Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy
#61
(10.07.2019, 08:50)m4yflower napisał(a): W projekcie prawdopodobnie nie ma tego pokazanego.Montujesz w narożnikach pod ewentualną instalację odgromową i w miejscu gdzie będziesz miał rozdzielnię w domu.
 rozdzielnice, a nie rozdzielnie, rozdzielnia to budynek. Przepraszam ale mam alergie na takie uzywanie tego słowa, zboczenie zawodowe.

Bednarka po przyspawaniu do zbrojenia w łąwie powinna ci wyjsc
ta do rozdzielnicy, pod nia po wewnetrznej sciany findamentowej

a te do ewentualnego odrgormu po zewnetrzej
Przypominam o tym ze zbrojenie nalezy galwanicznie połaczyc, czyli wszyskie prety powoinny byc pospawaneze soba
Odpowiedz
#62
No właśnie mam problem bo majster mi przyspawał po wewnętrznej stronie ale z tyłu budynku a tam mi wystaje tylko kilka metrów i mam pytanie jak mam teraz to rozwiązać w jaki sposób to pociągnąć do kotłowni.
Odpowiedz
#63
jak jeszcze ława nie zalana to weź i przyspawaj tam gdzie powinna byc. Jeżeli już wylane , to poprostu pociągnij kabel z rozdzielni do uziomu
Odpowiedz
#64
Przy bednarce pamiętajcie o skrzynce kontrolnej.


Załączone pliki
.jpg   skrzynka.jpg (Rozmiar: 97.35 KB / Pobrań: 556)
Odpowiedz
#65
(12.07.2019, 07:38)sierzant napisał(a): Przy bednarce pamiętajcie o skrzynce kontrolnej. 
A jak bym wyginął bednarkę i położył na ławie a murarz już by na tym bloczki stawiał i wystawił bym na bednarkę na zewnętrznej stronie i dał bym później tą skrzynkę i od niej kabel uziemiający do rozdzielnicy czy było by ok.
Odpowiedz


#66
Tak, ale dopytaj elektryka.
Odpowiedz
#67
To mam jeszcze takie zagadnienie zakupiłem styropian na fundament HYDRO plus od swisspor i mam pytanie bo mój murarz mówi że nie trzeba wtapiać siatki że wystarczy na to folia kubełkowa moje pytanie czy będzie ok.
Odpowiedz
#68
nie ma potrzeby smarować klejem.
Odpowiedz
#69
Siatka + klej dałaby dodatkowe wzmocnienie powierzchni styro.
U mnie tez hydro i dawałem siatkę. 
Pokaż mi murarza, który przystaje chętnie na dodatkową robotę.  Smile
Odpowiedz
#70
Witam. Ostatnio była osoba u mnie na budowie w Ścinawie i podawała się że jest z forum, buduje albo zaczyna budować z tego projektu i nie może się ze mną skontaktować a ma parę pytań. Osoba ta przyjechała na motorze. Osobę ta proszę o kontakt bo niewiem czy to faktycznie był ktoś z forum czy ktoś przyjechał obczaic i się rozejrzeć
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu