Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dachówka i rynny
#1
Po dłuższej przerwie znowu coś do przodu. Daszek przykryty i zamontowane rynny. Zostały jeszcze do obróbki kominy (jak w końcu je postawię Big Grin ) , montaż jednego dekielka gąsiora, którego niestety zabrakło w pakiecie, no i obróbka zewnętrznych krokwi. Jeszcze nie zapadła decyzja co pójdzie na ich wykończenie, ale wybór chyba padnie na struktonit. Deska czołowa opuszczona 5cm poniżej krokwi, żeby później zmieścić tam płytę OSB, 3cm styropianu i tynk, ale to będzie robione na etapie ocieplenia i elewacji.
Zaczynam lecieć z działówkami. Nie jest to takie proste, jak na filmach Łukasza, szczególnie, gdy dzień wcześniej "dziękowało się" budowlańcom, ale wszystkiego można się nauczyć. Instalacja elektryczna robocza wstawiona, także można robić nawet nocą.
Elektryk już zaklepany, tynkarz też.

[Obrazek: 1.jpg?screen][Obrazek: 2.jpg?screen][Obrazek: 3.jpg?screen][Obrazek: 4.jpg?screen][Obrazek: 5.jpg?screen][Obrazek: 6.jpg?screen][Obrazek: 7.jpg?screen][Obrazek: 8.jpg?screen][Obrazek: 9.jpg?screen][Obrazek: 10.jpg?screen][Obrazek: 11.jpg?screen][Obrazek: 12.jpg?screen]
Odpowiedz
#2
Pogratulować postępów Smile Ładnie to wygląda Smile

Z tyłu garażu widziałem kotłownię - czy będziesz "palić"? Smile
P.S. właśnie zauważyłem - ekogroszek Smile
Odpowiedz
#3
(04.02.2018, 16:33)Or_s0n napisał(a): Pogratulować postępów Smile Ładnie to wygląda Smile

Z tyłu garażu widziałem kotłownię - czy będziesz "palić"? Smile
P.S. właśnie zauważyłem - ekogroszek Smile

Tak jak pisałeś - za garażem będzie kotłownia, a w niej w przyszłości kocioł na ekogroszek, ale te worki, to tylko folie i opaski z dachówek - nie za bardzo nadają się do palenia Wink
Odpowiedz
#4
Pieknie a masz koszta podliczone?
Odpowiedz
#5
(04.02.2018, 19:42)powsky napisał(a): Pieknie a masz koszta podliczone?

Wszystko piszę, ale nie mam weny, żeby to podliczyć. Orientacyjnie od samego początku do stanu obecnego ok. 100 000
Odpowiedz


#6
Piękne trzpienie...ja jestem ich zwolennikiem Wink
Nie musiałeś dawać wieńca na skosy ścian szczytowych, czy po prostu nie widzę?
Odpowiedz
#7
(05.02.2018, 21:20)Easy Driver napisał(a): Piękne trzpienie...ja jestem ich zwolennikiem Wink
Nie musiałeś dawać wieńca na skosy ścian szczytowych, czy po prostu nie widzę?

Nie było wieńca na skosach, bo nie było takiej potrzeby. Plus wiązarów jest taki, że jest to konstrukcja samonośna i chociaż zalecają stawiać szczyty murowane, to spokojnie można zrobić je też w konstrukcji szkieletowej.
Odpowiedz
#8
(25.03.2018, 20:47)Lubin napisał(a): Jaki model dachówki?

Autor w drugim wątku podał wszystko dokładnie.

Cyt. "Dachówka Roben Monza Plus kolor miedziany."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu