Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy
#41
Ile metrów drogi? I jakie będą koszta? Droga prowadzi tylko do Twojej posesji?
Odpowiedz
#42
droga jest moja około 36mb do tego jeszcze plac na budowie. W drogę poszło 50 ton piach po 9zł i 75 ton kruszywo mieszanka 0-31  po 21zł. plac podobnie jak w drogę sprzęt jest mój wiec koszty paliwa i pracownika.


Załączone pliki
.pdf   edited_PZT.pdf (Rozmiar: 484.03 KB / Pobrań: 67)
Odpowiedz
#43
(23.04.2018, 20:48)kabak napisał(a):
(23.04.2018, 20:19)Kiczka16 napisał(a):
(23.04.2018, 19:05)kabak napisał(a):
(18.04.2018, 19:37)Kiczka16 napisał(a): Panowie mam pytanko w sprawie drogi czy wystarczy 3 metry czy wjedzie grucha lub wywrotka? W najwęższym miejscu mam 3m a tak to 3.50 do 4 nawet. Gruzu od 30cm do 60cm i na to szlaka. mam zamiar to zagęścić i na to frez asfaltowy i również zagęścić.

z tego co mi mówił mój projektant to droga do posesji minimum 4,5m.

ja u siebie robię taką

Ile metrów drogi? I jakie będą koszta? Droga prowadzi tylko do Twojej posesji?
droga jest moja około 36mb do tego jeszcze plac na budowie. W drogę poszło 50 ton piach po 9zł i 75 ton kruszywo mieszanka 0-31  po 21zł. plac podobnie jak w drogę sprzęt jest mój wiec koszty paliwa i pracownika.

Droga będzie super :-) u mnie jest 100m drogi wewnętrznej i jak narazie tylko ja mam tam działkę a jest 12 działek jeszcze do sprzedania. Jeśli miałbym swoją prywatną drogę to oczywiście robił bym jak należy a w tej sytuacji  nie będę pchał się w koszta bo przy 100m to co najmniej 10tys a na dzień dzisiejszy koszta jakie poniosłem to 1350zł i poszło 180t gruzu i 40 frezu :-)
Odpowiedz
#44
na swojej działce nie dawaj gruzu ceglanego po czasie się zlasuje i nic z tego nie będzie a kostka będzie siadać.
Odpowiedz
#45
Byłem dowiadywałem się :-) najpierw muszą skanalizować dopiero będzie robiona droga . W tym roku mają kanalize robić także może coś się ruszy z drogą :-) a teraz jakoś trzeba dojeżdżać :-)
Odpowiedz


#46
Witamy :-) więc tak pozwolenie jest, budynek wytyczony. W poniedziałek ma być koparkowy i będziemy działać. Mam do was pytanko ponieważ moja działka jest pochylona w lewą stronę, różnica poziomów wynosi około 36 cm. Z lewej strony od punku zero do gruntu mam 64cm z prawej 27cm. I jeśli chodzi o wykop myślę zrobić tak że lewą stronę kopać na 70cm a prawą na 100cm inaczej tłumacząc od punktu zero do dołu ławy 134cm ( ława 40cm 5 warstw bloczka 70cm i solbet 24cm ). Lewa strona będzie wyrównana żeby utrzymać strefę przemarzania 80cm. Planuję zrobić tylko wykopy na 120cm szerokości i w środku zaszalować i odrazu po wylaniu ławy zrobić drenaż opaskowy (glina). Powiedzcie czy dobrze myślę z posadowieniem ław? I czy dawać w glinę suchy beton pod ławę. Pozdrawiam i mam nadzieję z zrozumiale wytłumaczyłem :-)
Odpowiedz
#47
Ja wybierałem całość z wykopu. Co do suchego to nie dawałem. Zbierzesz wierzchnią warstwe i będziesz widził co jest pod spodem. Ja mi mimo gliny nie robiłęm drenażu bo mam sucho( staw obok ściąga całą wodę)
Odpowiedz
#48
aha wyszło mi 6 warst bloczka, plus łąwa 40cm wysoka, chudziaka nie dawałem
Odpowiedz
#49
Ja będę w poniedziałek kopał, może uda się coś zaszalować, wtorek skończyć szalowanie i wrzucenie zbrojenia a środa zalać i zastanawiam się nad tym chudziakiem ale chyba wleje b25 60x40cm, napewno będzie mniej roboty. Robiłeś drenaż wokół fundamentu?  A gdzie budujesz? :-)
Odpowiedz
#50
Witam,
Powiedz czy zmiana kąta nachylenia dachu na inny jest realizowana przez architekta adaptującego projekt czy robi to bezpośrednio firma od dźwigarów. 
Z góry dziękuję za odpowiedź 
Pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu