Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 17 24.06.2016 - Murowanie ścian
#1
Dzień 17 za nami.
Wymurowane dwie kolejne ściany. Obsadzone nadproża nad drzwiami wejściowymi. Nadproża powinny być ułożone na poduszce betonowej. Ja wmurowuje bloczka betonowego na zaprawie cementowej.
Różne szkoły, rozwiązania, techniki itp. Finalnie ma być wykonane poprawnie.

Bardzo przydatne przy murowaniu jest małe rusztowanie jezdne, przy równym chudziaku idealnie się sprawdza takie rozwiązanie, które przyśpiesza prace. Ale jak już wspominałem wielokrotnie, nieważne w jaki sposób będzie to zrobione, jaką technika i przy użyciu jakich narzędzi i wyposażenia, ważny natomiast jest efekt finalny w postaci poprawnie postawionych ścian.

Okno tarasowe powiększone do 230cm szerokości. Generalnie przyjmuje się wymiary otworu na stolarkę z roletami o ~18cm wyższe niż same okna/drzwi.
Przy dużych rozmiarach może być sytuacja, w zależności od dostawcy i producenta, że te 18 będzie na styk. Ja zostawiłem na te duże okno balkonowe profilaktycznie ~22cm. Proszę pamiętać, że otwór zawsze można zmniejszyć, powiększyć niestety już nie.
Została wymurowana ostatnia warstwa o wysokości 8cm. Tak się złożyło przy materiale H+H, który ma wysokość 25cm a nie jak najpopularniejsze materiały o wymiarze 24. Jest to już zauważalna wysokość na 10 warstwach.

Wiele razy pisałem, mówiłem, że dom jest bardzo prosty w budowie, mam nadzieję, że zaczyna to być bardzo widoczne, że tak właśnie jest. Dom można wybudować naprawdę we własnym zakresie w dość niedługim czasie.

W dniu jutrzejszym planujemy zamknąć wszystkie ściany nośne, łącznie z uzupełnieniem ubytków, uszkodzeń itp.

Natomiast po niedzieli planujemy zakończyć konstrukcję nośną i przygotować do montażu wiązarów. Dostawca poprosił o wypuszczenie szpilek w osiach ścian do zamontowania murłaty, na której następnie będzie konstrukcja wiązarową.

[Obrazek: dziennik_budowy_2016.1.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016.2.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016.3.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016.4.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016.5.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016.6.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Do jakiego etapu jest Pan na budowie?
Bedziemy sie wybierac na spotkanie.
Odpowiedz
#3
Łukasz nie Pan Wink. Budujemy SSO. Kończymy na rynnach.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#4
O to fajnie wybierzemy sie jak bedziesz konczyl dach ja nie moge sie juz doczekac.
Na kiedy sa zamowione wiązary?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu