Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warunki techniczne przyłączenia do kanalizacji
#1
Witam

Jestem na etapie zbierania promes i utknąłem w gminie z kanalizacja. Mianowicie byłem na początku listopada złożyć pismo o wydaniu zapewnienia o przyłączeniu mnie do sieci kanalizacyjne i w grudniu dostałem odmowę wydania w/w dokumentu gdyż jak to pan inspektor ujął nie planują rozbudowy sieci i ewentualnie możemy wystąpić o warunki techniczne. Owy dokument dostałem po około miesiącu. 2 dni później z żoną odwiedziliśmy inspektora kazał nam złożyć wniosek o warunki techniczne. Złożony wniosek przeleżał od 5 grudnia do wczorajszego dnia i mamy telefon od pana Inspektora i pan mówi że musimy mieć  pozwolenie od sąsiadów na przekopanie sie przez ich grunty do studni kan. i wtedy możemy podpisać umowę przyłączeniowa na której podstawie pan określi średnice rury która się możemy przyłączyć. Pytanie moje czy tak to normalnie przebiega? Po co mam podpisywać umowę przyłączeniowa skoro nawet nie wiem czy dostane WZ, gdzie będzie stał dom bo nie mam jeszcze posadowienia. Inspektor pracuje w gminie niestety dopiero 3 miesiące.
Odpowiedz
#2
Czy pan inspektor proponował coś w zamian przyłączenia do sieci? Nie wiem jakie macie ceny za ścieki, ale np u mnie, to wszyscy wolą mieć własne szambo eko lub bio, niż być uzależnionym od miejskiej sieci, gdzie ceny regulują sobie urzędnicy wedle swoich potrzeb.
Odpowiedz
#3
Nie ma czegoś takiego, że kto jak woli. Jeżeli jest możliwość podłączenia do sieci nikt nam nie pozwoli wybudować szamba co jest chore i nienormalne.
Odpowiedz
#4
Oczywiście że gminy naciskają na przyłączanie, bo to dla nich żyła złota, ale w przypadku powsky, takiej możliwości nie proponowano Smile
Odpowiedz
#5
sz
(18.01.2018, 15:27)Easy Driver napisał(a): Oczywiście że gminy naciskają na przyłączanie, bo to dla nich żyła złota, ale w przypadku powsky, takiej możliwości nie proponowano Smile

muszę się was poradzić a nie chce zakładać nowego tematu.
Czy MZK (gmina, miasto) ma prawo pobierać opłaty związane z przyłączeniem się do sieci wod-ka?

swoje już zdążyłem wyczytałem ale fajnie jak by wypowiedział się ktoś po PRAWIE.
Odpowiedz


#6
Tego nie wiem, to już pytanie do osób zajmujących się szczegółowo prawem wodnym czy budowlanym. Natomiast za samo doprowadzenie kanalizacji czy drogi obok nieruchomości pobierana jest tzw. opłata adiacencka na podstawie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami.
Odpowiedz
#7
interpretując czyli z uwagi na podpięcie działki do sieci wzrosła jej wartość i na tej podstawie pobierają opłatę adiacencką? to jakoś jestem w stanie zrozumieć... ale na podstawie jakiego ustawowego uprawnienia pobierają opłatę za przyłączenie do sieci.
kilka dni temu otrzymałem warunki przyłącza i fakturę za ten dokument, do zapłaty 258 zł. gminy które pobierają opłatę robią to prawdopodobnie nielegalnie i grozi za to prokurator...
jak to wygląda w waszych miastach...?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu