Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beton kom. 350.
#1
Czy  można użyć na ściany bloczki Ytong o gęstości 350 lub 400 zamiast 600?
Odpowiedz
#2
(28.12.2017, 13:18)adso11 napisał(a): Czy  można użyć na ściany bloczki Ytong o gęstości 350 lub 400 zamiast 600?

Teoretycznie mozna bo spelniaja wszystkie normy na sciskanie itp. Tylko musisz uwazac bo sa bardzo kruche kazde obicie uderzenie mlotkiem czy cokolwiek pozostawia na nich slad mocniejsze uderzenie zawsze konczy sie rozpadnieciem.
Odpowiedz
#3
Muszę to gdzieś pomacać. Na pewno robota przy tym lżejsza, noszenie, cięcie itd. Różnica w cenie nie jest duża i izolacyjność lepsza.
Odpowiedz
#4
Ja mam murowane ściany z solbetu klasy 500.
Odpowiedz
#5
Można użyć, tylko pytanie jaka to mam być ściana jednowarstwowa czy klasycznie bloczek 24 + styropian, pierwszy wariant to moim zdaniem minimum 48cm grubości tylko cena kosmos + zrobić konkretnie cokół coby nie podsiąkało, przy drugim wariancie nieopłacalne no i parametry na ściskanie prawie 2 x mniejsze. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz


#6
Takie dylematy powinna rozstrzygnąć osoba stawiająca pieczątkę pod warunkami adaptacji budynku, na podstawie stref wiatrowych, śniegowych, gruntowych i innych takich tam...
Odpowiedz
#7
Rozważam budowę z Ytonga.
Wstępnie zaproponowano mi Ytong Energo.
Materiał cieplejszy, ale czytając wpisy na tym forum trochę przestraszyłem się tej "miękkości i kruchości".

Bo czy warto trochę dopłacić za jego "ciepłość" względem odmiany 500 lub 600 chyba wątpliwości nie ma.

Proszę o opinie na ten temat.
Odpowiedz
#8
Ha, wątpliwości to by nie było, gdybyś stawiał dom tylko z Ytonga, bez docieplenia albo miał nieograniczony budżet. Jednak, kiedy stosujesz docieplenie, wtedy już wątpliwości są - co jest tańsze i lepsze? Więcej cm styropianu o lepszych parametrach czy pustak? Dodajmy do tego zmieniające się ciągle ceny i "bigos" w głowie gotowy.
http://ziemianarozdrozu.pl/kalkulator-zuzycia-ciepla
Tutaj badałem różnicę kosztów rocznych na ciepło przy domku ocieplonym 20 i 15 cm styropianu. Jest to 1164 do 1222 czyli rocznie niewiele. Ale za to różnica w położeniu 15 a 20 cm styro to już znaczne koszty Smile ok 10zł/m2. Teraz trzeba sobie policzyć co lepsze.
Odpowiedz
#9
Ja tam wolę rozdzielić funkcje nośną od funkcji ocieplenia. Beton komórkowy to i tak najgorszy materiał budowlany a brać jeszcze jakąś klasę 350 to już nieporozumienie. Ja będę chciał zrobić z klasy 600 bo ma to jakąś sensowną gęstość a i tak będzie ocieplenie styropianem. Niższa klasa BK pewnie da odpowiednik pół cm styropianu więc uważam że lepiej mieć ściany o większej wytrzymałości a nie bawić się w laboratorium. Te wszystkie dane to i tak taka teoria. Wszystko zleży czy murarze nie porobią szczelin a i sam klej jest o wiele większym przewodnikiem niż pustak. Przy takich grubościach ocieplenia ważniejszy jest poprawny montaż niż dokładanie kolejnych centymetrów.
Odpowiedz
#10
Ja długo zastanawiałem się nad tym czy w ogóle zastosować BK klasy 600. 350 mi nawet przez myśl nie przeszła bo nie zastosowałbym jej nawet na ściany działowe.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu