Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fundamenty
#11
(15.04.2018, 15:51)Michał G. napisał(a): Rezygnujecie z kominów, ale stopa zostaje "na wszelki wypadek"?
Patrzę na ocieplenie fundamentów i nie wiedziałem w pierwszym momencie o co chodzi...
Teraz widzę, że styropian wyniesiony o około pół metra w stosunku do góry ściany fundamentowej?
Będzie ocieplał też ściany zewnętrzne, czy zostanie docięty?
Jaki typ styropianu daliście?
Jako jedni z niewielu na forum daliście zbrojenie pod działówki.

Rezygnujemy tylko z jednego komina, bo nie będziemy robić kominka -ten w kotłowni zostaje.
Co do styropianu to też nie wiedziałem bardzo o co chodzi jak dostałem zdjęcia (przebywam za granicą i żona mi relacjonuje Big Grin )
Styropian (XPS) wyniesiony jest wyżej i będzie docięty po zalaniu wieńca. Wieńca co prawda nie ma w projekcie, ale miałem trochę mieszane podłoże i przystałem na propozycję wykonawcy i kierownika, żeby trochę wzmocnić fundamenty.
W belkach na ławy też było 6 drutów zamiast 4.
Jeśli chodzi o zbrojenie pod działówki to miałem trochę drutu fi10mm, więc w zasadzie zostanie to wykonane kosztem zakupu strzemion.
Odpowiedz
#12
Dobrze widzę, że daliście 2 warstwy XPS?
Jakiej grubości?
Czym robiona izolacja pionowa?
Dysperbit, czy coś lepszego?
W hurtowni doradzali mi jakiś produkt 2-składnikowy, z drobinkami styropianu w masie.
Odpowiedz
#13
(15.04.2018, 17:54)Michał G. napisał(a): Dobrze widzę, że daliście 2 warstwy XPS?
Jakiej grubości?
Czym robiona izolacja pionowa?
Dysperbit, czy coś lepszego?
W hurtowni doradzali mi jakiś produkt 2-składnikowy, z drobinkami styropianu w masie.

Nie, to jest jedna warstwa. Grubość płyt to 10cm. Te płyty są tak wykonane, jakbyś skleił 2x5cm z przesunięciem.
Izolacja robiona była dysperbitem.
Odpowiedz
#14
No i kolejne postępy...

.jpg   5.jpg (Rozmiar: 134.46 KB / Pobrań: 556)
.jpg   4.jpg (Rozmiar: 116.22 KB / Pobrań: 550)
.jpg   1.jpg (Rozmiar: 111.28 KB / Pobrań: 550)
Teraz czekamy na kolejny etap. Big Grin
Odpowiedz
#15
(05.04.2018, 05:01)Michał P. napisał(a):
(05.04.2018, 00:32)marcinur napisał(a): Jaką dostałeś cenę na wiązary w Sawe?
25380zł brutto z zadaszeniem tarasu

witam a jaki jest kat dachu u pana ? 22 stopnie ?
Odpowiedz


#16
Ja mam dach bez zmian, okap prosty 85cm, 25%dach, 2 kominy, uszykowane pod fotowoltaike. Cena około 27 tys z montażem od Burkietowicza, pewnie cena troszkę większą bo mieli do mnie 300km. Wyszło wszystko ok w 8 godzin chłopaki zrobili świetna robotę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu