Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zacharzew
#11
Zapraszam do mnie do dziennika Dopiewo. Ja po pierwszym kopaniu zacząłem od razu szalować żeby mieć spokoj. Robiłem sam więc trochę się zeszło czasu i mokrej gliny
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#12
@W1dMo

No więc jestem wczoraj po zasypaniu suchym betonem. Jako że było ciężko ze względu na to że mi sie ława rozleciała po obu stronach to mieliśmy dużo wiecej roboty to zrobienia.

Jak poradziłem sobie z woda ? połączyłem dren który robił wszystko wypompowałem wode i czekałem. Wiaderkami wysuszałem kałuże i jak okazało się że nie nachodzi to zacząłem kopać szlam aż do twardego podłoża i od razu zasypywać suchym.

Zbrojenie włożone, podkładki też a suchy zrobił się już na tyle twardy w każdym miejscu że można bez przeszkód skakać Big Grin

https://youtu.be/gpUaurXMB3g
Odpowiedz
#13
Czesc


W ktorym to jest dokladnie miejscu, jestem z Ostrowa, jesli mozna,to chcialbym podjechac i zobaczyc prace oraz porozmawiac..
Odpowiedz
#14
Aktualizacja Big Grin

Mam szczęście bo roboty swojej mam od ... . Trafiła nam się porządna ekipa murarzy, wymurują mi fundament i będzie miał on 6warstw, taka decyzja jednak zapadła (zamiast 8).
Zdjęcia będę wrzucał po powrocie z pracy z każdego dnia Smile Planowałem rozpocząć murowanie 14 a tu masz murarze przyjdą wcześniej.

Czekam na wycenę za ściany nośne od nich.

Planuje do końca maja zrobić cały fundament zaizolowany i zasypany + podłoga. Oby się udało Big Grin
Odpowiedz
#15
Czesc


Gratuluje postepow... powiedz prosze czy zakup betonu komorkowego analizowales pod wzgledem ceny w kilku hurtowniach, czy kupujesz tylko w jednym punkcie?

oraz dlaczego solbet, a nie np. H+H?
Odpowiedz


#16
Dzięki sory że tak późno odpisuje, jak chcesz to wpadaj na budowę jak ostanio Wink

Zakup analizowałem po cenach prawe chyba w każdej hurtowni w Ostrowie. Bloczki o klasie 500 był tańsze niż 600 i to chyba normalne (mniej wytrzymałe ale za to cieplejsze jak na taki mały dom).
Wyglądało to tak. Lis miał bloczki za 9,90zł, remont nie miał, fenix też na tamtą chwilenie miał, na Odolanowskiej mieli za 9,60 a w blachdeku za 9,40 i w Lamkach za 9zł aleee za klase 600(500nie mieli). Kiedy już myślałem że taniej nie będzie zadzwoniłem do siódemki na Poznańskiej i zaskoczyli mnie bo mieli za 9zł (klasy 500).
Najlepiej dzwonić dzwonić i dzwonić i próbować trochę ściemniać Big Grin Przykład ścian działowych tak samo też solbetu wybrałem ale tutaj sprawa wyglądała np tak Siódemka 4,80, blachdek 4,70 a np. w Lamkach 5,90. Ale jak im powiedziałem że konkurencja ma dużo niższe ceny to zeszli na 4,80 Smile. Niestety pech chciał że długo zwlekałem z zakupem działówek i sprzedali wszystkie w blachdeku i siódemce również. Miałem nadzieje że w Lamkach zostanie ta cena (a na przywitaniu znowu cena 5,90zł) ale po tym jak powiedziałem że konkurencja ma taniej (blef bo już nic konkurencja nie miała) sprzedali po 4,80 Big Grin.

Także dzwonić pytaj. O każdy materiał: styropian, bloczki betonowe, beton komórkowy i nawet na samym betonie z pompy.

A dlaczego solbet a nie H+H ponieważ mi zależało na 500 na nośne, a hurtownie nie miały h+h 500 tylko 600. Natomiast działówki prawie wszyscy 500 a ja już chce 600 np
Odpowiedz
#17
Cześć.


Byłem we wtorek.. ))) Ale spokojnie nie wchodziłem na działkę. Kiedy planujesz zacząć murowanie, wtedy z chęcią bym Cię odwiedził
Odpowiedz
#18
ok ok nie ma sprawySmile rozmawiałem z murarzami i mają zacząć od pn (mieli w sumie jutro zacząć) ale stwierdzili że z grubej rury ruszą w pn bo tak by skakali miedzy budowami. I kolejno będzie robione: nośne, wieniec, działówki> dach
Odpowiedz
#19
Jako że nie mogę w jednej wiadomości wrzucić więcej niż 100zdj. Wrzucam nowe w tym poście

25.06.2018

cd....... murowania ścian nośnych

[Obrazek: IMG_20180625_204348.jpg]
[Obrazek: IMG_20180625_204426.jpg]
[Obrazek: IMG_20180625_204507.jpg]
[Obrazek: IMG_20180625_204324.jpg]

27.06.2018
cd.........

[Obrazek: IMG_20180627_202436.jpg]
[Obrazek: IMG_20180627_202448.jpg]
[Obrazek: IMG_20180627_202422.jpg]

Na nadproża :>

[Obrazek: IMG_20180627_202531.jpg]

28.06.2018

Ostatnia warstwa i nadproża ytonga 600. 
Aaaa i szpilki w moim przypadku  te 50cm(co na zdj wyżej) , na drzwi wejściowe i okno HS tarasowe i duże nie otwierane w salonie okazały się za krótkie Big Grin

[Obrazek: IMG_20180628_WA0002.jpg]

[Obrazek: IMG_20180628_WA0003.jpg]
[Obrazek: IMG_20180628_WA0004.jpg]
[Obrazek: IMG_20180628_WA0001.jpg]


Przy aktualnym stanie jaki jest, na nadproża zamiast 12cm bloczka będę musiał  kupić 6cm solbet 600. Na szczęście jest dostępny.
Natomiast 650 bloczków solbetu już teraz wiem że nie starczy. Poczekam aż mi podadzą dokładną ilość ile będzie potrzebnych bloczków. 
Na na szczęście udało mi się załatwić w tej samej cenie kolejne bloczki Smile
Odpowiedz
#20
Czekam już na te kształtki o których gadaliśmy. Jaki wymiar wyszedł strzemion? Jakieś wzmocnienia czy zmiany?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu