Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warunki przyłączenia prądu, gazu, wody, kanalizacji
#1
Witam
Mam pytanie do osób które składały wnioski o przyłączenie mediów bądź mają wiedzę w tym temacie. Do rzeczy. W wymaganiach poszczególnych instytucji czy to PGE, PGNiG czy gmina widnieje zapis że do wnioski o wydanie warunków należy dołączyć dokument potwierdzający tytuł prawny wnioskodawcy do korzystania z nieruchomości. Chodzi tu zapewne o np. akt notarialny. I tutaj mam pytanie. Czy to może być zwykłe ksero aktu notarialnego czy to musi być jakiś wypis potwierdzony przez notariusza?
Odpowiedz
#2
Wystarczy ksero, jak ja składałem wniosek w BOK to Pani która mnie obsługiwała zrobiła ksero Aktu

W wodociągach chcieli odemnie tylko oświadczenie
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
#3
Tak dla ścisłości to dokumentem potwierdzającym własność nieruchomości jest odpis z Księgi Wieczystej.
I od razu mówię, że nie trzeba wydawać pieniędzy na dokument urzędowy jakim jest odpis KW z Sądu Rejonowego.
Wystarczy wydruk ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości. A jak komuś to nie odpowiada, to na podstawie wydruku sprawdzi sobie w jawnym rejestrze na podstawie numeru KW z wydruku.

Link do strony MS
https://ekw.ms.gov.pl/eukw_ogol/menu.do
Odpowiedz
#4
Wymagana jest tylko kopia aktu notarialnego we wszystkich trzech przypadkach. Przynajmniej u mnie tak było.
Odpowiedz
#5
(06.01.2018, 21:08)Lubin napisał(a): Wymagana jest tylko kopia aktu notarialnego we wszystkich trzech przypadkach. Przynajmniej u mnie tak było.
Zwykłe ksero bez jakiegoś urzędowego potwierdzenia?
Odpowiedz


#6
Nosiłem ze sobą wszędzie akt notarialny i każdy kto potrzebował czy to w urzędzie czy dostawcach mediów sobie go na miejscu po prostu kserował.
Odpowiedz
#7
Witam. Każda instytucja jak wodociągi, PGNIG, Enea etc zadowoli się przedłożoną kserokopią aktu notarialnego. Nie zapominajcie że do wniosku należy dołączyć aktualną kopię mapy zasadniczej do celów opiniodawczych zdaje się w skali 1:1000 (chyba że we wniosku wymagają innej skali) Pozdrawiam.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#8
(06.01.2018, 22:32)gregorrek napisał(a): Witam. Każda instytucja jak wodociągi, PGNIG, Enea etc zadowoli się przedłożoną kserokopią aktu notarialnego. Nie zapominajcie że do wniosku należy dołączyć aktualną kopię mapy zasadniczej do celów opiniodawczych zdaje się w skali 1:1000 (chyba że we wniosku wymagają innej skali) Pozdrawiam.

1:500
W UM "wcisnęli" mi 3 szt. (Za ok 32 zł) sugerując, że na pewno każdy dostawca mediów będzie chciał min. 1 egzemplarz.
W praktyce wszędzie kserowali sobie.
Za 1 szt. zapłaciłbym koło 16zł.
A szwagier wydrukował mapę  za darmo z jakiegoś geoportalu i też pozałatwiał promesy Wink
Odpowiedz
#9
Witam co do przyłączy wodno - kanalizacyjnych, które wykonuje Gmina znalazłem ostatnio ciekawy artykuł, warto się z nim zapoznać zanim udamy się do Gminy i będziemy płacić za przyłącz
Link: http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodar...01575.html

pozdrawiam RafiWink
Odpowiedz
#10
Hmmmm??? Ciekawe, bardzo ciekawe Smile W piątek się dowiedziałem, że za podłączenie wody muszę zapłacić ok. 1900zł Trzy lata temu, za podłączenie domu w który mieszkałem, do nowej kanalizacji miejskiej, zapłaciliśmy 3 tysiące. Bezprawnie??
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu