Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamość - adaptacja projektu z zagospodarowaniem
#11
Ja też w sumie takiej tragedii nie miałem a trochę komplikacji na własne życzenie (2 razy zmieniałem wydane WZ dlatego że początkowo startowałem do innego projektu a później dom był za mały w stosunku do tego co było wnioskowane).

W urzędach jest lepiej i grzecznie można wiele załatwić ale interpretacja prawa jest inna w starostwach, inna w urzędach miast. Mam kumpla, który załatwił pozwolenie w tydzień bez bólu (starostwo). Inne firmy np Tauron też sinusoida - nie wiele rzeczy na poczekaniu a na zjechanie kablem że słupa na dół i postawienie skrzynki rezerwują sobie rok...

Dla mnie z bieżących paranoi są przyłącza Smile w oczekiwaniu na czerwoną pieczątkę życzę forumowiczom i sobie szybkiego wydania pozwoleniaSmile
Odpowiedz
#12
(11.03.2018, 22:14)sternik napisał(a):
(11.03.2018, 17:14)Sylwia napisał(a): Witam,
Postanowiłam podzielić się jak wygląda adaptacja projektu domza150tysięcy-lustrzane odbicie w mieście Zamość.
Rozpoczęcie papierologii początek grudnia 2017 r.
Mapa do celów projektowych- UWAGA! cena u naszych geodetów zaczyna się od 1000-1200 zł do dziś nie mogę otrząsnąć się... skąd u nas takie ceny za 3 mapki! Ostatecznie zapłaciłam 950 zł brutto rozpatrzyłam 7 ofert ( czas oczekiwania ok 3 tyg.)
Adaptacja projektu z zagospodarowaniem - 2422 zł brutto. Ogólnie po wstępnej analizie projektu padły słowa "ubogi projekt". Nie była to łatwa współpraca z architektem miała wiele zastrzeżeń oraz doszukała się wielu błędów w projekcie. Początkowo nie chciała podjąć się adaptacji, ale po konsultacjach z dwoma konstruktorami zdecydowała się stawiając nam warunki. Po pierwsze, że nie zrezygnujemy ze słupów wg. niej i tak dwa to za mało (nie znam się). Drugi warunek, że nie będziemy budować z gazobetonu tylko z pustaków silikatowych. Ogólnie w naszym projekcie nie za wiele zmieniliśmy niestety nie planowanie, ale z adaptacji wyszło nam 3 schodki do domu. Zrezygnowaliśmy z wejścia do kotłowni, zmieniliśmy i powiększyliśmy okna w części dziennej na drzwi tarasowe, rezygnacja ze spiżarni, rezygnacja z kominka zostaje tylko kanał wentylacyjny, który musiał być przesunięty.  Cena mile zaskoczyła mnie, czas oczekiwania ok. 5 tygodni.
Dla zainteresowanych, imię i nazwisko geodety oraz Pani architekt mogę przekazać w wiadomości prywatnej, gdyż Pani architekt nie chciała ujawniania na forum.
Pełna dokumentacja złożona w starostwie 22.02.2018 r., uzupełnię informację jaki był czas oczekiwania na PnB. Po 2 tyg. os złożenia dokumentów, dostaliśmy pierwszą decyzję o wyłączeniu 4ar z produkcji rolnej dla zabudowy jednorodzinnej. 
Pozdrawiam Shy

Miałem tak samo, projekt ubogi, nic w nim nie ma itd nie chcieli się podjąć adaptacji, inne biura też marudziły, w końcu zmieniłem projekt na inny, szkoda bo Łukasza mi bardzo pasował. Cenowo to adaptacja 2800 a mapa 600 brutto.

Szkoda, że nie udało się Tobie z projektem Łukasza. Moja architekt sugerowała zmianę projektu i mimo ciągłego ale do projektu widziała, że uparłam się na ten dom. Mi i mężowi odpowiada projekt Łukasza i nie mamy o niego żadnych obaw cieszy nas to, że przebrnęliśmy przez adaptację.
Odpowiedz
#13
Kręcą nosem Wielcy Architekci którzy wolą projekt jak najbardziej kompletny a najlepiej jeszcze aby inwestor nic w nim nie zmieniał, wtedy tylko wystarczy posadowić dom na działce wg warunków i wziąć kasę. Ale jak przyjdzie chwilę przysiąść, cos dorysować albo przeliczyć to zaczynają gwiazdorzyć i piętrzyć trudności. Nie ma takiej opcji aby tego projektu nie szło zrobić. Ktoś to liczył, ktoś mierzył, ktoś dopuścił do użytku a to nie jest takie proste. JA akurat problemów żadnych nie miałem a zmiany jakie wprowadziłem są przeróżne łącznie z dobudowanym garażem. Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#14
Sylwia, jakie odszkodowanie do państwa wam starostwo policzyło za wyłączenie części działki z produkcji rolnej? My mamy 90 kilka złotych na rok przez 10 lat za 500 m kwadratowych.
Odpowiedz
#15
W naszym starostwie obowiązek uiszczenia opłat rocznych z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej nie dotyczy do 0,05ha.
Ale jest jeden mały szczegół, że z wyłączonej części dalej pozostanie ok. 70% gruntów rolnych. Tak naprawdę dzięki naszej architekt nie mamy naliczonych opłat z tytułu wyłączenia. Nasza architekt po zagospodarowaniu działki wyliczyła nam ile możemy max wyłączyć z produkcji, żeby nie przekroczyć tych wymaganych ok. 70%. Przygotowała nam wniosek z wyłączeniem 400m2 z 1350 m2 gruntów ornych kl II.
Odpowiedz


#16
No tak zgadza się 500 m kw. można odrolnić za darmochę, teraz mi się przypomniało że my płacimy nie za 0,05 ha tylko za kilka metrów powyżej tych 500 metrów kw. bo nie zmieścił by nam się taras i musieliśmy odrolnić więcej.
Odpowiedz
#17
Widzę, żę ceny jak w Warszawie. Moja sytuacja. Okolice częstochowy, adaptacja mnie kosztowała 800zl ze zmianą kąta dachu i okien . Do całości w cenie miałem załatwianie dokumentów. Wszystko zależy od pazerności "architektów"
pozdrawiam
Łukasz
Odpowiedz
#18
hej gdzie budujesz w okolicach Częstochowy? też zaczynam w okolicach ale to już woj. Łódzkie
Odpowiedz
#19
Skracajcie cytaty, nie da się tego czytać !!!
Odpowiedz
#20
(16.03.2018, 03:10)Maciekk napisał(a): hej gdzie budujesz w okolicach Częstochowy? też zaczynam w okolicach ale to już woj. Łódzkie

opatów częstochowski
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu