Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
woda nad czy pod ławą fundamętową
#1
Witam 
rozmawiałem z kierownikiem i z wykonawca i sugerują aby poprowadzić wodę nad ławą a nie pod. 
obecnie jestem na etapie murowanie ścina fundamentowych, 8 warstw ok. 112 cm wysokie. (112+24 suporeks =136 "0" będzie ok 30 cm nad ziemią reasumując rura z wodą była by na głębokości ok 106 cm) strefa przemarzania u mnie to 80 cm 
Czy mogę zrobić tak jak mi sugerują czy jednak poprowadzić rurę pod ławą?
Odpowiedz
#2
(30.05.2018, 08:27)daniel-03 napisał(a): .... sugerują aby poprowadzić wodę nad ławą a nie pod. 
spytaj w wodociągach u mnie wymóg jest 160cm więc ja mam pod ławą. Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
(30.05.2018, 08:27)daniel-03 napisał(a): Witam 
obecnie jestem na etapie murowanie ścina fundamentowych, 8 warstw ok. 112 cm wysokie. (112+24 suporeks =136 "0" będzie ok 30 cm nad ziemią reasumując rura z wodą była by na głębokości ok 106 cm) strefa przemarzania u mnie to 80 cm 
rozmawiałem z kierownikiem i z wykonawca i sugerują aby poprowadzić wodę nad ławą a nie pod. 
Czy mogę zrobić tak jak mi sugerują czy jednak poprowadzić rurę pod ławą?

zawsze  biorą górną strefy przymarzania granice głębokości

pomiędzy  1,50 - 1,60 m
Odpowiedz
#4
Ma być pod ławą.
Odpowiedz
#5
Zrób jak najniżej się da. U moich rodziców wszystko robione było zgodnie z projektem, a swego czasu była awaria. Teraz jak zapowiadają mega mrozy to mama nastawia pranie z opóźnieniem by był jakiś pobór/ruch wody.
Odpowiedz


#6
(30.05.2018, 14:39)sierzant napisał(a): Ma być pod ławą.

  zależy na jakiej głębokości   jest ława ,   na budowie   gdzie robię  ława  jest  na głębokości   100cm poniżej   poziomu gruntu 

wiec   wodę prowadzimy  od poziomu gruntu na głębokości 1,5-1,6m
Odpowiedz
#7
macie racje. potrzebowałem szybkiej rady.
dziś wybiłem z głowy kierownikowi i wykonawcy prowadzenie wody nad ławą...
doczytałem się przepisów, że woda powinna być prowadzono 40 cm poniżej strefy przemarzania wiec u mnie min 120 cm, dodzwoniłem sie do sanitarnego ten sugerował aby nawet zrobić głębiej 160 cm. dzięki za rade dobrze ze mnie tknęło aby to zweryfikować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu