Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
płyta indukcyjna czy gazowa
#11
Miałem drogą indukcje, ledwie skończyła się gwarancja szlag ją trafił. Kupiłem drugą tanią, po miesiącu spadł mi nóż i szyba pękła. Dziękuję bardzo. Zwykła gazowa 90 cm 5 palników to mój kolejny zakup. Nie ma problemu że mi prąd wylaczą w połowie gotowania. Może i faktyczne trudniej się czyści ale jest to rzecz sprawdzona, mniej awaryjna5, tańsza w zakupie i eksploatacji.
Odpowiedz
#12
no a co myślicie na temat tej nowej płyty gazowej wyglądającej jak indukcja? sprawdzi się to?
Odpowiedz
#13
Solgaz. Też o tym myślałem, ale zobacz ile tych płyt jest na OLX. Z jakiegoś powodu ludzie się tego pozbywają. I to praktyczne nowe na gwarancji.
Odpowiedz
#14
Kolega ma tą płytę od niecałego roku, szczerze odradzam, długo grzeje potrawy, ewentualne przypalenia sa nie do usunięcia, podobnie białe ślady w miejscu gdzie stoją garnki. Dodatkowo po pół roku w pewnym momencie (gdy nie była używana - zimna!!!) pękła szyba na dwie części oczywiście gwarancja tego nie uznaje....
Odpowiedz
#15
enter17 masz rację, z jakiegoś powodu się pozbywają. Czyli jednak nie ma to ja sprawdzone płyty gazowe
Odpowiedz


#16
A co z kuchenką gazową i wentylacją mechaniczną? Zdaje się że nie można?
Odpowiedz
#17
(06.03.2018, 20:09)raxon napisał(a): A co z kuchenką gazową i wentylacją mechaniczną? Zdaje się że nie można?
Można. Tylko nie robimy osobnego wyciągu nad kuchenką, tylko ewentualnie węglowy pochłaniacz.
Odpowiedz
#18
(06.03.2018, 21:05)marcinur napisał(a):
(06.03.2018, 20:09)raxon napisał(a): A co z kuchenką gazową i wentylacją mechaniczną? Zdaje się że nie można?
Można. Tylko nie robimy osobnego wyciągu nad kuchenką, tylko ewentualnie węglowy pochłaniacz.

Bardziej chodziło mi o przypadek braku wentylacji grawitacyjnej. O ile pamiętam to tam gdzie ogień otwarty, to tam musi być wentylacja grawitacyjna.
Odpowiedz
#19
My obecnie mamy indukcję, wcześniej używałam zwykłej gazowej. Wygody nie da się porównać. W nowym domu (mam nadz za rok) podłączymy na bank indukcję chociaz ogrzewanie będzie na gaz (ziemny) . Co prawda białe ślady po garach też zostają, ale da radę je wyczyścić.
Odpowiedz
#20
... podłączymy na bank indukcję chociaż ogrzewanie będzie na gaz (ziemny)
Święte słowa Aluna tak tez będzie i u mnie.Decyzja żony, więc argumenty zbędne. Wink
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu