Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - Biskupów (woj. Opolskie)
#1
Smile 
Witam serdecznie wszystkich na forum! Smile

Rozpoczęcie budowy planuje na czerwiec/lipiec 2018.
Jak narazie nabyłem działkę i oczekuję na warunki zabudowy, które mam otrzymać do końca stycznia.

Projekt już kupiony, oczywiście Łukasza.

Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#2
czekamy na realizacje, z czego będziesz budował? jakieś swoje przemyślenia, jakieś zmiany chcesz wprowadzić, czy strikte wszystko zostaje jak u Łukasza?
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#3
Na ten moment zostaje jak u Łukasza,

Beton komórkowy wydaje się być odpowiednim materiałem dla mnie, czyli osoby która nie ma żadnego doświadczenia z budowlanką.
Pracuję na etat i chcę większość robić we własnym zakresie, więc proces budowy może potrwać Big Grin

No ale poczekajmy na warunki, może w końcu przyjdą......
Odpowiedz
#4
Za żadne skarby świata, nie zaczniesz w czerwcu, nie mając nawet warunków zabudowy.
Odpowiedz
#5
Ja na swoje wz czekałem bite 4 miechy. Ponadto wz musi się uprawomocnić a to liczą 14 dni od odebrania ostatniej zwrotki. BTW swoje wz dwa razy zmieniałem bo zmieniła się koncepcja projektu z firmy Z na projekt forumowy i wz nie pasowały ale da się je na szczęście zmienić jak się bardzo grzecznie z paniami pogada...
Odpowiedz


#6
Ja projekt kupiłem w styczniu, w lutym warunki zabudowy a 19 maja wjechała koparka na plac. Plus zeszło się ponieważ miałem projektowany dodatkowy budynek na działce. Także da się, i nic po znajomości, jak zwykły szary ludek Smile
Odpowiedz
#7
Wniosek złożyłem w lipcu. Do końca stycznia mają być, warunki pod projekt forumowy były wnioskowane.

Zresztą zobaczymy jak będzieSmile
Odpowiedz
#8
U nas 6 tyg czekaliśmy na warunki zabudowy ale po 2 tyg mieliśmy projekt warunków i wszystko daliśmy projektantce do adaptacji. Zaczęliśmy na początku listopada a w poniedziałek 29.01.2018 będą papiery składane o pozwolenie na budowę. Ostatnio szybko wydają pozwolenia bo po około 3 tyg wszystko wraca do architekta do odbioru. Tak więc życzę Wam by było tak samo szybko i bezproblemowo.
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz
#9
Z papierami widzę wszędzie jest różnie więc i raczej nie ma się co nastawiać na konkretny termin, u mnie czas oczekiwania na mapę do celów projektowych to było ponad 2 miesiące a i jest obowiązek wykonania badań geologicznych (starostwo bez tego nie podbije pozwolenia bo były osuwiska w ostatnich latach) co też wydłuża papierkologię. Na wydanie WZ czekałem 3 miesiące a gmina nieduża i na pewno robotą nie są zawaleni.
Odpowiedz
#10
Jak narazie wczoraj przyszły WZ, takze w pon do projektanta i na spokojnie brniemy do przodu.

Jedyna ciekawostka, która troche zmieniła plany to warunek, że dach ma być dwuspadowy od 30 do 45 pochylenia.
Zastanawiam się, czy w tym przypadku wiązary będą dalej opłacalne. Zamiast nich mozna zrobic wiezbę tradycyjną krokwiowo-belkową.

Czy ma ktoś kalkulacje cen wiązarów dachu dwuspadowego?
Tak mogłoby to wyglądać:

[Obrazek: 5253_pierwszy-dom-131-6s-v6-z-poddaszem8.bmp.jpg]
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu