Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ETAP XX - ELEKTRYKA
#11
To było parę lat temu teraz ciężko mi przypomnieć ale to było skablowane mniej więcej jak na tym schemacie:
http://www.dipol.com.pl/schemat_domowej_...mat150.htm
Multiswitch poszedł bardziej budżetowy ale mniej więcej tak to szło czyli astra + hotbird.
nc+ i cp to temat rzeka. Te ich talerze i konwertery potrafią krwi napsuć. I jeszcze te bieganie z kartą kuźwa co chwile przy multiroomie. Z czaszami w antenach jest tak samo jak z anteną do cb radia. Średnicy/długości nie oszukasz.
Odpowiedz
#12
(28.02.2018, 15:44)MMichał napisał(a): To było parę lat temu teraz ciężko mi przypomnieć ale to było skablowane mniej więcej jak na tym schemacie:
http://www.dipol.com.pl/schemat_domowej_...mat150.htm
Multiswitch poszedł bardziej budżetowy ale mniej więcej tak to szło czyli astra + hotbird.
nc+ i cp to temat rzeka. Te ich talerze i konwertery potrafią krwi napsuć. I jeszcze te bieganie z kartą kuźwa co chwile przy multiroomie. Z czaszami w antenach jest tak samo jak z anteną do cb radia. Średnicy/długości nie oszukasz.

ja daje na jedną satelite + naziemka 5 przewodów, konwerter quatro, multiswitcha, antene naziemną również przez multiswicha zakończone gniazdami rtv-sat. Każdy pokój ma  satelite i naziemke na jednym przewodzie.

Schemat bardzo fajny i czytelny.
Odpowiedz
#13
Co do tynków. 
Tynki gipsowe to reagips- czyli dwuwodny siarczan wapnia. A prościej odpad z filtrów z elektowni/elektrociepłowni. Pracując u jednego z producentów tynków gipsowych miałem okazję brać udział w reklamacjach dotyczących np. Wytrącenia się siarkowodoru z tynku. Cały blok śmierdział na kilometr. Drugą sprawą jest wysychanie tynku gipsowego, które może trwać nawet kilka miesięcy. Tynki gipsowe to zamykanie możliwości oddychania wspaniałemu materiałowi jakim są bloki silikatowe.
Odpowiedz
#14
A już byłem przekonany żeby brać gipsowe. Teraz mam mętlik w głowie...
Odpowiedz
#15
Jak słyszę o oddychaniu czy szkodliwości danego tynku to zawsze się tylko uśmiecham - tynkarz Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#16
(19.03.2018, 19:31)maciej87 napisał(a): Jak słyszę o oddychaniu czy szkodliwości danego tynku to zawsze się tylko uśmiecham - tynkarz Smile

Mógłbyś rozwinąć myśl ? oba (cementowo-wapienny oraz gipsowy) oddychają czy nie i jak ze szkodliwością ?
Odpowiedz
#17
To może mam propozycję przeczytaj temat z mojej stopki jeśli pojawia się jeszcze jakieś pytania to chetnie odpowiem. 
To zapytam tak. Czy styropian oddycha?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#18
Przez ściany przechodzi teoretycznie ok. 2% całej wilgoci, o ile oczywiście styropian na zewnątrz da radę przewodzić wilgoć, reszta to wentylacja.
Żadne ściany nie muszą oddychać, bo nie żyją. Tutaj różnica między tynkiem gipsowym a cementowym jest taka, że gips może w dużych ilościach pochłaniać wilgoć z powietrza i oddawać. To ma taką zaletę, że reguluje poziom wilgotności w domu, ale z drugiej strony jeśli masz przez dłuższy czas wilgotno to zaczną rosnąć pieczarki Wink
Odpowiedz
#19
(19.03.2018, 21:47)jarzyn napisał(a): Przez ściany przechodzi teoretycznie ok. 2% całej wilgoci, o ile oczywiście styropian na zewnątrz da radę przewodzić wilgoć, reszta to wentylacja.
Żadne ściany nie muszą oddychać, bo nie żyją. Tutaj różnica między tynkiem gipsowym a cementowym jest taka, że gips może w dużych ilościach pochłaniać wilgoć z powietrza i oddawać. To ma taką zaletę, że reguluje poziom wilgotności w domu, ale z drugiej strony jeśli masz przez dłuższy czas wilgotno to zaczną rosnąć pieczarki Wink

Każdy ma swoje przyzwyczajenia, ale na gipsie zawiodłem się kilka razy.
Tynk gipsowy wygłaskany przez tynkarza piórem z zalepionymi porami mlekiem gipsowym nie ma szans na chłonięcie i oddawanie wilgoci. Polecam odkuć kawałek tynku gipsowego po np. 2 miesiącach i zobaczyć ile wilgoci jest na styku ściana/gips. No i jeszcze ilość wody ustawionej na agregacie. Na cemanciaku około 360l/h a na gipsie prawie 900l/h. 3 x więcej wody do wypędzenia z domu... 

(19.03.2018, 20:48)maciej87 napisał(a): To może mam propozycję przeczytaj temat z mojej stopki jeśli pojawia się jeszcze jakieś pytania to chetnie odpowiem. 
To zapytam tak. Czy styropian oddycha?

Nie w tą stronę...chodzi mi o utrzymanie klimatu wewnątrz domu. Za sucho - cegła silikatowa z tynkiem cem-wap oddaje wilgoć do wewnątrz A jak jest wewnątrz za mokro to przyjmuje wilgoć. Tyle.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu