Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trzpienie żelbetowe
#1
Witam

1. Czy pomiędzy ławą fundamentową a trzpieniem żelbetowym powinna być izolacja przeciwwilgociowa?
2. Po wykonaniu ściany fundamentowej, chudziaka, ścian nośnych, itp. zalewamy wieniec. Razem z wieńcem zalewane są pozostałe części trzpieni żelbetowych. Kolejne pytanie. Na poziomie chudziaka mamy izolację przeciwwilgociową ścian nośnych. Czy w miejscu trzpienia żelbetowego powinna być ta izolacja?
Reasumując. Przy wykonywaniu trzpieni żelbetowych są dwa miejsca w których "przechodzimy" nimi przez izolację przeciwwilgociową. Na przykładzie budowy w Kaliszu. Pomiędzy ławą a trzpieniem jest izolacja. Natomiast pomiędzy poziomem chudziaka a trzpieniem już nie. Czy tak powinno być?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Izolacji nigdy dość Smile U Niemców dawałem dodatkowo izolację poziomą na pierwszej warstwie bloczków ścian nośnych i działowych i u siebie też tak zrobię Big Grin
Odpowiedz
#3
Pomyśl o tym w ten sposób - zawsze należy odciąć pewien poziom i to jest całe wyjaśnienie.
Odpowiedz
#4
Witam

Co myślicie o takim rozmieszczeniu trzpieni żelbetowych (rysunek w załączniku)? Chodzi mi głównie o narożniki. Podczas budowy, dopóki nie zostanie zalany wieniec, ściany nośne w ogóle nie będą ze sobą powiązane. Mam obawy czy taka konstrukcja do momentu zalania będzie stabilnie stać.


Załączone pliki
.pdf   rzut.pdf (Rozmiar: 55.02 KB / Pobrań: 956)
Odpowiedz
#5
Nie zalewasz slupow razem z wiencem? I jak dluga przerwe chcesz zrobic od postawienia murow do szalowania wienca? Ja bym tego nierobil
Odpowiedz


#6
(29.04.2018, 13:07)santaDe napisał(a): Nie zalewasz slupow razem z wiencem? I jak dluga przerwe chcesz zrobic od postawienia murow do szalowania wienca? Ja bym tego nierobil

Słupy razem w wieńcem będą zalewane. Przerwy raczej nie będzie. Kończymy murowanie ścian, szalujemy i zalewamy.
Odpowiedz
#7
Czyli jak zrobisz tak jak mówisz to będzie jeszcze mniej stabilne do zalania wieńca.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#8
(29.04.2018, 19:16)maciej87 napisał(a): Czyli jak zrobisz tak jak mówisz to będzie jeszcze mniej stabilne do zalania wieńca.

Czyli próbować przekonać kierownika, żeby te trzpienie przesunąć z narożników np. symetrycznie po dwa na jedną ścianę?
Odpowiedz
#9
Ja będę tak robił. Dwa słupy tak jak w projekcie oraz dwa kolejne po przeciwnej stronie.
Odpowiedz
#10
A może po prostu robić zgodnie z projektem a nie wymyślać Smile jeśli byłoby jakieś uzasadnienie ale nic o tym nie wspominasz
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu