Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rodzaj wylewki dla ogrzewania podłogowego
#11
(27.12.2017, 20:34)sternik napisał(a):
(26.12.2017, 18:44)spedek1 napisał(a): Nie ma czegoś takiego jak elastyczne kleje... nie wierzcie w takie cuda elastyczny może być butaprem a nie cementowy klej do płytek.

To wytłumacz mi jedną sprawę, kleję płytki "zwykłym" klejem i nie chce mi się wyczyścić grzebienia po skończonej pracy, na drugi dzień jedno lub dwa puknięcia o posadzkę i grzebień czysty. Jak kleję np Atlasem Plus i tak samo na koniec pracy nie czyszczę go to na drugi dzień grzebień mogę wyginać, napier.... i klej nie odejdzie.
To swiadczy o jego odksztalcalnosci nie elastycznosci.
Odpowiedz
#12
Dyskusję proponuję zacząć od tego, co autor ma na myśli pisząc "do wyboru miksokret i anhydryt"
Miksokret tu URZĄDZENIE a anhydryt to zaprawa, podawana urządzeniem. W tym przypadku wyboru nie widzę.
Podpowiem... jastrych cementowy albo anhydryt - to już jest wybór.
W temacie odkształcalny czy elastyczny polecam - http://www.chemiabudowlana.info/podlogi,..._s1_lub_s2
Czy potrzebny czy nie, to już osobna bajka. Nauczony doświadczeniem, nie podejmuję się wykonania usługi, kiedy priorytetem jest najniższa cena w stylu " po co grunt za 30zł skoro jest za10? Idąc tym tokiem myslenia, można zapytać piekącego sernik po co komu mleko, skoro jest woda?
Odpowiedz
#13
Sam zajmuję się wykończeniami wnętrz. Jeśli chodzi o anhydryt to jest to gips, więc niemożliwe jest stykanie go z zaprawami cementowymi. Nie pomagają żadne grunty wodne, które nie odizolują gipsu od cementu. Jedynie pozostaje stosowanie gruntów epoksydowych/poliuretanowych, które nie dość, że są drogie to mało dostępne i mało znane wykonawcom.
Najważniejsze przy dalszych pracach na posadzce anhydrytowej jest jest jego wilgotność, która nie wybacza niczego i może nabierać wilgoci wtórnie z powietrza.
Niektórzy inwestorzy wylewają takie wylewki, ale wiele też zależy od jakości samego materiału oraz firmy.
Osobiście dla własnego spokoju proponowałbym wykonać jastrych cementowy, z którym nikt nie będzie miał problemów.
Ewentualnie służę pomocą.
Odpowiedz
#14
Problemy, czy są czy nie, zależą od wykonawcy. Przy jastrychach cementowych inwestor powinien zwrócić uwagę, jak jest on wykańczany przy ścianach i narożnikach, bo często..a nawet bardziej niż często, w tych miejscach jest on niedotarty i "idzie" pod górkę, co zauważa dopiero nie inwestor tylko ktoś, kto kładzie płytki czy panele. Pół biedy, kiedy idzie to zniwelować grubością kleju pod płytki, gorzej, kiedy trzeba stosować zaprawy wyrównujące, generujące straty czasu,nerwów i pieniędzy. Tu anhydryt ma przewagę, po jest zaprawą, która "sama"się poziomuje.
Czy to, że anhydryt lepiej oddaje ciepło to przewaga? Cementowy z kolei dłużej ciepło trzyma..więc ciężko orzec.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu