Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przed pierwszym wbiciem łopaty
#1
Witam forumowiczów

Powoli i my zaczynamy przygodę z budową.
Wszystko zaczęło się od tego, że zupełnie przypadkiem natrafiłem na filmiki Łukasza na YT no i … przekonał mnie.
Obecnie jesteśmy w trakcie finalizacji zakupu działki (1021m2, 32x32).

Projekt mamy w wersji standardowej teraz w adaptacji. Zmiana fundamentów na płytę i w salonie zamiana miejscami drzwi na taras z oknem, okna poszerzone na 180cm, styropian 20cm grafit
Mapy do celów projektowych podbite będę miał na dniach, w zeszłym tygodniu była firma zrobić odwierty w tym tygodniu będzie operat do odbioru.

Część prac wykonam systemem gospodarczym: ściany zewn./wewn.,  ocieplenie, inst. elektryczną całą wykończeniówkę. Firmy zrobią: płytę fundamentową, dach, stolarka: okna i drzwi zewn. instalacje: woda i ogrzewanie podłogowe (pompa ciepła).

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Super, gratuluję właściwego wyboru Smile
Bardzo mnie zaciekawiłeś płytą fundamentową, chyba będziesz pierwszą osobą na forum, która zdecydowała się wybudować ten projekt właśnie na płycie, myślę , że po Tobie więcej osób zdecyduje się na ten krok. Liczyłeś już o ile wzrośnie koszt wykonania płyty w porównaniu ze standardowym fundamentem?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Mam wstępne wyceny w przedziale od 39500 do 56000 brutto. To są ceny dla płyt o grubości 25cm na xps 15cm. Dokładną wycenę będę miał jak dostane wytyczne od konstruktora. Czekam na operat po odwiertach i odpowiedzi z kopalni....
Odpowiedz
#4
(05.02.2018, 18:42)radzio napisał(a): Mam wstępne wyceny w przedziale od 39500 do 56000 brutto. To są ceny dla płyt o grubości 25cm na xps 15cm. Dokładną wycenę będę miał jak dostane wytyczne od konstruktora. Czekam na operat po odwiertach i odpowiedzi z kopalni....

Witam jestem z Rydułtów jestem na etapie projektu Radzo mam parę pytań po sąsiedzku proszę o kontakt 604 692 952
Odpowiedz
#5
Czekam na dalszą relację Smile ciekawe jak sprawdzi się ta płyta w sensie cenowym w praktyce. Powodzenia Smile
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz


#6
tak to wygląda w terenie.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#7
Super! Tez z żoną cos takiego nam sie marzy i tez jestem ze Śląska. Bede śledził postępy w pracach życzę powodzenia.
Odpowiedz
#8
Witam Radzio - pomysł z płytą bardzo dobry choć sam nie zaryzykowałem.Początkowy koszt ma być wyższy ale finalnie ma być szybciej.Będę śledził zmagania - życzę pogody i wytrwałości.
A pompa to jaka.
                                                                                                                       Pozdrawiam z opolskiego
Odpowiedz
#9
formalności sprawdzają moją cierpliwość (której nie mam) ja już bym budował ale czekam... czekam... czekam... dzwonię... pytam... i słyszę od "miłych" pań mamy na to tyle a tyle dni... 
Ale widzę po innych dziennikach że też czekacie. 
Pozdrawiam i życzę cierpliwości!
Odpowiedz
#10
Mam to samo. To co się dzieje w tym kraju to jedna wielka patologia.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu