Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 8 14.06.2016
#1
Dzień 8

Planowane ocieplenie ścian fundamentowych.
Niestety o 16 przegonił nas deszcz i nie skończyliśmy założonych prac Smile

Generalnie rozpoczęliśmy od rozszalowania trzpieni, i następnie pomalowana w pierwszej kolejności brakująca część ścian. Pogoda od samego rana dopisała i po 3h pomalowane po raz kolejny na całkowicie sucha pierwsza warstwę.

W tym czasie zająłem się ociepleniem ścian. Użyty styropian EPS 100mm, klejony tradycyjnie, bez kołkowania. Wysokość styropianu cięta na 65cm, i reszta w kolejny pasek. Na koniec z pozostałych płyt wycinane brakujące elementy o wysokości 30-31cm. Z płyty powstawał odpad ok 5cm.

Styropian najlepiej tnie się najzwyklejszą sztywną piłą do drewna. Sprawdza się idealnie.

Do wypełnienia dwóch ostatnich "pól" wykorzystałem te odcięte paski, dzięki temu udało się zminimalizować odpady i została jedna paczka nienaruszona do zwrotu.

Zużyte 5 worków kleju do styropianu. Ilość wystarczyła idealnie. Przy równo wymurowanych ścianach szczelina między ścianą a płytą jest możliwie minimalna.

Na koniec wklejone 4 narożniki aby jutro od rana można ostro startować z siatką i 2x klej -> 2x izolacja przeciwwilgociowa. Jeśli pogoda dopisze uda się ogarnąć wszystkie planowane prace.

Wszelkie szczeliny, ubytki styropianu wypełnione pianą.

Z zakupionych 650szt. bloczków dziś do hurtowni zwróciłem 80szt. Z uwagi na wysokość ściany fundamentowej.
Zakupiona część materiałów do wykonania instalacji kanalizacyjnej. Główna rura będzie jak w projekcie 160mm, natomiast wszelkie podejścia z wc, zlewu, zmywarki etc będą na rurze 110, i takie wyjścia będą w posadzce. Rozwiązanie dużo wygodniejsze oraz przede wszystkim dające większe "manewry" Hydraulicy na takie rozwiązanie na pewno nie będą narzekać Smile redukcję na mniejsza średnicę można wykonać zawsze, w druga stronę już niestety nie, a nie raz i nie dwa widziałem jak przydała by się 110 a wypuszczone jak w projekcie 50.

Poniżej fotorelacja.

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.1.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.2.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.3.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.4.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.5.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.6.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.7.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.8.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.9.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.10.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.11.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.12.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.13.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.14.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.15.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.16.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.17.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.18.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.19.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.20.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.21.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.22.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.23.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.24.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.25.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.26.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.27.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.28.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.29.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.30.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.31.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.32.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.33.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.34.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.35.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.36.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.37.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.38.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.39.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.40.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.41.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.42.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.43.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.44.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.45.jpg]

[Obrazek: ocieplenie_fundamentow.46.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Witam, niedawno rozpocząłem budowę domu, mam już wymurowane ściany fundamentowe z bloczka betonowego B20, ściany pomalowane 2x dysperbitem, zamierzam ocieplić ściany fundamentowe styropianem EPS 100 i mam dylemat czym przykleić styropian. Chciałem go kleić normalnym klejem do styropianu w workach a następnie siatka + klej i 2x dysperbit. Kilka osób odradza mi zwykły klej mówiąc że na dysperbit nie można używać takiego kleju tylko specjalny klej asfaltowo kauczukowy. Proszę o odpowiedź czy zwykły klej do styropianu będzie dobrze się trzymał na ścianie pomalowanej dysperbitem.
Odpowiedz
#3
(06.10.2017, 16:50)gregor88 napisał(a): Witam, niedawno rozpocząłem budowę domu, mam już wymurowane ściany fundamentowe z bloczka betonowego B20, ściany pomalowane 2x dysperbitem, zamierzam ocieplić ściany fundamentowe styropianem EPS 100 i mam dylemat czym przykleić styropian. Chciałem go kleić normalnym klejem do styropianu w workach a następnie siatka + klej i 2x dysperbit. Kilka osób odradza mi zwykły klej mówiąc że na dysperbit nie można używać takiego kleju tylko specjalny klej asfaltowo kauczukowy. Proszę o odpowiedź czy zwykły klej do styropianu będzie dobrze się trzymał na ścianie pomalowanej dysperbitem.
A dlaczego nie chcesz kleić na klej z puchy? Bardzo dobrze trzyma robiłem test, styropian trzyma solidniej niż tradycyjny klej z worka, po za tym i tak ziemia Ci wszystko dopchnie do ściany fundamentowej.
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
#4
Łukasz pisze, że ilość kleju minimalizuje się dzięki równemu wymurowaniu ściany.
Wiadomo, że bloczki nie są idealnie równe.
Czyli rozumiem, że wymiar ściany fundamentowej należy "łapać" od strony zewnętrznej?
Równa ściana od środka nie jest w tym przypadku tak istotna?
A ze ścianami nośnymi jest chyba odwrotnie?
Lepiej równać klejem do styropianu niż tynkiem od środka. Dobrze kombinuję?
Odpowiedz
#5
Heja.
Bez względu czy fundamentowa czy nośna pilnujemy lica na zewnątrz.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


#6
(06.10.2017, 17:09)kuznia napisał(a):
(06.10.2017, 16:50)gregor88 napisał(a): Witam, niedawno rozpocząłem budowę domu, mam już wymurowane ściany fundamentowe z bloczka betonowego B20, ściany pomalowane 2x dysperbitem, zamierzam ocieplić ściany fundamentowe styropianem EPS 100 i mam dylemat czym przykleić styropian. Chciałem go kleić normalnym klejem do styropianu w workach a następnie siatka + klej i 2x dysperbit. Kilka osób odradza mi zwykły klej mówiąc że na dysperbit nie można używać takiego kleju tylko specjalny klej asfaltowo kauczukowy. Proszę o odpowiedź czy zwykły klej do styropianu będzie dobrze się trzymał na ścianie pomalowanej dysperbitem.
A dlaczego nie chcesz kleić na klej z puchy? Bardzo dobrze trzyma robiłem test, styropian trzyma solidniej niż tradycyjny klej z worka, po za tym i tak ziemia Ci wszystko dopchnie do ściany fundamentowej.

Dziękuję za odpowiedź, zdecydowałem się kleić na klej z puszki. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Klej z worka nie będzie trzymał się dysperbitu, robiłem test u siebie (murarze kleili na pianoklej i dodatkowo placki z worka bo wg nich łatwiej ustawić płytę). O ile pianka trzyma, to packi kleju z worka jakoś trzymają tylko w miejscach, gdzie dysperbit był bardzo chropowaty.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu