Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DZIEŃ 1-6 Ławy fundamentowe
#31
Do niczego innego się nie dokopałem.
U mnie na szczęście wody gruntowe są nisko.
Chudziak mi zabezpieczył wykop przed opadami deszczu i śniegu.
Jeżeli podchodzi Ci woda, to chyba lepiej od razu lać beton w grunt (ew. na folię).
W innych dziennikach były takie sytuacje pokazane.
Odpowiedz
#32
(03.04.2018, 07:27)retronora napisał(a):
(31.03.2018, 23:38)gregorrek napisał(a): Co do wibratora to można na alle..... kupić polski, podobno dobry produkt ( o wiele lepszy niż te chińskie badziewia) za około 150 zł. o mocy 1250W z dobrą częstotliwością buławy i amplitudą wibracji. Na potrzeby budowy wystarczy w zupełności. Pozdrawiam.

Mówisz oczywiście o tym? http://allegro.pl/wibrator-zageszczarka-...23588.html

Dokładnie ten właśnie! Zgapiłem na budowie u sąsiada bo taki właśnie zakupił za namową jakiegoś budowlańca. Jeszcze nie był używany ale na sucho idzie jak szatan Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#33
(03.04.2018, 13:33)gregorrek napisał(a):
(03.04.2018, 07:27)retronora napisał(a):
(31.03.2018, 23:38)gregorrek napisał(a): Co do wibratora to można na alle..... kupić polski, podobno dobry produkt ( o wiele lepszy niż te chińskie badziewia) za około 150 zł. o mocy 1250W z dobrą częstotliwością buławy i amplitudą wibracji. Na potrzeby budowy wystarczy w zupełności. Pozdrawiam.

Mówisz oczywiście o tym? http://allegro.pl/wibrator-zageszczarka-...23588.html

Dokładnie ten właśnie! Zgapiłem na budowie u sąsiada bo taki właśnie zakupił za namową jakiegoś budowlańca. Jeszcze nie był używany ale na sucho idzie jak szatan Smile

zamówiłem, jak przyjdzie to przetestuje na fundamencie bramy bo akurat będę zalewał Big Grin.
Odpowiedz
#34
@gregorrek no to kupuję. U mnie jedna duża wypożyczalnia życzy sobie 50zł za dzień a ja chcę zrobić trochę więcej rzeczy więc bardziej kalkuluje się zakup sprzętu.
Odpowiedz
#35
(03.04.2018, 20:47)retronora napisał(a): @gregorrek no to kupuję. U mnie jedna duża wypożyczalnia życzy sobie 50zł za dzień a ja chcę zrobić trochę więcej rzeczy więc bardziej kalkuluje się zakup sprzętu.

to tanio ja ostatnio płaciłem 70zł
Odpowiedz


#36
Też sobie zakupię choć sąsiad mówi że mogę pożyczać jakby co, ale to nie są jakieś szalone pieniądze więc zwyczajnie nabędę drogą kupna Smile  Będzie potem jak znalazł przy jakimś ogrodzeniu, wiacie czy co ram się urodzi. Swoje to swoje Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#37
(03.04.2018, 07:27)retronora napisał(a):
(31.03.2018, 23:38)gregorrek napisał(a): Co do wibratora to można na alle..... kupić polski, podobno dobry produkt ( o wiele lepszy niż te chińskie badziewia) za około 150 zł. o mocy 1250W z dobrą częstotliwością buławy i amplitudą wibracji. Na potrzeby budowy wystarczy w zupełności. Pozdrawiam.

Mówisz oczywiście o tym? http://allegro.pl/wibrator-zageszczarka-...23588.html

też go kupiłem, na własne potrzeby w zupełności wystarczy,
Odpowiedz
#38
@Michał G. w jednym z tematów widzę, że zdecydowałeś się na murowanie ścian fundamentowych z pełnych bloczków betonowych. Nie myślałeś nad budową z pustaków szalunkowych? A jeśli tak to co zdecydowało, że jednak pełne pustaki?
Odpowiedz
#39
(12.04.2018, 05:39)retronora napisał(a): Nie myślałeś nad budową z pustaków szalunkowych? A jeśli tak to co zdecydowało, że jednak pełne pustaki?

Nie myślałem nawet o tych zalewanych.
Nie jestem fachowcem, więc staram się mocno trzymać wytycznych Łukasza. Stosuję rozwiązania proste i przystępne cenowo.
Murowanie nie wygląda na trudne.
Nie sprawdzałem jak to wychodzi cenowo (choć bloczki są z zasady najtańszą technologią). Bloczki betonowe powinienem mieć w dobrej cenie, więc nie ma potrzeby szukać alternatywy Smile
Odpowiedz
#40
Te 50 szt dystansów betonowych do uniesienia zbrojenia to wystarczająca ilość czy na dzisiejszy dzień kupiłbyś więcej?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu