wtedy można wnioskować o taryfę G.
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?, bo budując dom w systemie gospodarczym kilka lat jesteśmy do tyłu parę "tysi" w plecy, a wiadomo każdy grosz się liczy.

monopolista nie będzie decydował    jakie   przyłącze   ZE  masz wybrać  ,  zgodnie z wymogami   pod jakie podlegamy   EU-  sami decydujemy czy   chcemy na czas budowy  , czyli tymczasowe  - nie opłacalne    , wybieramy   podstawowe   czas realizacji  przez ZE  to makabra   ,wiadomo  monopolista
Odpowiedz
#3
Doświadczenia nie mam.Napiszę to co sam gdzieś przeczytałem.Stawiasz np.garaż i mówisz,że na razie nie będziesz budował domu,ale prąd Ci jest potrzebny np.by skosić trawę.Druga opcja.Prąd budowlany jest dla deweleperów.Ty budujesz dla Siebie systemem gospodarczym,więc przysługuje Ci zwykła taryfa.Nie zaszkodzi spróbować.Może się uda.
Powodzenia.
Odpowiedz
#4
(30.05.2018, 22:38)tomi8547 napisał(a): Doświadczenia nie mam.Napiszę to co sam gdzieś przeczytałem.Stawiasz np.garaż i mówisz,że na razie nie będziesz budował domu,ale prąd Ci jest potrzebny np.by skosić trawę.Druga opcja.Prąd budowlany jest dla deweleperów.Ty budujesz dla Siebie systemem gospodarczym,więc przysługuje Ci zwykła taryfa.Nie zaszkodzi spróbować.Może się uda.
Powodzenia.

to monopolisty nie powiano interesować   do czego   i jak chcesz  wykorzystać   przyłącze , masz zamiar  wykorzystać   przyłącze zgodnie z projektem  domu jednorodzonego ,  opłaty  i koszty przyłącza ponosisz ty  nie monopolista (ZE), wiem jakie są realia  , wystąpienie   do  monopolisty   (Tauron)  z wnioskiem  o przyłącze do obiektu   zgodnie z projektem  , czas realizacji  9 miechów ,   od złożenia wniosku   , przegrzeli  (pał...)   to nie czasy komuny gdzie kilof i łopata , ale to monopolista i on decyduje kiedy nam zrobi przyłącze
Odpowiedz
#5
Stawiasz garaż blaszany i mówisz, że prąd Ci potrzebny do "oświetlenia posesji, skoszenia trawy, czajnika elektrycznego, żeby zrobić herbatę, bo spędzasz tam dużo czasu..."
Masz sentyment do tej działki, bo w końcu kiedyś stanie tam Twój dom!
Owszem, pozwolenie już masz, ale jest ono ważne 3 lata...
Nie wiesz, kiedy zaczniesz budowę, bo przecież jesteś biedny, kredyty są drogie, a ostatnio zdolność Ci spadła...
Ale masz nadzieję, że w ciągu tych 3 lat zaczniesz budowę.
I napisz oświadczenie, "że nie będziesz wykorzystywać prądu do celów budowlanych".

Gdyby się jednak okazało (nie wiem, jakim cudem- życzliwy sąsiad?), że ten prąd wykorzystujesz do celów budowlanych, to wtedy.....

Odłączą Ci prąd Wink
Kary za to nie będzie.
Odpowiedz


#6
(31.05.2018, 09:37)Michał G. napisał(a): Stawiasz garaż blaszany i mówisz, że prąd Ci potrzebny do "oświetlenia posesji, skoszenia trawy, czajnika elektrycznego, żeby zrobić herbatę, bo spędzasz tam dużo czasu..."
Masz sentyment do tej działki, bo w końcu kiedyś stanie tam Twój dom!
Owszem, pozwolenie już masz, ale jest ono ważne 3 lata...
Nie wiesz, kiedy zaczniesz budowę, bo przecież jesteś biedny, kredyty są drogie, a ostatnio zdolność Ci spadła...
Ale masz nadzieję, że w ciągu tych 3 lat zaczniesz budowę.
I napisz oświadczenie, "że nie będziesz wykorzystywać prądu do celów budowlanych".

Gdyby się jednak okazało (nie wiem, jakim cudem- życzliwy sąsiad?), że ten prąd wykorzystujesz do celów budowlanych, to wtedy.....

Odłączą Ci prąd Wink
Kary za to nie będzie.

I tak zamierzam zrobić.
Jak już będę ogarniał ZE to dam znać jak sprawa się potoczyła
Odpowiedz
#7
Generalnie nikt uczciwy nie próbował ominąć taryfy C (budowlanej). Wiadomo każdemu elektrykowi na budowie że jak poprosisz o prąd do garażu, to podłączona zostanie jedna faza o mocy umownej 4KW. Troszkę mało na betoniarkę, mieszadło, halogeny, wiertarki, wyciągarki, spawarki, itp.
Pozdrawiam
Artur Długosz
Consulting Sati Sp. z o.o. Kompleksowe remonty
Odpowiedz
#8
Generalnie to taryfa budowlana jest wg mnie nie uczciwa i zbyt droga...czekam na info czy udało się to obejść
Odpowiedz
#9
Jest to do zrobienia na zasadzie jak podałem wyżej.
Są 3 fazy bez problemu.
Odpowiedz
#10
Witam wszystkich
I jak dalej w temacie prądu do pomieszczenia gospodarczego / blaszaka przed budową ?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu