Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania geotechniczne
#1
Witam, przymierzam się do zakupu działki budowlanej, tak naprawdę już dograne, czas na umowę przedwstępną.

Zastanawia mnie jednak fakt czy jest sens wykonywania i ponoszenia kosztów badań geotechnicznych (tak jak dla większości z Was budujących według projektu Łukasza - tak samo i dla mnie każdy grosz jest ważny).

O ile w miejscu gdzie brak zabudowy w sąsiedztwie - nie zastanawiałbym się... jednak jeśli w odległości 60m stoi masa domów i nic im się nie dzieje, czy można przyjąć, że grunt jest okej? Ze zdjęć satelitarnych z różnego okresu wynika, że przez ostatnie kilka lat była to po prostu Łąka.

Koszt badań to od 800 do 1200zł (2 lub 3 odwierty).
Odpowiedz
#2
Jeśli np przewidujesz szambo ekologiczne lub bio, to i tak trzeba zrobić, przynajmniej na moim terenie są takie wymagania.
Odpowiedz
#3
wody się nie boję, to nie jest problem, bardziej chodzi mi o jakość gruntu.
Odpowiedz
#4
(13.01.2018, 14:36)Zurash napisał(a): Witam, przymierzam się do zakupu działki budowlanej, tak naprawdę już dograne, czas na umowę przedwstępną.

Zastanawia mnie jednak fakt czy jest sens wykonywania i ponoszenia kosztów badań geotechnicznych (tak jak dla większości z Was budujących według projektu Łukasza - tak samo i dla mnie każdy grosz jest ważny).

O ile w miejscu gdzie brak zabudowy w sąsiedztwie - nie zastanawiałbym się... jednak jeśli w odległości 60m stoi masa domów i nic im się nie dzieje, czy można przyjąć, że grunt jest okej? Ze zdjęć satelitarnych z różnego okresu wynika, że przez ostatnie kilka lat była to po prostu Łąka.

Koszt badań to od 800 do 1200zł (2 lub 3 odwierty).

Zrób sam odkrywkę
Wkop się i zobacz co się dzieje - tak do 1,2 do 1,5m, gdzieś z brzegu działki
U mnie badania geotechniczne kosztowały mnie 600 - dwa odwierty
Odpowiedz
#5
Ja też długo się zastanawiałem nad badaniami, i ostatecznie stwierdziłem, że warto. Co to jest koszt 800 zł przy całym koszcie budowy, a znam dwa przypadki, gdzie działka leżąca pomiędzy innymi już zabudowanymi pokazała swoje oblicze po zrobieniu wykopu pod fundamenty.Wtedy tzreba szybko dostosowywać się do aktualnych warunków glebowych, czas, nerwy itp.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu