Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór farby do wnętrz
#41
maluj przed panelami nie przejmujesz się chlapaniem, przykrywaniem, demontowaniem listew itp
Odpowiedz
#42
Ja też malowałem przed podłogą - z tych samych powodów o których Mateusz pisze. Smile
Odpowiedz
#43
Malowałem Tikkurila Colour w białym macie. Mieszkanie 56m2, powierzchnia do pomalowania to około 175m2. Na ścianach i suficie gładź master mass, ściany zagruntowane białym gruntem chyba primacola więc tanio, sufit zagruntowany i dwukrotnie pomaloway farbą primacola białą również budżetowo ale farba świetnie kryje. Chciałem sufit zostawić i pomalować porządną farbą tylko ściany, życie jednak pokazało, że jest kolor biały, biały i biały i to są 3 różne kolory, więc postanowiłem pomalować całość żeby nie robić taśmą odcięcia białego od białego Big Grin. Kupiłem na dzień dobry 3 wiadra 9 litrowe (200 ziko za sztukę). Sufit pomalowany raz (50m2) i w zupełności wystarczyło, pięknie pokryty, żadnych pasów, plam ekstra. Ściany malowane dwukrotnie (2x125m2), po pierwszym malowaniu było widać pasy po wałku, po drugiej warstwie jest równo. Podsumowując 50m2 + 2x 125m2=300m2, zeszło 2,75 wiadra więc około 25litrów farby. Pod względem wydajności polecam, pod względem szarzenia/żółcenia z wiekem proszę mnie zapytać za 5 lat Smile.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu