Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wentylacja a kociol gazowy
#1
Kominami - wentylacją
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#2
Pewności nie mam,ale zdaje mi się,ze kocioł potrzebuje powietrze z zewnatrz.Takie są chyba przepisy.Pewnie dlatego Ci dorysował komin.
Odpowiedz
#3
Jakie podejścia pod komin w fundamencie. Robisz stopy kominowe stawiasz na tym komin i w razie potrzeby wspinasz się w wentylację.
Lubin bo gdzieś musisz wpiąć wentylację z płyty. Chyba że masz to inaczej rozwiązane
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#4
Mi się robi adaptacja na dom bez kominów zarówno spalinowych jak i wentylacyjnych. Ogrzewanie chce na kondensat z zamkniętą komorą spalania a wyrzut spalin przez ścianę. Na początki architekt mi mówił że tak się nie da bo przepisy. Podzwoniłem do kominiarzy z zapytaniem czy zrobią odbiór i też nie wiedzieli bo mówili że jak ktoś ma wentylację mechaniczną to i tak ma komin w kotłowni i na ten komin robią odbiór. Pan kominiarz się rozeznał w temacie i powiedział że jak zrobią w kotłowni wyciąg a kocioł będzie miał pobór powietrza z zewnątrz i wyrzut na zewnątrz to mi bez problemu zrobi odbiór budynku.

Oczywiście nie mogę mieć kuchenki gazowej w kuchni bo to wymaga wentylacji grawitacyjnej, ale i tak wolę indukcję więc to bez znaczenia Smile

Robienie kominów mając WM jest bez sensu. Gdybym miał mieć kominy to bym nie montował WM bo przecież przez kominy powietrze wyleci, co znaczy że reku będzie więcej pompować niż wyciągać a sprawność takiego rozwiązania będzie niska.
Odpowiedz
#5
U mnie dokładnie to samo co u kolegi Raxon.
Pobieranie i wyrzut pieca przez ścianę, natomiast
z racji przepisów, wyciąg powietrza z kotłowni przez wywiewnik.
No i oczywiście rekuperacja.
Odpowiedz


#6
(28.05.2018, 16:22)sierzant napisał(a): U mnie dokładnie to samo co u kolegi Raxon.
Pobieranie i wyrzut pieca przez ścianę, natomiast
z racji przepisów, wyciąg powietrza z kotłowni przez wywiewnik.
No i oczywiście rekuperacja.

No tak mi wstępnie mówił architekt, ale jak o tym powiedziałem kominiarzowi to powiedział że tak się nie robi bo w kotłowni będzie podciśnienie. Generalnie to ani architekci ani kominiarze pojęcia nie mają. Dzwoniłem do kilku i żaden nie miał takiego przypadku jak mój w swojej karierze. Na szczęście mój architekt stwierdził że jak panu zrobią odbiór to buduj se pan co chcesz Big Grin

Cytat:Co architekt to inny obyczaj. Ja sobie dałem wmówić , że bez kominów się nie obejdzie a dodatkowo dostałem drugi wentylacyjny w prezencie.
Nie wiem na jakim etapie jesteś. Wpisz w google kominiarz i nazwę swojej miejscowości i pogadaj z kominiarzami. Jak Ci się uda uświadomić swojego architekta to nie będziesz musiał budować zbędnych kominówSmile
Odpowiedz
#7
(28.05.2018, 16:22)sierzant napisał(a): U mnie dokładnie to samo co u kolegi Raxon.
Pobieranie i wyrzut pieca przez ścianę, natomiast
z racji przepisów, wyciąg powietrza z kotłowni przez wywiewnik.
No i oczywiście rekuperacja.

O jakich przepisach mówisz? Według warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynku, tutaj cytat:
"Urządzenia gazowe z zamkniętą komorą spalania, przez co rozumie się urządzenia typu C, mogą być instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych, niezależnie od rodzaju występującej w nich wentylacji, pod warunkiem zastosowania koncentrycznych przewodów powietrzno-spalinowych, z zachowaniem wymagań § 175."
Z zapisu tego wg mnie jasno wynika, że nie ma potrzeby instalowania dodatkowych wywiewników grawitacyjnych.
Poprawcie mnie jeżeli się mylę
Odpowiedz
#8
Tak jak piszesz możesz zrobić WM w całym budynku również w kotłowni. Architekci mówią że się nie da ale to nieznajomość przepisów. Podzwoń za wczasu po kominiarzach w twojej okolicy którzy zrobią ci odbiór. Ja ze względu na upierdliwość urzędników póściłem projekt z wentylacja grawitacyjna i na etapie budowy zmieniam na WM ale kominy buduje (do gazu z zamkniętą komorą spalania, do kominka ceramiczny, oba takie same z jednym kanałem wentylacyjnym do wykorzystania do odpowietrzania kanalizuje/wyrzutni WM).
Komin przez ścianę to dla mnie ostateczność. Problemem jest para wodna w zimie która będzie na podbidtce. Jak rura będzie wychodzić poza okap to będzie ok ale to średnio wygląda dla mnie.
Odpowiedz
#9
Odkopie trochę temat, planuje zrobić komin z chromonikieliny niedaleko komina w spiżarni(komin w spiżarni pomniejszony o kanały wentylacyjne).
Moje pytanie o ile ktoś jest w temacie. Taki komin do pieca dwu funkcyjnego kondensacyjnego z zamknięta komorą spalania ile musi wystawać poza kalenice czy w ogóle musi wystawać ? I jak daleko może być oddalony od pieca od kominka (nie wiadomo czy w ogóle ten komin do kominka kiedykolwiek powstanie)

No i mosz https://www.sklepkominex.pl/ceramiczny-s...p-288.html   kominiarz powiedział że takie rozwiązanie może być jeśli chce koze + gazowe ogrzewanie + 1 wentylacyjny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu