Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
etap 1 - fundament
#31
(18.05.2018, 18:00)Andrzej2109 napisał(a): nie prawda, przepisy sa zmienione  i nie musi być żadne 4 metry od granicy .
ja mam 1,5m od granicy .

i prawda i nieprawda, 1,5m mozna ale musisz miec szczegolne warunki, działka wezsza niz 15 metrow, lub sasiad ma budowel rowniez 1,5m od granicy . Wiec moze nie warto tak  uogolniac i rzucac na wiatr , ze kazdy moze 1,5 od granicy bo nie moze.

sciana z oknami 4m, bez okien 3m, a reszta to sa szczegolne warunki konkretnej dzialki,
Wiec moze nie warto wprowadzac ludzi w bład.
Odpowiedz
#32
(25.05.2018, 11:53)Andrzej2109 napisał(a):
(24.05.2018, 18:09)wesolowski napisał(a):
(18.05.2018, 18:00)Andrzej2109 napisał(a): nie prawda, przepisy sa zmienione  i nie musi być żadne 4 metry od granicy .
ja mam 1,5m od granicy .

i prawda i nieprawda, 1,5m mozna ale musisz miec szczegolne warunki, działka wezsza niz 15 metrow, lub sasiad ma budowel rowniez 1,5m od granicy . Wiec moze nie warto tak  uogolniac i rzucac na wiatr , ze kazdy moze 1,5 od granicy bo nie moze.

sciana z oknami 4m, bez okien 3m, a reszta to sa szczegolne warunki konkretnej dzialki,
Wiec moze nie warto wprowadzac ludzi w bład.
BUDOWA NA GRANICY DZIAŁKI
Budynek zlokalizowany na granicy działki może przylegać do ściany budynku istniejącego na sąsiedniej działce, jeżeli jego wysokość będzie zgodna z obowiązującym na danym terenie planem miejscowym lub decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (§ 12 ust. 3). Budowa nowego budynku przylegającego do ślepej ściany stojącej na granicy działki jest jednym z głównych sposobów intensyfikacji zabudowy. Budowa taka od 1 stycznia 2018 r. jest dozwolona z mocy prawa i dotyczy każdego rodzaju zabudowy, a nie jedynie zabudowy jednorodzinnej, jak to miało miejsce dotychczas.
Dla ułatwienia przeprowadzania inwestycji polegającej na realizacji m.in. budynków mieszkalnych jednorodzinnych wprowadzono zmiany w przepisie § 271 rozporządzenia, umożliwiające, przy spełnieniu określonych warunków, sytuowanie budynków w odległości:
  1. 4 m od granicy lasu w przypadku - gdy granica lasu będzie usytuowana na sąsiedniej działce,

  2. bezpośrednio przy granicy lasu - gdy granica lasu znajduje się na działce, na której będzie realizowana inwestycja.
Dotychczasowe przepisy dotyczące sytuowania takich budynków obligowały do zachowania odległości co najmniej 12 m od granicy z lasem. Dzięki nowym regulacjom będzie istniała możliwość uzyskania pozwolenia na budowę np. budynku sytuowanego w granicy lasu bez konieczności uzyskiwania odstępstwa od warunków technicznych.

 czy wasza rozmowa wnosi coś do dziennika budowy?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu