Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DZIEŃ 1-6 Ławy fundamentowe
#21
(31.03.2018, 23:17)Michał G. napisał(a): Dzięki za dobre słowo!
Staram się umieszczać jak najwięcej danych, szczególnie tych, które mnie interesowały przed rozpoczęciem prac. 
Niestety nie dałem rady wstawiać postów każdego dnia, ale chyba widzicie dlaczego... Wink

Wibrator miał być, ale nie dojechał.
Zaczęliśmy zagęszczać prętem, ale operator pompy powiedział żebyśmy dali sobie spokój, bo konsystencja jest dobra. I rzeczywiście beton rozlewał się prawie na metr od miejsca zrzutu. Z drugiej gruszki był troszkę gęstszy, ale też ok.

Jeżeli miałbym kupić wibrator, to lepiej już chyba wypożyczyć...

Witam. Dobra robota Michał !  Lecisz jak szatan Smile Co do wibratora to można na alle..... kupić polski, podobno dobry produkt ( o wiele lepszy niż te chińskie badziewia) za około 150 zł. o mocy 1250W z dobrą częstotliwością buławy i amplitudą wibracji. Na potrzeby budowy wystarczy w zupełności. Pozdrawiam.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#22
Miałem 5 dni urlopu, więc trzeba było się streszczać...
Ława gotowa przed świętami Wink

Można kupić wibrator, tylko po co...
Sprawdziłem teraz jedną z wypożyczalni w Gorzowie.
Mają 3 modele w ofercie.

Wypożyczenie:
1 godzina - 10 zł
Doba - 30-50 zł (w zależności od modelu).
Odpowiedz
#23
(31.03.2018, 23:44)Michał G. napisał(a): Miałem 5 dni urlopu, więc trzeba było się streszczać...
Ława gotowa przed świętami Wink

Można kupić wibrator, tylko po co...
Sprawdziłem teraz jedną z wypożyczalni w Gorzowie.
Mają 3 modele w ofercie.

Wypożyczenie:
1 godzina - 10 zł
Doba - 30-50 zł (w zależności od modelu).

jesteśmy na tym samym etapie :Smile budujemy w łódzkim, przed świętami zalaliśmy ławy i na dniach będziemy układać bloczki fundamentowe. :Smilela pocieszenia - mamy tak samo mokro i gliniasto- do tego wjazd na działkę ,,pływa". będziesz dawał papę na ławę pod bloczki fundamentowe?
Odpowiedz
#24
Ze ścianami planuję ruszyć za 2 tygodnie. Wtedy mam kolejny urlop. Do tego czas będę oglądał kolejne filmiki Łukasza, by się nauczyć/ odświeżyć wiadomości.
Papę najpewniej dam. Jeszcze nie sprawdzałem jaką.

W odpowiedzi na wiadomości z priv (proszę zadawać pytania w wątku Wink ):
- ściana fundamentowa będzie wysoka na 70cm (5 bloczków).
- fundament jest wysoki na 40 cm + chudziak.
- nie sprawdzałem dokładnie ile wyżej będzie punkt zero w stosunku do poziomu gruntu - 2 schodki, pewnie koło 40-60 cm.

Angel ->
Ile czasu zajęło Wam wylanie ławy? Jaki koszt ławy Wam wyszedł?
W ile osób pracowaliście? Robiliście szalunki, czy laliście prosto w grunt?
Odpowiedz
#25
Witam, na jakim poziomie masz określoną strefę przemarzania że wyszło tylko 5 warstw bloczków, na jednego bloczka przyjmowałeś 14 cm tak jak Łukasz, co wpłynęło na fakt że ława jest wysoka na 40 cm + chudziak ( w projekcie 30cm + chudziak)? Życzę powodzenia w dalszych pracach!
Odpowiedz


#26
Warstwa przemarzania w moim przypadku to 0,8m.
Tak, na warstwę przyjęliśmy 14 cm:
Bloczek wysokości 12 cm + 2 cm na spoinę (tak też zasugerował liczyć KB).
Fundament został zwiększony na etapie adaptacji. 
Szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi w porę, później już nie dopytywałem o to architekt.
Zrobiłem tak jak w projekcie.
Taka zmiana wymusiła zamówienie 3m3 betonu więcej. Do tego strzemiona gięte z prętów 130cm zamiast 110cm. Taka delikatna różnica Wink
Odpowiedz
#27
Z ciekawości dopytam, 5 warstw po 14cm daje nam 70 cm + 40 cm ława + 10 cm chudziak, łącznie 120 cm mając na uwadze warstwę przemarzania 80 cm z czego wynika taki duży zapas, tak wysoko będziesz mieć poziom 0, dom na delikatnej górce w stosunku do poziomu działki?
Odpowiedz
#28
Nie wiem, czy chudziaka wlicza się biorąc pod uwagę strefę przemarzania... chyba sam fundament.
A co do poziomu, to dom rzeczywiście stoi na samym czubku lekkiego "garbu" patrząc na naszą działkę. Chcieliśmy być też powyżej drogi, która jest dość wysoko w stosunku do poziomu działki (wyjdzie ok. 30-40 cm ponad drogą).
Odpowiedz
#29
(31.03.2018, 23:38)gregorrek napisał(a): Co do wibratora to można na alle..... kupić polski, podobno dobry produkt ( o wiele lepszy niż te chińskie badziewia) za około 150 zł. o mocy 1250W z dobrą częstotliwością buławy i amplitudą wibracji. Na potrzeby budowy wystarczy w zupełności. Pozdrawiam.

Mówisz oczywiście o tym? http://allegro.pl/wibrator-zageszczarka-...23588.html
Odpowiedz
#30
Michał dokopałeś się do innej warstwy czy na glinę poszedł suchy beton? Ja planuje na jesień fundamenty widzę że działki mamy podobne moja jeż jest na delikatnej górce, glina i chyba wysoki poziom wód gruntowych.. Zbieram opinie i rady jak ugryźć te fundamenty.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu