Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Woda na działce i glina co robić?
#1
Cześć,

Mam pytanie na podstawie załączonych badań z mojej działki. Czy warstwa poniżej gliny jest warstwą przepuszczalną? i czy jest sens usuwania gliny?
W opisie z badań napisane jest że w okresach bezdeszczowych zwierciadło wody może całkowicie znikać.
[Obrazek: geo1.jpg]

[Obrazek: geo2.jpg]
Odpowiedz
#2
gline wybieramy z wykopu, potem drenaż na okolo. Popraw zdjecia bo sie nie wyswietlaja
Odpowiedz
#3
bez przesady, nie trzeba wybierać gliny z wykopu - chociaż zależy jaka to glina, ale generalnie jeśli nie dostanie wody i nie zrobi się plastyczna, to spokojnie może sobie zostać.
Odpowiedz
#4
obrazki poprawione, odwierty z końca stycznia
Odpowiedz
#5
gline wybieramy , chyba , że budujemy technologią z lat 80 tych. chcesz mieć sucho wybierz glinę i zrób drenaż. Jak masz wątpliwosci zapytaj kierownika to ci wytłumaczy
Odpowiedz


#6
Bardziej chodzi mi o chłonność gruntu pod gliną żeby zrobić drenaż powyżej i na rogach studnie chłonne poniżej gliny. Glina nie będzie wybierana, powyżej jest warstwa piasku która zostanie zageszczona, następnie uzupełnie wykop pospółką, zageszcze i na tym będę robił płytę fundamentalną.
Odpowiedz
#7
a dlaczego nie tradycyjny fundament?
Odpowiedz
#8
Szkody górnicze i wysoki poziom wód gruntowych, a dodatkowo doceniam walory ociepleniowe plyty
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu