Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napęd do bramy otwieranej na zęwnątrz
#1
Witam wszystkich. Robi się front działki , proste ogrodzenie z kątowników, ocynkowane i malowane proszkowo , bramy będą miały słupki 80x80x3.
Jaki napęd może być na wąskie słupki a w dodatku z możliwością otwierania za zewnątrz, oczywiście napęd zamontowany od strony działki jak np 
Potrzebuję dwóch napędów, jeden na otwierany na zewnątrz drugi do wewnątrz, chciałbym za dwa zmieścić się w 2 tys jezeli coś kupi sensownego w tej kwocie


ps. Nie będzie problemu , że brama będzie otwierała się na zewnątrz ponieważ będzie to na mojej działce.
Odpowiedz
#2
napęd firmy Came krono z wyłącznikami krańcowymi lub faac 414 ale ten już nie posiada wyłączników krańcowych. W jednym z napędów podłączysz odwrotnie kabel wtedy będzie sie otwierał w drugą stronę. Musisz inaczej wspawać uchwyt mocujący napęd ten który sie otwiera na zewnątrz.
Odpowiedz
#3
(09.01.2018, 17:00)deeropolskie napisał(a): Napęd w obie strony? To nie wyklusza sie wzajemnie? I dlaczego tak?

Jak w obie strony? Do jednej bramy otwierany na zewnątrz, do drugiej ma wewnątrz.

Co to jest ten wyłącznik krancowy?
Nie kupi takiego uchwyty żeby nie trzeba było rzeźbic?
Odpowiedz
#4
wyłącznik krańcowy -ustawiasz sobie precyzyjnie do jakiego momentu ma się otwierać i zamykać skrzydło.

Uchwyty są w komplecie na zdjęciu które dodałeś uchwyt mocujący jest zamontowany do otwierania na zewnątrz czyli po skosie odstaje od slupka żeby mogło się otworzyć skrzydło i nie blokowało napędu , można też zamontować oryginalny uchwyt wspawując go do narożnika słupka, a otwieranie do wewnątrz montujemy uchwyt prostopadle do słupka.[Obrazek: zastosowanie.jpg]
Odpowiedz
#5
Came krono drogi. Coś z tańszych możesz polecić co będzie działało na zewnątrz, do takich słupków i bez przeróbek uchwytów?

Faac 414 skoro nie ma tego wyłącznika to trzeba jakis ogranicznik w ziemi w robić? Otwiera się bez końca i może wyrwać czy o co chodzi?
Odpowiedz


#6
Ja montuje sprawdzone napędy gdzie potem nie trzeba jeździć na reklamacje.
Można pomyśleć o marketowym somfy tylko nie wiem czy jest tam możliwość otwierania na zewnątrz instrukcja i poczytać trzeba.
Uchwyt do otwierania na zewnątrz zawsze musisz przerobić nie wymaga to wiele pracy i umiejętności wiec żaden problem.
Bez wyłączników krańcowych robi się odboje i ustawia programowo czasy działania.
Odpowiedz
#7
Odboje czyli jakieś wystające z ziemi blokady na środku?
Lipa jak tak oglądałem różne filmy z faac 414 i nie widzę nic na kostce
Odpowiedz
#8
Tak, to są odboje. Smile
Ja mam BFT (Phobos) i mam zamontowane te elementy.
I w ogóle polecam tym co mają bramy skrzydłowe, dobrze pracują i są bardzo bezobsługowe.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu