Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy
#11
Zajmuje się tym firma od wiązarów. Z reguły wysyłają projekt powykonawczo. Potrzebujemy jednak projektu do adaptacji. Musimy zapłacić ok 1400 zł za projekt wiązarów, a póżniej odliczą nam tę kwotę od całkowitej ceny dachu.

Architekt naniesie zmiany w projekcie domza150tysięcy, wg projektu firmy od dachu.
Odpowiedz
#12
W moim przypadku było tak, że zleciłem zmianę tradycyjnej więźby na wiązary architektowi adaptującemu projekt.
On się tym wszystkim zajął , koszt 500 zł. (Łódź)
Odpowiedz
#13
Ja tez płaciłem 500zl za projekt.
Odpowiedz
#14
My mamy w cenie wiązarów. 
Po prostu zabezpieczają się,żebyśmy wzięli od nich później same wiązary,więc płacimy 1400 zł, a póżniej odliczą nam od kosztów całego dachu.
Odpowiedz
#15
My też zmienialiśmy z dachu czterospadowego na dwuspadowy i podczas adaptacji wszystkim zajął się architekt adoptujący (załatwiał z firmą wykonującą wiązary) i było to w cenie. Jedyną rzeczą jaką załatwialiśmy to były warunki zabudowy i związana z tym papierologia czyli mapa do celów informacyjnych, promesa na prąd i wodę.
(28.03.2018, 13:55)grinui napisał(a): My mamy w cenie wiązarów. 
Po prostu zabezpieczają się,żebyśmy wzięli od nich później same wiązary,więc płacimy 1400 zł, a póżniej odliczą nam od kosztów całego dachu.
Z jakiej firmy macie projekt wiązarów?
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz


#16
(01.04.2018, 20:27)aga_mariusz napisał(a): My też zmienialiśmy z dachu czterospadowego na dwuspadowy i podczas adaptacji wszystkim zajął się architekt adoptujący (załatwiał z firmą wykonującą wiązary) i było to w cenie. Jedyną rzeczą jaką załatwialiśmy to były warunki zabudowy i związana z tym papierologia czyli mapa do celów informacyjnych, promesa na prąd i wodę.
(28.03.2018, 13:55)grinui napisał(a): My mamy w cenie wiązarów. 
Po prostu zabezpieczają się,żebyśmy wzięli od nich później same wiązary,więc płacimy 1400 zł, a póżniej odliczą nam od kosztów całego dachu.
Z jakiej firmy macie projekt wiązarów?

Hantverkarpoolen Smile
Odpowiedz
#17
Witamy na forum i gratuluję decyzji Smile
Jak ja się ciesze że tak blisko się budujecie Smile
Mieszkam z narzeczoną w Łodzi, na teofilowie. A pracuję w Aleksandrowie Łódzkim. Do tej pory najbliższa inwestycja była w kierunku sieradza. My jesteśmy na etapie szukania działki budowlanej. Od dłuższego czasu zastanawiamy się nad zakupem projektu oraz jego realizacją. Mam nadzieję że dzięki Waszej relacji jeszcze bardziej nas to zmotywuje do działania. Dlatego proszę aktualizujcie temat jak się tylko coś ruszy Smile

Czy kupiliście działkę w kredycie? ( czy w ogóle coś myślicie w kontekście kredytu?)
Znacie już koszty postawienia domu? Będziecie się budować w systemie gospodarczym ?

Dziękuję za odpowiedź i życzę powodzenia!!
Odpowiedz
#18
(29.04.2018, 21:03)rafi1988 napisał(a): Witamy na forum i gratuluję decyzji Smile
Jak ja się ciesze że tak blisko się budujecie Smile
Mieszkam z narzeczoną w Łodzi, na teofilowie. A pracuję w  Aleksandrowie Łódzkim. Do tej pory najbliższa inwestycja była w kierunku sieradza. My jesteśmy na etapie szukania działki budowlanej. Od dłuższego czasu zastanawiamy się nad zakupem projektu oraz jego realizacją. Mam nadzieję że dzięki Waszej relacji jeszcze bardziej nas to zmotywuje do działania. Dlatego proszę aktualizujcie temat jak się tylko coś ruszy Smile

Czy kupiliście działkę w kredycie? ( czy w ogóle coś myślicie w kontekście kredytu?)
Znacie już koszty postawienia domu? Będziecie się budować w systemie gospodarczym ?

Dziękuję za odpowiedź i życzę powodzenia!!

Witamy Smile

My też jesteśmy z Teofilowa, a do Antoniewa to jest rzut beretem Smile . Chcemy zacząć w czerwcu, na tę chwilę mamy na działce garaż blaszany, a maju być może zrobimy ogrodzenie z trzech stron na gotowo, a od frontu siatka leśna.

Działka kupiona bez kredytu, ale na dom już musimy wziąć. Liczyliśmy,że dom z wykończeniem będzie nas kosztował ok 200-220 tys. Przy czym, niektóre produkty chcemy kupić lepszej jakości. Między innymi styropian XPS na fundament. Postaramy się wrzucić w weekend jakieś koszty, zdjęcia.

Dom będzie budował mój chłopak wraz z bratem, a ja będe pomocnkiem Smile

Na pewno będziemy relacjonować na bieżąco Smile

Dziękujemy Smile
Odpowiedz
#19
Super lokalizacja Smile

Jak wyglądała sprawa z bankiem - jakieś szczegóły jak to przebiegało? Rozumiem że mieliście już działkę i mogła być uwzględniona jako wkład własny, poręczenie majątkowe? U mnie po zakupie działki, raczej dużo oszczędności nie zostanie... a kredyt to jedyna forma finalizacji inwestycji. Jak wyceniliście kwotę kredytu, może się ona zwiększyć w trakcie - wypłaty są jakimiś ratami?

Super że unikniecie w większości ekipy budowlanej, to na pewno duża oszczędność. Macie już jakieś doświadczenie w budownictwie - czy wspomaganie się filmami od Łukasza z yt?

Już nie mogę się doczekać kolejnych relacji Smile
Odpowiedz
#20
(01.05.2018, 13:51)rafi1988 napisał(a): Super lokalizacja Smile

Jak wyglądała sprawa z bankiem - jakieś szczegóły jak to przebiegało? Rozumiem że mieliście już działkę i mogła być uwzględniona jako wkład własny, poręczenie majątkowe? U mnie po zakupie działki, raczej dużo oszczędności nie zostanie... a kredyt to jedyna forma finalizacji inwestycji. Jak wyceniliście kwotę kredytu, może się ona zwiększyć w trakcie - wypłaty są jakimiś ratami?

Super że unikniecie w większości ekipy budowlanej, to na pewno duża oszczędność. Macie już jakieś doświadczenie w budownictwie - czy wspomaganie się filmami od Łukasza z yt?

Już nie mogę się doczekać kolejnych relacji Smile

Działkę kupiliśmy dwa miesiące temu za gotówkę.
Kredyt możemy dopiero wziąć, wtedy kiedy już będzie pozwolenie na budowę. Planujemy wziąć 150 tysięcy, kredyt będzie wypłacany w 3 transzach. Ale szczegóły poznamy dopiero po uzyskaniu pozwolenia Smile

Tak, chłopak i jego brat mają trochę doświadczenia. W budowlance jak i wykończeniówce. Będziemy wspomagać się filmikami Łukasza oraz Przemka z "Budowa domu samemu" z yt.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu