Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyjście kanalizacji z budynku
#1
Witam

Podczas adaptacji projektant sanitarny wrysował mi takie wyjście kanalizacji sanitarnej w teren. Plik w załączeniu.
Co myślicie o takim przejściu pod ławą fundamentową?
Jeżeli to miałoby być tak wykonane to kanalizacja wewnątrz budynku będzie musiała być rozkładana na dość znacznej głębokości. Mam obawy jak to później bezpiecznie zagęścić.
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam


Załączone pliki
.pdf   kanalizacja.pdf (Rozmiar: 125.1 KB / Pobrań: 680)
Odpowiedz
#2
Myśle, że go troche poniosło. Zrób tak jak w projekcie.
Odpowiedz
#3
Projektant wyrysował zgodnie z rzędnymi dla tego terenu. Teren równy, odległość do istniejącej studni o głębokości około 2 metrów wynosi blisko 13 metrów przy spadku 2-3% i tak mu wyszło Smile Zewnętrzny odcinek powinien być położony 10-20 cm poniżej strefy przemarzania (wg przepisu) ale prawie nigdy się tak nie robi i zazwyczaj idzie płycej np. w jakiejś otulinie/ociepleniu. Zapytaj swojego projektanta czym to jest spowodowane i na ile można to zmienić.  Ja bym dał odpływ z domu wyżej z zachowaniem 3 % spadku , studnie rewizyjną podniósł, następnie poleciał do studni odpływowej z zachowaniem przepisowego spadku, po drodze dał zejście kaskadowe aby wejść do studni jak na rysunku. Pytanie tylko czy tak będzie ok ? Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu