Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przed budową
#1
Exclamation 
Witam,

wraz z żoną zainteresowaliśmy się projektem jakiś rok temu. Po obejrzeniu wielu innych projektów, przeczytaniu setek stron na forach, wybór padł na "domza150tysiecy".

Dom zamierzamy wybudować w całości własnymi siłami bez wykonawców (jedynie z pomocą kanału Łukasza na YT). Rozpoczęcie budowy planowane na maj/czerwiec (PnB zostanie złożone na dniach).

Zmiany w projekcie:
- zmiana kąta nachylenia dachu na 30st
- zmiana układu pomieszczeń (4 sypialnie)
- ogrzewanie na 99% gazowe / 1% pompa ciepła typu pow-wod (bo tak się złożyło ze mam dwie już na stanie Smile )
- rezygnacja z kominka
- wentylacja mechaniczna

[Obrazek: Rzut_parteru-page-001.jpg]
Odpowiedz
#2
Witam sąsiada,cieszę się ze tak blisko mnie powstaje następna domza.
Wreszcie w lubelskim ruszyło, dajcie namiary Łukaszowi umieści was na mapie.(oczywiście jak chcecie)
ogrzewanie na 99% gazowe / 1% pompa ciepła typu pow-wod (bo tak się złożyło ze mam dwie już na stanie  Smile
Wytłumaczysz, chętnie dowiem się dlaczego tylko 1% dla pompy?
Odpowiedz
#3
Jeśli chodzi o mapkę to jeszcze nie podjęliśmy decyzji. Smile

Co do pompy, to zakupiłem dwie Fujitsu WPYA080LF w mega dobrej cenie ale nie mogę namierzyć sterownika do niej.
Znajdę sterownik to będzie pompa jak nie to będzie gaz.

Pewną niepewnością jest to że aby pompa była bardziej ekonomiczna trzeba jej używać w taryfie G12W co oznacza, że podłoga będzie oddawać ciepło przez cały dzień. Nie mam z tym
doświadczenia i czuję pewną niepewność. Pomijając to, to jestem gorącym zwolennikiem pomp ciepła.
Odpowiedz
#4
Z tymi sterownikami to znany temat, też kiedyś szukałem tego dla mojego klienta, prawie wszędzie pytałem i wówczas nie udało się zdobyć. Ale ta pompa to chyba monoblock? Chciałeś kupić właśnie Monoblocka zamiast Split?
Jeśli chodzi o taryfy to pompa działa bardziej ekonomicznie właśnie w stałej taryfie G11 bo pracuje długofalowo. Natomiast w taryfie G12 pracuje krótko na pełnym gwizdku i często w trudniejszych warunkach, bo w nocy często mamy niższą temp. na zewnątrz niż w ciągu dnia. Oczywiście wiadomo, ze rekompensuje nam to niższa stawka za kWh. Mam wciąż jeszcze kilku klientów, którzy mają taryfę G12 i są zadowoleni ale moim zdaniem nie warto, no chyba, że postawisz większy bufor ciepła.
Odpowiedz
#5
(04.03.2018, 01:44)dziekanone napisał(a): Zmiany w projekcie:
- zmiana kąta nachylenia dachu na 30st
- zmiana układu pomieszczeń (4 sypialnie)
- ogrzewanie na 99% gazowe / 1% pompa ciepła typu pow-wod (bo tak się złożyło ze mam dwie już na stanie Smile
- rezygnacja z kominka
- wentylacja mechaniczna

Witam Smile

A czy można prosić o schemat pomieszczeń na cztery sypialnie ? Też interesowałaby nas taka konfiguracja, ale własne próby wizualizacji zawodzą Wink.
Odpowiedz


#6
Photo 
U mnie bedzie 5 sypialni Smile Na forum udostępniałem wczesne koncepcje a tak wygląda rzut po adaptacji.Domek nieco powiększony - wychodzi ok 112 m2


Załączone pliki Miniatury
   
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#7
Witam
Wybraliście juz firmę ktora wykona wiązary?
Odpowiedz
#8
Udało nam się otrzymać pozwolenie na budowę po 4 tygodniach w Starostwie. Mieliśmy opóźnienie z powodu architekta i musieliśmy wybrać innego i wszystko już dobrze poszło.

(16.07.2018, 13:07)Aska2419 napisał(a): Witam
Wybraliście juz firmę ktora wykona wiązary?

Jeszcze nie wybraliśmy, będziemy teraz szukać.
Odpowiedz
#9
Siema takie opóźnienia to nic my czekaliśmy na przekształcenie działki 2,5 roku
powodzenia!
Odpowiedz
#10
   
Wrzucam ponownie rzut pomieszczeń, bo link zewnętrzny umarł.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu