Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gorzów Wlkp. - Adaptacja projektu
#11
(18.02.2018, 19:47)agnes2200 napisał(a):
(18.02.2018, 01:44)Michale G. ta kobieta pytająca o Adaptacje  to byłam ja ,napisz na priv jak z wiązarami  czy udało się coś ustalić ::) Michał G. napisał(a):
(31.01.2018, 21:28)matjar92 napisał(a): Michał - jak będziesz mógł wrzuć jak twój układ wygląda, też taką podobną wersję stworzyłem i jestem ciekaw Twoich rozwiązań

Założyłem wątek dotyczący mojej budowy.
Jest tam przedstawiony układ pomieszczeń, o który prosiłeś.

http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-733.html


We wtorek, gdy odbierałem od p. Drewnowskiej projekt przyłączy wod-kan, zadzwoniła do niej jakaś kobieta i pytała o adaptację "domu za 150" Wink
Zdziwienie architekt było spore Wink
No i co Michał Smile  Mówiłem że p. Drewnowska kręci nosem że nie będzie już brała tych naszych projektów a tu się okazuje że ma klęskę urodzaju. Rozmawiałem z nią i nie może zrozumieć tego fenomenu hehe Smile  W każdym razie przecieramy szlaki dla kolejnych inwestorów a w jej bazie rośnie pokaźna kolekcja wariantów domu na każdą okoliczność. Śmiało można pytać Ją o zniżkę przy adaptacji dla tego projektu. Pozdrawiam

(18.02.2018, 19:47)agnes2200 napisał(a):
(18.02.2018, 01:44)Michale G. ta kobieta pytająca o Adaptacje  to byłam ja ,napisz na priv jak z wiązarami  czy udało się coś ustalić ::) Michał G. napisał(a):
(31.01.2018, 21:28)matjar92 napisał(a): Michał - jak będziesz mógł wrzuć jak twój układ wygląda, też taką podobną wersję stworzyłem i jestem ciekaw Twoich rozwiązań

Założyłem wątek dotyczący mojej budowy.
Jest tam przedstawiony układ pomieszczeń, o który prosiłeś.

http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-733.html


We wtorek, gdy odbierałem od p. Drewnowskiej projekt przyłączy wod-kan, zadzwoniła do niej jakaś kobieta i pytała o adaptację "domu za 150" Wink
Zdziwienie architekt było spore Wink
No i co Michał Smile  Mówiłem że p. Drewnowska kręci nosem że nie będzie już brała tych naszych projektów a tu się okazuje że ma klęskę urodzaju. Rozmawiałem z nią i nie może zrozumieć tego fenomenu hehe Smile  W każdym razie przecieramy szlaki dla kolejnych inwestorów a w jej bazie rośnie pokaźna kolekcja wariantów domu na każdą okoliczność. Śmiało można pytać Ją o zniżkę przy adaptacji dla tego projektu. Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#12
Agnes2200 -> wysłałem Ci priv.

Gregorrek -> też z p. Drewnowską rozmawiałem. Dziwi się czemu wszyscy ludzie się na ten projekt uparli i czemu akurat do niej dzwonią Wink
Mówi, że rzadko się zdarza, że ktoś jej taki sam projekt przynosi. A tu nagle w ciągu kilku miesięcy 3 takie same i dzwonią kolejni inwestorzy ;P
Odpowiedz
#13
(18.02.2018, 20:23)Michał G. napisał(a): Agnes2200 -> wysłałem Ci priv.

Gregorrek -> też z p. Drewnowską rozmawiałem. Dziwi się czemu wszyscy ludzie się na ten projekt uparli i czemu akurat do niej dzwonią Wink
Mówi, że rzadko się zdarza, że ktoś jej taki sam projekt przynosi. A tu nagle w ciągu kilku miesięcy 3 takie same i dzwonią kolejni inwestorzy ;P

Chyba muszę zadzwonić do Pani Drewnowskiej i o jakiś % od każdego projektu zawołać Smile . Michale cieszę się ze zaczynasz już niedługo ze swoją budową. Ja teraz jestem na etapie Elektryki. W tym tygodniu skończę rozkładanie kabli.
Odpowiedz
#14
Od Darka się zaczęła przygoda p. Drewnowskiej z "domem za 150 tysięcy" Wink
Tylko Ty chyba żadnych zmian nie wprowadzałeś, z tego co kojarzę?
Podaj może Twoją cenę za adaptację - dla następnych zainteresowanych Smile
Odpowiedz
#15
U mnie wszystko jak w projekcie. Żadnych zmian.
Odpowiedz


#16
Witam podzielę się swoim doświadczeniem związanym z adaptacja...
wiec tak zaczęło się, ze poszedłem do kilku osób zajmujących się tym, przy okazaniu planowanych zmian wszyscy wycenili pracę na ok 2.5-3k za wszystko.
wybrałem osobę o której w wydziale budownictwa mieli najlepsza opinie.
no i się zaczęło:
-kiedy przyszło do konkretów okazało się, ze skoro zmieniam usytuowanie kotłowni i chce ogrzewanie gazowe to projektant adaptujący cześć sanitarną musi zrobić ja niemal od nowa. zapłaciłem za to 2k (inst. zewnętrzna, inst. wewnętrzna, plan ogrzewania podłogowego).
-elektryk 900 zł (zmiana usytuowanie skrzynki elektrycznej)
-projektant adaptujący 1.5k (zmiany usytuowanie pomieszczeni, okien i komina itp.) projektant zarzucił, że projekt domu za 150k ma wiele błędów, cześć rys. są w złych skalach no i jest strasznie okrojony niema schematu ogrzewania podłogowego itp.
razem 4,4k planował wydać na ten etap 3k a wyszło jak zawsze.
Odpowiedz
#17
Moim zdaniem cena projektu jest za wysoka.Większość architektòw mòwi,że projekt jest ubogi.Praktycznie wszystko trzeba rysować od początku.
Odpowiedz
#18
(25.02.2018, 11:52)tomi8547 napisał(a): Moim zdaniem cena projektu jest za wysoka.Większość architektòw mòwi,że projekt jest ubogi.Praktycznie wszystko trzeba rysować od początku.

Potwierdzam, u mnie jest podobnie. Jestem na początkowym etapie adaptacji, gdy byłem u architektów i rzucili szybko okiem na projekt to niby nie było żadnych problemów - ceny za adaptacje podawali niskie (robię tylko kosmetyczne zmiany). Jednak jeśli zostawiłem u nich projekt na kilka dni w celu lepszego zapoznania się to nie chcieli się podjąć pracy, właśnie argumentując że jako adaptujący muszą bardzo wiele zrobić od zera i to nie ma sensu i będzie mnie to wiele kosztowało. Pytali skąd mam ten projekt i ile kosztował, mówiąc 1600zł, argumentowali że "normalne"projekty chodzą po około 2500zł.

Koniec końców znalazłem kolesia, który się podjął, cenę za adaptację podał bardzo niską, więcej będzie kosztował plan zagospodarowania przestrzeni (duża działka). Ale niestety czuję w kościach, że będzie to wszystko trwało masę czasu zanim dostanę pozwolenie, u mnie z tego co widzę papierkologia trwa 2-3 dłużej niż u innych.
Odpowiedz
#19
(20.01.2018, 23:15)Michał G. napisał(a): Usługi projektowe:

1) mgr inż. Krystyna Drewnowska
Gorzów Wlkp. ul. Wiśniowa 18
502 458 086

2) Biuro projektowe PROBUD
Grażyna Lokś
Gorzów Wlkp. ul. Czereśniowa 6 lok. 418
957258768

Kontakt z powyższymi architektami oceniam pozytywnie.
Nikt z tu podanych nie jest architektem, więc proszę tak nie tytułować
Odpowiedz
#20
(01.09.2020, 12:24)dariusz99 napisał(a): Nikt z tu podanych nie jest architektem, więc proszę tak nie tytułować

Zgodnie z KRS, w obu przypadkach:

Przeważająca działalność gospodarcza:

Działalność w zakresie architektury (PKD 71.11.Z)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu