Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gorzów Wlkp. - Adaptacja projektu
#1
Usługi projektowe:

1) mgr inż. Krystyna Drewnowska
Gorzów Wlkp. ul. Wiśniowa 18
502 458 086

2) Biuro projektowe PROBUD
Grażyna Lokś
Gorzów Wlkp. ul. Czereśniowa 6 lok. 418
957258768

Kontakt z powyższymi architektami oceniam pozytywnie.
Odpowiedz
#2
Cześć, a możesz coś powiedzieć konkretniej? Może adaptowałeś u kogoś z wymienionych projekt Łukasza? 
Jakie ceny ewentualnie?
Odpowiedz
#3
Trafiłem do p. Lokś z polecenia kolegi, któremu prowadziła adaptację (innych projektów).
Zaoferowała całkowity koszt adaptacji, ze wszystkimi zmianami w kwocie 3000 zł.
Ale jest bardzo obłożona pracą. Termin oczekiwania wynosił do kwietnia 2018 ( rozmawialiśmy w grudniu 2017).
Kobieta bardzo konkretna, później od kierbuda dowiedziałem się, że jest chyba najbardziej renomowana w Gorzowie.
Gdy już się zadeklarowałem, że ze względu na termin szukam kogoś innego udzieliła mi porady telefonicznej w pewnej kwestii, więc bardzo w porządku podejście.

Myślę, że gdyby nie termin oczekiwania, to zdecydowałbym się na jej usługę.

Namiar na p. Drewnowską dostałem od kolegi "Darek 1988" z tego forum, który już buduje swój domza150 w Wojcieszycach.
W moim przypadku cena 2600 (zmiana umiejscowienia pomieszczeń, ogrzewanie gazowe, jakiś daszek nad wejściem). Dodatkowo 600 za projekt przyłączy wody i kanalizy.
Dokumenty o PnB są w UM od 17.01.2018.
Namiar dałem koledze "gregorrek" z tego forum, który też się zdecydował na jej usługę (będzie budować domza150 w Janczewie).

Więc p. Drewnowska zaadaptowała już 3 "domy za 150 tys." Wink
Ale chyba się na ten projekt już wkurzyła, bo każdy z naszej trójki chciał dużo zmian i co innego Tongue

Podobno projektanci branżowi w moim przypadku też stwierdzili, że "jaki był sens kupować projekt gotowy, skoro wszystko pozmieniał. Mógł sobie brać projekt indywidualny". Wink
Odpowiedz
#4
Dzięki za konkretną odpowiedz, ja planuje budowę w Skwierzynie.
I szukam właśnie kogoś do adaptacji.
A powiedz ta zmiana układu pomieszczeń to taka spektakularna czy zmniejszenie korytarza tylko?
Bo przyznam że mam dwie wersję przeróbek jedna to wspomniany korytarz na rzecz pokoi a drugi to już "wolna amerykanka"
i zmiany takie żeby oddzielić część dzienna od prywatnej. Stąd moje pytanie za jak duże zmiany układu te pieniądze ?
U nas gaz odpada, dach zostaje jak w proj. także wydaje się nie wiele zmian.
Odpowiedz
#5
(30.01.2018, 12:35)matjar92 napisał(a): Dzięki za konkretną odpowiedz, ja planuje budowę w Skwierzynie.
I szukam właśnie kogoś do adaptacji.
A powiedz ta zmiana układu pomieszczeń to taka spektakularna czy zmniejszenie korytarza tylko?
Bo przyznam że mam dwie wersję przeróbek jedna to wspomniany korytarz na rzecz pokoi a drugi to już "wolna amerykanka"
i zmiany takie żeby oddzielić część dzienna od prywatnej. Stąd moje pytanie za jak duże zmiany układu te pieniądze ?
U nas gaz odpada, dach zostaje jak w proj. także wydaje się nie wiele zmian.

Witam. W cenie adaptacji u pani Drewnowskiej kombinowałem sobie na wszystkie sposoby i warianty w usytuowaniu pomieszczeń, a do tego doprojektowany jest garaż i kotłownia przeniesiona właśnie do niego, więc zmiany z tego wynikające są dosyć spore. Starałem się jednak na ile to było możliwe zachować w miarę oryginalne położenie pomieszczeń za wyjątkiem tych które z racji dobudowy garażu należało przenieść. Zrezygnowałem z jednego komina i nieznaczne przeniesiony został drugi z powodu narożnego kominka który będzie w części spiżarni. Tak naprawdę to musimy być jedynie pewni gdzie będą łazienki, toaleta ,kuchnia i kotłownia z racji tej że trzeba zrobić podejście wody i kanalizy w punkt, a układ pozostałych pomieszczeń, ich rozmiar itd. można zmienić "w ostatniej chwili" i nie potrzeba do tego architekta a jedynie kier budowy.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


#6
Dzięki za odp, nom wygląda na to że oferta tej projektantki jest uczciwa i wybór chyba dokonany,
dzięki za garść informacji.
Odpowiedz
#7
U mnie zmiany duże. 
Wejście do domu koło kuchni, przez co jest część dzienna i nocna.
Pokoje też zrobione "po swojemu". Łazienki tak samo.

(Piszę na telefonie i nie mogę załadować screena, bo zbyt duży).
Odpowiedz
#8
Michał - jak będziesz mógł wrzuć jak twój układ wygląda, też taką podobną wersję stworzyłem i jestem ciekaw Twoich rozwiązań
Odpowiedz
#9
(31.01.2018, 21:28)matjar92 napisał(a): Michał - jak będziesz mógł wrzuć jak twój układ wygląda, też taką podobną wersję stworzyłem i jestem ciekaw Twoich rozwiązań

Założyłem wątek dotyczący mojej budowy.
Jest tam przedstawiony układ pomieszczeń, o który prosiłeś.

http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-733.html


We wtorek, gdy odbierałem od p. Drewnowskiej projekt przyłączy wod-kan, zadzwoniła do niej jakaś kobieta i pytała o adaptację "domu za 150" Wink
Zdziwienie architekt było spore Wink
Odpowiedz
#10
(18.02.2018, 01:44)Michale G. ta kobieta pytająca o Adaptacje  to byłam ja ,napisz na priv jak z wiązarami  czy udało się coś ustalić ::) Michał G. napisał(a):
(31.01.2018, 21:28)matjar92 napisał(a): Michał - jak będziesz mógł wrzuć jak twój układ wygląda, też taką podobną wersję stworzyłem i jestem ciekaw Twoich rozwiązań

Założyłem wątek dotyczący mojej budowy.
Jest tam przedstawiony układ pomieszczeń, o który prosiłeś.

http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-733.html


We wtorek, gdy odbierałem od p. Drewnowskiej projekt przyłączy wod-kan, zadzwoniła do niej jakaś kobieta i pytała o adaptację "domu za 150" Wink
Zdziwienie architekt było spore Wink
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu