Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
etap 1 - fundament
#21
Fundament obklejony xps 300, 10 cm (7 pianek poszło). Następnie na to folia kubełkowa. Ręcznie podsypaliśmy piaskiem żeby się nie obsuwała.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#22
Nieźle Ci to wychodzi. Jak wyjdziesz z ziemi to już poleci
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#23
Mój projektant projektuje mi bardzo podobny dom zmieniają sie wymiary zewnętrzne będzie mniejszy o ok 20 cm i twierdzi ze nie potrzeba słupów co wy na to
Odpowiedz
#24
w tym tez słupy są zbędne, ludzie budują z tymi słupami lub bez nich...
Odpowiedz
#25
U mnie projektant przesunął na okno narożne, wiec tak jak piszesz tamte są niepotrzebne. Czytałem gdzieś tu na forum, że to miał być inny projekt a zmienili coś tam i słupy zostały.
Odpowiedz


#26
.... o słupach czy są potrzebne czy nie pisze na forum wystarczy poświęcić trochę czasu i poszukać. Ja je stawiam bo są w projekcie jakby ich nie było to bym nie stawiał ...

Etap pierwszy powoli dobiega końca:
- fundament zasypany 4 samochody piasku dokupione (80ton), koparkowy przyjechał z jednym pracownikiem, który obsługiwał skoczka, po zasypaniu fundamentu w środku oraz obsypaniu z zewnątrz, środek „objechała” 500kg zagęszczarka wszystko ubite idealnie,
- ułożona kanaliza wg własnego planu (po konsultacji w kierownikiem) sprzedawca w hurtowni podpowiedział żebym uszczelki powyciągał jak będę przymierzał elementy (cenna rada),
- ułożone dojście powietrza do kominka,
- rozłożone siatki i stelaż pod zaciąganie betonu (B20),
- wg obliczeń powinno zostać trochę betonu, więc zrobiony został szalunek pod pierwszy schodek.
Teraz tylko zostało popodkładać kamienie pod siatki i czekać na beton…


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#27
Dzisiaj przyjechała grucha a raczej dwie gruchy 14,5 metra zamówiłem (domówiłem 0,5 metra i dobrze bo byłoby na styk). Z tej ilości zostało sześć taczek które wrzuciliśmy na pierwszy schodek. Pogoda przez cały pierwszy etap dopisała dzisiaj trochę padało z jednej strony dobrze bo podlało przed wylaniem, prognozy też pokazują że raczej nie będę musiał podlewać.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#28
Gratulacje!
Ładnie, czysto na budowie Smile

Jak już "zero" wylane, to głowa spokojniejsza. Najgorsze za nami!

I po raz kolejny powtórzę, że tempo masz super!
"Goniłeś" mnie z każdym dniem Wink
Tymbardziej, że też robisz własnoręcznie.

Dom stanie w samym narożniku działki?
Czy ogrodzenie jest tylko tymczasowe i bliżej budynku, niż granica?

Edit: już znalazłem info, że 4,5-5m do granicy.
Na ostatnim zdjęciu, z tej perspektywy wydawało się bliżej Wink
Odpowiedz
#29
Trzpienie żelbetowe usuwacie tylko wtedy jeśli wasz projektant,wykreśli wam je z projektu.
To zmiana istotna.Mimo iż faktycznie nie są potrzebne, warto to zrobić na projekcie.
Odpowiedz
#30
nie prawda, przepisy sa zmienione i nie musi być żadne 4 metry od granicy .
ja mam 1,5m od granicy .
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu