Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania i odpowiedzi
#11
(21.04.2018, 22:45)slawek123 napisał(a):
(21.04.2018, 13:25)gregorrek napisał(a):
(21.04.2018, 12:38)slawek123 napisał(a):
(20.04.2018, 21:52)vilgefortz napisał(a): Dokładnie. Dwuspadowy nam osobiście nie pasuje do tego b domu. Ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że jeżeli będzie występował Pan o warunki zabudowy, to żeby było napisane o dachu jedno, dwu, cztero lub wielospadowy. Na początku miałem wpisane jedno, dwu lub wielo, a architekt zwrócił uwagę że w starostwie mogą się czepiać :-)

Ja zmieniam na dwuspadowy ponieważ cztero niestety drogi warunki zabudowy już mam

Witam. Różnica wynikać może z ceny wiązarów i samego pokrycia bo powierzchnia dachu przecież się nie zmieni.

Właśnie o to mi chodzi żeby taniej to wybudować, bynajmniej dach czterospadowy ma dużo odpadów czy z blachy czy dachowki

Zależy co kto lubi. Ja wybrałem ten projekt miedzy innymi ze względu na dach który wyróżnia ten dom spośród domów z tradycyjnym dachem 2 spadowym. Nie jara mnie poddasze i jego wielkość którą prawie wszyscy starają się napompować i maksymalnie wykorzystać. W jednym rozwiązaniu jest więcej odpadów przy kryciu, więcej gąsiorów, trójników, taśmy, wsporników i innych dupereli, w drugim z kolei dochodzą ściany szczytowe (i pewnie jakieś okno by się zdało), więcej podbitki itd. więc może się okazać że różnica nie jest aż tak wielka i przy takiej inwestycji może stanowić kilka %. Pozdrawiam Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#12
(23.04.2018, 14:37)raszpon napisał(a):
(22.04.2018, 14:40)lukas0685 napisał(a): sławek123, napisz na ile wyliczyłeś kompletny dach dwuspadowy(wiazary, kompletne pokrycie, obróbka,robota) jestem ciekaw jaka różnica przy oryginalnym. Mnie kompletny dach wyniesie na gotowo 49000zl , kryje dachówką.

W tej kwocie są też wiązary?
wszystko razem z wiązarami
Odpowiedz
#13
Witam czy jest możliwość obejrzenia prac, jestem na etapie papierów i też planuje budowe i skąd wzioles takie tanie bloczki fundamentowe ? Były liczone z przywiozła ?
Odpowiedz
#14
(25.05.2018, 08:34)slawek123 napisał(a): Witam czy jest możliwość obejrzenia prac, jestem na etapie papierów i też planuje budowe i skąd wzioles takie tanie bloczki fundamentowe ? Były liczone z przywiozła ?

Witam,

Tak, jest możliwość, ale prosiłbym najpierw o kontakt telefoniczny, w PW wysłałem numer telefonu. Co do bloczków to poprzez znajomości, liczone z dowozem.
Odpowiedz
#15
Witam co myślicie o murowaniu na klej.... nie na cement i jaka różnica w cenie może być ,pozdrawiam
Odpowiedz


#16
(28.05.2018, 14:40)Dydson napisał(a): Witam co myślicie o murowaniu na klej.... nie na cement i jaka różnica w cenie może być  ,pozdrawiam

Ale murowaniu czego? Bloczków betonowych czy pustaków typu HH Ytong, czy też pustaków ceramicznych.
Jeżeli chodzi o bloczki betonowe to nieopłacalne było by murować na klej ze względu na jego krzywiznę, co do bloczków gazobetonowych to najlepszym rozwiązaniem jest cienkowarstwowa zaprawa klejowa, ze względu na przenikanie ciepła.
Natomiast jeżeli chodzi o pustaki ceramiczne to można na zaprawie cienkowarstwowej, ale jeżeli mamy pustaka specjalnie szlifowanego.
Odpowiedz
#17
To jaki materiał mam wybrać do postawienia tego domu ,na fundamenty bloczki betonowe, a ściany ? jakie jest najlepsze i dosyć tanie rozwiązanie , u mnie murarz chce murować wszystko na klej dlatego nie wiem czy to dobre rozwiązanie , mówi że betoniarka nie potrzebna
Odpowiedz
#18
U mnie betoniarka też nie jest potrzebna, ale do ścian fundamentowych zastosowałem pustaki szalunkowe, pierwszą warstwę ustawiłem na zaprawie murarskiej z worka. Ponoć tych pustaków nie trzeba nawet ze sobą kleić, ja natomiast na łączenia zastosowałem klej z puchy, zwłaszcza w narożnikach. Teraz muruję bloczki z betonu komórkowego na zaprawie cieńkowarstwowej, także wszystko mieszam wkrętarkami aku.
A co do kosztów to cena za 1 m2 muru z innych materiałów jest bardzo podobna.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu