Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy miejscowość- Nowe Wągry woj. łódzkie
#1
Witajcie nadszedł wreszcie czas, by rozpocząć powoli i nasz dziennik budowy. Z początkiem listopada złożyliśmy wniosek o warunki zabudowy. W trakcie oczekiwania na WZ (projekt WZ mieliśmy po ok tygodniu) kupiliśmy projekt i był adaptowany do naszych potrzeb. Gdy WZ (połowa stycznia) się uprawomocniło zostały zmiany kosmetyczne. W poniedziałek zaczniemy oczekiwania na PnB. Podobno mało osób chce się budować i panie nie trzymają długo projektów więc jest szansa że za 3-4 tyg. będzie pozwolenie i po uprawomocnieniu startujemy z budowa jeśli pogoda pozwoli.  Smile  Później postaram się wrzucić plan naszej wizji projektu i zdjęcia działki. 


Pozdrawiam Agnieszka i Mariusz Smile
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz
#2
Ja złożyłem dokumentu o PnB 17.01.2018 r. (woj. lubuskie)
Więc pewnie wystartujemy w podobnym czasie Wink

Jaki plan na budowę?
Własnymi siłami, czy zlecacie robotę firmie?
Jakie macie doświadczenie w budowlance?

Macie prąd i wodę na działce?
Odpowiedz
#3
(27.01.2018, 09:52)Michał G. napisał(a): Ja złożyłem dokumentu o PnB 17.01.2018 r. (woj. lubuskie)
Więc pewnie wystartujemy w podobnym czasie Wink

Jaki plan na budowę?
Własnymi siłami, czy zlecacie robotę firmie?
Jakie macie doświadczenie w budowlance?

Macie prąd i wodę na działce?

Ogólnie planujemy sami robić większość rzeczy. Mąż ma uprawnienia na ładowarki i na nich na co dzień pracuje więc nawet wykop zrobi sam trochę kiedyś w budowlance pracował więc jakieś pojęcie ma, dużo będziemy bazować na filmach Łukasza. Prąd i woda jest w trakcie załatwiania. W razie czego wodę od męża szwagra będziemy brać bo mieszka po sąsiedzku. A prąd z agregatu.

Edit. 
Dodaję naszą wizję na usytuowanie pomieszczeń. Projektantka uparła się na ściany nośne w budynku zamiast słupów żelbetowych. W pewnym sensie jest to lustrzane odbicie oryginału. Budynek jest o metr poszerzony.
   
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz
#4
Ten przedłużony korytarz (naprzeciw wejścia) jest moim zdaniem marnowaniem cennej powierzchni. Lepiej byłoby zwiększyć pokój o te ok 4m2.
Odpowiedz
#5
(27.01.2018, 22:11)Michał G. napisał(a): Ten przedłużony korytarz (naprzeciw wejścia) jest moim zdaniem marnowaniem cennej powierzchni. Lepiej byłoby zwiększyć pokój o te ok 4m2.

Zgadzam sie
Odpowiedz


#6
Nie znam co prawda warunków gruntowych ale dziwne rzeczy narzuca wam ten adaptator. Ściany 24 wokół kotłowni są też potrzebne? I w kuchni działowa 24? Wg mnie też skrócić ten korytarz rezygnując z tego naturalnego oświetlenie korytarza.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#7
Już wszystko wyjaśniam. Więc tak jeśli chodzi o pokój to chcieliśmy żeby dzieci miały jednakowe pokoje. Ściany w kotłowni 24 ponieważ przez 12 w razie silnego zadymienia dym wychodzi na pokoje dlatego na takie się zdecydowaliśmy. W kuchni działowa 24 to nasz "wymysł" ponieważ mamy dość ciężkie meble kuchenne wiszące i 12 mogłaby ich nie utrzymać. ( W blokach prawie nam spadły bo kołki zaczęły się wysuwać z 12)
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz
#8
Projektantka uparła się na ściany nośne w budynku zamiast słupów żelbetowych.
Któryś kolega stwierdził, że projektant "domzy" sam przyznał ze te słupy są w naszym projekcie zupełnie niepotrzebne.
Zostały z jakiejś pierwotnej koncepcji domu.
Porozmawiajcie z konstruktorem a nie z architektem na temat ścian nośnych działowych i tych słupów.
Moi twierdza, ze przy wiązarach, tylko ściany zewnętrzne przenoszą ciężar dachu.Sam mam obawy przed tonami ceramiki.

Ps.korytarz tez bym skrócił szkoda miejsca.
Odpowiedz
#9
Silka to bardzo dobry materiał na ściany działowe - wytrzymałość i akustyka.Ładując ściany nośne do środka tracimy powierzchnię użytkową i pieniądze.
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#10
Powiem tak póki co nam odpowiada tak jak jest i tak zostaje. Szafki w kuchni (w blokach) montowała nam ekipa i sami stwierdzili że może kiedyś spaść i żebyśmy na to uważali. Wolimy dać grubsze ściany i mocniejsze kołki i mieć pewność że nic się nie stanie. Co do pokoiku i korytarza nie chcemy by w przyszłości dzieci się kłóciły że mają różnej wielkości pokoje.
(28.01.2018, 11:40)m4yflower napisał(a): Ładując ściany nośne do środka tracimy powierzchnię użytkową i pieniądze.
Ile tracisz tej powierzchni? Nie dużo. Pieniędzy trochę więcej pójdzie ale na działce (ponad 1ha) betonie piachu pracach ziemnych zaoszczędziliśmy ( będą za darmo lub po bardzo niskich kosztach) więc możemy w te koszty dołożyć ściany nośne. Ok. 105m2 powierzchni mieszkalnej (użytkowej) w zupełności nam wystarczy.
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu