Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiązary proste/opadające a istotne odstępstwo od projektu
#1
Witam

W projekcie "domza150tysięcy" wrysowano wiązary proste. Taka konstrukcja, przy tym samym kącie nachylenia dachu i szerokości okapu, w kalenicy jest wyższa od wiązarów opadających. W obu konstrukcjach zmienia się również wysokość od poziomu terenu do okapu (w wiązarach prostych jest wyżej). Czy zamiana w trakcie budowy wiązarów prostych na opadające jest istotną zmianą w stosunku do zatwierdzonego projektu w starostwie? Czy ktoś rozważał taki problem?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Nieistotna.W projekcie są wiązary opadające.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#3
Witam

W projekcie wg przekroju poprzecznego są takie wiązary. Czy tylko mi się wydaje czy one różnią się od tego co zamieścił kolega Sierżant


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#4
To te same opadajace.

Proste u Moniki, opadajace u Huberta. Chodzi Ci o tą róznicę ?
Bo może się nie rozumiemy.  Wink


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#5
W przypadku wiązarów prostych (przy tym samym kącie nachylenia) budynek w kalenicy jest wyższy niż w przypadku wiązarów opadających. Mam obawy (nie wiem czy uzasadnione) co do zmian wysokości budynku i wysokości do okapu. Załóżmy że w adaptacji wrysują mi wiązary i wyjdzie w kalenicy 6m i wysokość do okapu 3m to gdy w trakcie budowy zdecyduję się na inny tym wiązarów to te parametry się zmienią.
W załączeniu rysunek w którym narysowałem o co mi chodzi (kąt nachylenia 30 stopni, tak mam w warunkach).


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz


#6
(26.01.2018, 15:00)inzynier1987 napisał(a): W przypadku wiązarów prostych (przy tym samym kącie nachylenia) budynek w kalenicy jest wyższy niż w przypadku wiązarów opadających. Mam obawy (nie wiem czy uzasadnione) co do zmian wysokości budynku i wysokości do okapu. Załóżmy że w adaptacji wrysują mi wiązary i wyjdzie w kalenicy 6m i wysokość do okapu 3m to gdy w trakcie budowy zdecyduję się na inny tym wiązarów to te parametry się zmienią.
W załączeniu rysunek w którym narysowałem o co mi chodzi (kąt nachylenia 30 stopni, tak mam w warunkach).
Spokojnie nikt tego nie sprawdzi chyba że zrobisz budynek wyższy np o 10 metro

Tak samo ma się z poziomem zero.
Odpowiedz
#7
A co z ewentualną zmianą szerokości okapu?
Odpowiedz
#8
(28.01.2018, 20:41)inzynier1987 napisał(a): A co z ewentualną zmianą szerokości okapu?

Okapów nie wlicza się w odległość budynku np od granicy, więc według mnie nie ma równiez znaczenia. 

Geodeta na inwentaryzacji podwykonawcy sprawdza tylko rogi budynku A nie narożniki dachu-okapu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu