Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nadbudowa domu w przyszłości.
#1
Lightbulb 
Witam.

Chciałbym zadać wszystkim trochę mniej typowe pytanie dotyczące nadbudowy domu w przyszłości.
Gdybym chciał zbudować ten dom w taki sposób jak przewiduje projekt to czy w przyszłości mógłbym go rozbudować jako piętrowy i zrobić zwykły strop lany? 
Mam na myśli oddzielne piętro ze schodami wejściowymi na zewnątrz tuż nad pierwotnym wejściem do domu. Chodzi o uzyskanie dwóch "niezależnych" od siebie lokali.
Może są tacy, którzy zastanawiają się nad rozbudową, ale ze schodami wewnątrz w celu po prostu powiększenia domu.

Z czym to się wiąże? Trzeba w jakiś sposób wzmacniać fundamenty? Nie jestem budowlańcem, a da się zauważyć fakt, że bardzo dużo ludzi rozbudowuje stare domy o kolejną kondygnację. 

Mniej więcej zobrazuję o jakie wejście mi chodzi, jedno na dole, drugie po schodach:
https://www.google.pl/search?q=dom+dwa+w...uCv7CoOSM:

Mniej więcej wygląd domu po rozbudowie (bez garaży, balkonów itd., proste bryła jak w projekcie bez udziwnień):
https://www.archon.pl/projekty-domow/pro...22305c9b13

Dodam jeszcze, że prawdopodobnie pierwotny projekt z garażem i przeniesioną kotłownią gdyby były zastrzeżenia co do jej rozmiaru.

Jakie kroki należało by podjąć na etapie adaptacji?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
(04.01.2018, 17:49)rafalt1717 napisał(a): Witam.

Chciałbym zadać wszystkim trochę mniej typowe pytanie dotyczące nadbudowy domu w przyszłości.
Gdybym chciał zbudować ten dom w taki sposób jak przewiduje projekt to czy w przyszłości mógłbym go rozbudować jako piętrowy i zrobić zwykły strop lany? 
Mam na myśli oddzielne piętro ze schodami wejściowymi na zewnątrz tuż nad pierwotnym wejściem do domu. Chodzi o uzyskanie dwóch "niezależnych" od siebie lokali.
Może są tacy, którzy zastanawiają się nad rozbudową, ale ze schodami wewnątrz w celu po prostu powiększenia domu.

Z czym to się wiąże? Trzeba w jakiś sposób wzmacniać fundamenty? Nie jestem budowlańcem, a da się zauważyć fakt, że bardzo dużo ludzi rozbudowuje stare domy o kolejną kondygnację. 

Mniej więcej zobrazuję o jakie wejście mi chodzi, jedno na dole, drugie po schodach:
https://www.google.pl/search?q=dom+dwa+w...uCv7CoOSM:

Mniej więcej wygląd domu po rozbudowie (bez garaży, balkonów itd., proste bryła jak w projekcie bez udziwnień):
https://www.archon.pl/projekty-domow/pro...22305c9b13

Dodam jeszcze, że prawdopodobnie pierwotny projekt z garażem i przeniesioną kotłownią gdyby były zastrzeżenia co do jej rozmiaru.

Jakie kroki należało by podjąć na etapie adaptacji?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Można. Wystarczy zaprojektować dobudówkę przez projektanta i wylać strop. Z tym że takie rozwiązanie moja się z celem. Lepiej znaleźć gotowy projekt.
Odpowiedz
#3
Jeśli już teraz bierzesz pod uwagę dobudowanie pełnego piętra do tego projektu,to uważam,że bez sensu jest budowa tego domu.Chcesz za kilka lat wyrzucić cały dach(ponad 40tys wiązary,pokrycie plus robocizna) wylać strop i dobudować piętro?Kasa wyrzucona w błoto.
Odpowiedz
#4
Źle mnie zrozumieliście.
Ja pytam od strony możliwości technicznych co powinienem zrobić na etapie adaptacji projektu, aby później nie okazało się, że fundamenty za słabe czy coś podobnego.
Pomysł miałby być jedynie "furtką" na różnego rodzaju sytuacje życiowe/rodzinne i wtedy liczyłbym się z takim krokiem.
Normalnie jestem zainteresowany domem w zwykłej postaci Smile

Co musi mi zmienić projektant? Dobudówka musi być od razu zaprojektowana i od razu musi być zrobiony strop lany?
Odpowiedz
#5
Według mnie nie można zrobić adaptacji parterówki i dobudować za kilka lat piętra bez ponownego poniesienia kosztów architekta.
Strop na pewno byś teraz musiał zrobić lany lub typu teriva.Przynajmniej miałbyś sufit po demontażu wiązarów.
Najprościej zadzonic do pierwszego z brzegu architekta i zapytaćOn Ci z głowy wybije te zmiany i zaproponuje projekt indywidualnu:-)
Odpowiedz


#6
Tak, ale tu kwestia ponoszonych kosztów kiedy jest się jeszcze młodym i nie można sobie pozwolić na wszystko od razu:]
Gdyby trzeba było od razu strop teriva to o ile +/- może to podnieść koszty budowy w porównaniu do obecnego projektu? Zastanawiam się czy może dałoby się taki strop wykonać dopiero w razie takiej potrzeby.
Czemu miałbym wyrzucać pokrycie dachu z wiązarami? Nie można ich wtedy zastosować ponownie, a ponieść koszty robocizny?
Odpowiedz
#7
Teriva ok.10tys.plus robocizna Łukasz o tym mówił wczoraj albo dzisiaj.
Nie za bardzo sobie wyobrażam lanie stropu w domu,w którym się aktualnie mieszka.Jak zdejmiesz wiązary,to nad głową masz piękne niebo.
Odpowiedz
#8
Zdecydowanie kup odrazu inny projekt spełniający oczekiwania, będzie taniej.
Teriva to jakieś 13 tyś sam materiał. Za robotę musidz dać jakieś 50-80zł /m2
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#9
(04.01.2018, 21:12)Łukasz napisał(a): Zdecydowanie kup odrazu inny projekt spełniający oczekiwania, będzie taniej.
Teriva to jakieś 13 tyś sam materiał. Za robotę musidz dać jakieś 50-80zł /m2

Łukasz a jak wychodzi teriva w stosunku do płyt kanałowych (które chciałeś robić u siebie) cenowo? I czy te płyty to szukałeś w Gorzowie czy u siebie w Myśliborzu?
Odpowiedz
#10
Gorzów, Barlinek. Żerań wychodzi taniej biorąc pod uwagę całość.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu