Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulga budowlana?
#1
Witam 
Przejrzałem kila stron internetowych na temat ulg budowlany typu MDM, zwrot podatku VAT... większość z tych artykułów jest nieaktualne.
Rozliczając się z podatku zauważyłem możliwość uzyskania swego rodzaju ulgi, szczegółów nigdzie nie znalazłem, dlatego kieruje swoje pytanie na forum.Może znajdzie się ktoś dobrze zorientowany w tym temacie. 
kiedyś funkcjonowały ulga zwrotu podatku VAT czy dziś też są podobne ulgi?
Odpowiedz
#2
http://ikm.org.pl/ulga-budowlana-na-mate...2018-roku/
Odpowiedz
#3
(01.03.2018, 22:06)lesiopesio napisał(a): http://ikm.org.pl/ulga-budowlana-na-mate...2018-roku/


czyli jak ktoś ma 1 dziecko to nie dostanie zwrotu bo powierzchnia domu za duża?
Odpowiedz
#4
(02.03.2018, 10:51)Angel napisał(a):
(01.03.2018, 22:06)lesiopesio napisał(a): http://ikm.org.pl/ulga-budowlana-na-mate...2018-roku/


czyli jak ktoś ma 1 dziecko to nie dostanie zwrotu bo powierzchnia domu za duża?
Musi mieć trójkę dzieci - wtedy można mieć dom 110m2.
Ale trzeba też spełnić wiele innych warunków. Poza tym nie wiadmo czy jeszcze są pieniądze, bo np na zakupu mieszkań w kredycie wszystko rozeszło się w 2 pirewszych dniach stycznia.
Odpowiedz
#5
MDM jest w zasadzie zamknięty. Pieniądze poszły w 2,5 dnia. W tej chwili dofinansowania dostają osoby z list rezerwowych na zasadzie, że jak się jakaś pula zwolni (ktoś zrezygnował, nie dopełnił formalności, nie dostał na czas kredytu itp itd.). Sam skorzystałem kupując mieszkanie i dostałem dofinansowanie do kredytu. Dużo szczęścia było potrzebne.
Rodziny z 3 dzieci biły rekordy kwot dofinansowania (80-110tys. w zależności od rejonu kraju), bo nie było ograniczenia że musi być to pierwsza nieruchomość i limitu wieku. Ja na ten przykład jako młode małżeństwo dostaliśmy nicałe 20 tys. Kredyt trochę droższy z mdm (większa marża, prowizja, itp) ale to i tak ponad 10tysi do przodu.
Odpowiedz


#6
Możesz się ubiegać o zwrot VAT za materiały budowlane, ale musisz spełniać warunki takie jak do kredytu z MDM. Jest jeszcze parę innych warunków, faktury muszą zostać wystawione do końca września tego roku, wniosek do końca tego roku (możesz go złożyć tylko raz). Wniosek możesz złożyć tylko jeśli masz już pozwolenie na użytkowanie domu. To że się skończyły pieniądze z MDM, nie ma związku ze zwrotem VAT.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu