Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kołkować styropian czy nie kołkować ?
#1
Witam.Borykam się z tematem kołkowania.Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? konkretnie do tego budynku.Chcę ocieplić budynek 20cm styropianem ze względu na kasetę rolet zewnętrznych.Cena nie wiele będzie się różnić od 15cm styropianu.Jak myślicie i co zalecacie w tym temacie.Kołkować czy nie kołkować stryropianu ? A może tylko narożniki i w około okien.Nie chodzi mi tu o pieniądze wydane na kołki tylko o sens praktyczny tej operacji czyli kołkowania i czasu jaki trzeba poświęcić na to. Styropian będzie klejony na klej.

Proszę o konkretne odpowiedzi nie wyczytane z internetu.
Odpowiedz
#2
Przy niskich parterowych domach nie ma potrzeby kolkowania, jednak jeśli zlecalbys jakiejś firmie wykonanie elewacji to nie sądzę żeby ktoś z wykonawców wziął na siebie odpowiedzialność za ewentualne pęknięcia. Najlepiej sam sobie odpowiedz na pytanie czy dla kilku godzin pracy więcej plus koszt kołków warto ryzykować kilka tys zł które dasz na ocieplenie?
Odpowiedz
#3
Jezeli styropian bedzie klejony jak trzeba czyli obwodowo + placki to kolkowanie jest niepotrzebne przy tak niskim budynku... kolkowanie nie wplywa tez na pekanie elewacji jak kolega wyzej wspomnial, przed pekaniem zabezpiecza siatka wtopiona w klej a nie to czy styropian jest zakolkowany. Jezeli robisz sam i nie masz czasu na kolkowanie to przyloz sie do klejenia i wypelnij wszystkie szpary pianka kolkowanie odpusc i nic z elewacja sie nie stanie.
Odpowiedz
#4
Ja będę kołkował mimo braku obowiązku, jak napisali przedmówcy przy tak niskich ścianach.
Pozdro
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#5
Ja u siebie nie będę kołkował. Nie widzę sensu dziurawić izolacji termicznej, tym bardziej przy tak niskim budynku
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#6
Ciekawe co w temacie kołkowania lub nie, ma do powiedzenia ewentualny ubezpieczyciel domu?
Odpowiedz
#7
Zaczynam za parę dni pracę z podbitką . Będe kleił narazie tylko od góry pierwszą warstwę styropianu w celu podjechania podbitką do gotowej elewacji.Zakołkuję tą warstwę i zobaczę jak to wygląda.Przykleję styropian na piankę .Ciekawy jestem jak to się będzie trzymać ? Fotki jakieś z relacji udostępnie.Dzisiaj mi podbitkę dostarczono a jutro styropian.
Odpowiedz
#8
Ja u siebie skorzystam z klejów systemowych. Ewentualnie zakołkuję narożniki. Można też zrobić tak jak ten Pan...

https://www.youtube.com/watch?v=UvIyF1Auf_o
Odpowiedz
#9
Mam podobny dylemat. Mam do ocieplenia wiatrołap. Niewielka powierzchnia około 25 m2 o wysokości 2, 2 metra.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu