Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy miejscowość- Nowe Wągry woj. łódzkie
#31
Badaliście lub będziecie badać grunt? Trochę dużo tej wody w oddali. Oczywiście to o niczym nie świadczy, ale budowałem dom komuś na czymś takim, jakoś poszło, choć woda była już na metrze. Zachciało mu się jednak podebrać trochę humusu na działce obok, którą miał dla rodziców i...ma teraz pełnowymiarowy basen z rybkami. Wystarczył dosłownie jeden ruch koparki i ma ciągle napływającą wodę, która nie zamarza nawet przy największych mrozach- dobre na GWC Wink https://scr.hu/MPl1KV
Odpowiedz
#32
(31.01.2018, 18:24)Easy Driver napisał(a): Badaliście lub będziecie badać grunt? Trochę dużo tej wody w oddali. Oczywiście to o niczym nie świadczy, ale budowałem dom komuś na czymś takim, jakoś poszło, choć woda była już na metrze. Zachciało mu się jednak podebrać trochę humusu na działce obok, którą miał dla rodziców i...ma teraz pełnowymiarowy basen z rybkami. Wystarczył dosłownie jeden ruch koparki i ma ciągle napływającą wodę, która nie zamarza nawet przy największych mrozach- dobre na GWC Wink https://scr.hu/MPl1KV

Witam.Będziecie robili podpiwniczenie budynku bo widać na zdjęciu jest działka sporo niżej od poziomu drogi?
Odpowiedz
#33
Fajna działeczka mało domów wokół. Ja czekam na założenie mojego dziennika też wrzucę fotki działki. Zauważyłem też tą wodę mi jutro rano wchodzi firma z odwiertami bo potrzebuje do płyty fundamentowej i przydomowej oczyszczalni ... u mnie koszt operatu z 3 odwiertami 700zł brutto. Powodzenia w budowie będę śledził wasz dziennik. Pozdrawiam
Odpowiedz
#34
(31.01.2018, 18:24)Easy Driver napisał(a): Badaliście lub będziecie badać grunt? Trochę dużo tej wody w oddali. Oczywiście to o niczym nie świadczy, ale budowałem dom komuś na czymś takim, jakoś poszło, choć woda była już na metrze. Zachciało mu się jednak podebrać trochę humusu na działce obok, którą miał dla rodziców i...ma teraz pełnowymiarowy basen z rybkami. Wystarczył dosłownie jeden ruch koparki i ma ciągle napływającą wodę, która nie zamarza nawet przy największych mrozach- dobre na GWC Wink https://scr.hu/MPl1KV

Akurat tu gdzie będziemy budować dom grunt jest dość dobrze przepuszczalny. Były robione kiedyś badania. Tam w oddali co woda stoi to jest sama glina a ostatnio trochę padało i dlatego woda stoi. Latem będzie ziemia pękać.

(31.01.2018, 19:31)deeropolskie napisał(a): Witam linia sr. napiecia z 2 stron + nieprzekraczalna linia zabudowy niesie pewne ograniczenia, mam nadzieje ze domek sie zmiesci. Trzymam kciuki!!!!

choc w sumie to dzialeczka wydaje sie jednak spora.

Tu jest linia niskiego napięcia co niesie za sobą tylko 1.5m od niej. U nas jest taka rzecz że zabrali nam około metra pod drogę a linia nieprzekraczalna od nowej linii działki jest tylko 6m gdzie w tym jest już te 1.5 m od słupa. Wbrew pozorom ten zaznaczony kawałek to 0.5ha ziemi więc jest sporo miejsca na budowę.

(31.01.2018, 18:42)lukasek1981 napisał(a): Witam.Będziecie robili podpiwniczenie budynku bo widać na zdjęciu jest działka sporo niżej od poziomu drogi?
Nasz dom będzie stał na wysokości drugiego słupa a tam jest droga na równi z działką, ale mimo wszystko dom będzie trochę podniesiony bo w projekcie drogi jest jej podniesienie.
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz
#35
Miałem problem z energa tez podobnie szły linie. Warunek jest taki . Plot 0,5 metra od ostatniej zewnętrznej lini i dom 5 metrów od plotu takie są przepisy.
Odpowiedz


#36
(01.02.2018, 18:42)czarny286 napisał(a): Miałem problem z energa tez podobnie szły linie. Warunek jest taki . Plot 0,5 metra od ostatniej zewnętrznej lini i dom 5 metrów od plotu takie są przepisy.

We wszystkich dokumentach czyli w warunkach zabudowy i w piśmie od energetyki mamy napisane że płot może być przy samej linii a budynek 1,5m od linii. Jedynie nieprzekraczalną linię zabudowy mamy 6m od nowej granicy działki, a słup mieści się w tej linii. Budynek ogólnie i tak będzie dalej ulokowany by nie mieć słupa przy samych oknach.
Norma PN-E-05100-1-1998r; pkt.16.3.2 "Odleglosc nieuziemionego przewodu linii o napieciu do 1 kV - 1m od kazdej trudnodostepnej czesci budynku ,konstrukcji i krawedzi dachu -1,5 m od kazdej latwodostepnej czesci budynku (parapet,okno,balkon) pkt.16.3.3 Odleglosc pozioma nieuziemionego przewodu linii o napieciu wyzszym niz 1 kV od budynkow a) 1+b/2 +U/150 od kazdej trudnodostepnej czesci budynku i krawedzi dachu b) 2+b/2+U/150 od kazdej latwo dostepnej czesci budynku gdzie b - odleglosc miedzy przewodami linii w/ pkt 9.2 Normy w metrach, U-napiecie linii w kV.
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz
#37
Brick 
No i ruszyło Smile
Wcześniej zamówiliśmy materiał: bloczki, styropian, dysperbit, stal, drewno na szalunki, stemple, siatkę na ogrodzenie oraz gruz i piach. Mąż w wolnej chwili przygotował strzemiona. Jak tylko ogrodzimy plac budowy rozpoczniemy skręcanie zbrojenia. 
   
   
   
   
Następnie a dokładniej 6 kwietnia przyjechał geodeta tyczyć budynki pod wykop (o 2 metry większe)
   
   
Wczoraj czyli dnia 14 kwietnia rozpoczęliśmy wykop (tydzień czekaliśmy, aż będziemy mogli pożyczyć sprzęt i geodeta miał urlop)
Przygotowanie wjazdu Smile
   
Wykop pod budynek gospodarczy
   
W trakcie wykopu pod dom
   
Skończone nasze wykopaliska, trochę ziemi zostało przerzucone
   
Wykop pod dom z właścicielem (zmęczonym ale szczęśliwym)
     
   
I garaż
   
P.S. Wiem że na pewno to przeczyta i dlatego na forum głośno chciałam powiedzieć że jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że dzień w dzień jeździ tym ogromnym kolosem i wytrzymuje ten hałas po 10-12 godzin. Ja po 4 godzinach z nim spędzonych miałam już serdecznie dosyć.
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz
#38
Czekam na dalsze kroki związane z budowa coraz bardziej nabieram chęci na budowę takiego domu fajnie było by zobaczyć na żywo jak wygląda taki do m w województwie Łódzkim
Odpowiedz
#39
(26.04.2018, 09:26)Adamo169 napisał(a): Czekam na dalsze kroki związane z budowa coraz bardziej nabieram chęci na budowę takiego domu fajnie było by zobaczyć na żywo jak wygląda taki do m w województwie Łódzkim

W majówkę bardziej ruszymy z robotą bo teraz czasu było mało i geodeta nie mógł przyjechać.  
Pozdrawiam

Edit.
Co u nas? My w majówkę ruszyliśmy pełną parą z robotą Smile
Wyznaczone osie fundamentów i poziom zero w garażu. Zdjęcia z całego tygodnia pracy (1-5maja) 
   
   
   
   
   
   
   
Od 7 maja ruszyliśmy szalowaniem ław fundamentowych pod dom Smile
     
Nie obyło się bez minikoparki 
     
Dzisiaj pojadę na budowę to zrobię zdjęcia z zaszalowanych i wykopanych fundamentów. 
Plany na dziś?
Skręcić zbrojenie i wsypać suchy beton.
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu