Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze ogrodzenie czy kostka?
#1
Zastanawiam się czy dobrze chce rozplanować pracę przed domem. Ogrodzenie będzie z metalowych słupów,przykladowo 15cm ma 15cm i przęsła wraz z betonowymi łącznikami. 
Jeżeli najpierw zrobię ogrodzenie, może się okazać że jest za wysoko lub za nisko jak będą robić kostkę od garażu do ulicy. Jeżeli zrobię kostkę, to będą musieli ja rozbierać w miejscu słupków, żeby ją zalać i obsadzic.

Pomyślałem, że zlecę wykonania samych słupków, potem przyjdą zrobić kostkę a na koniec panowie przyjdą przyspawaja zawiasy i zamontuja przęsła. 

Jeżeli zły pomysł to proszę o radę jak to zrobić.
Odpowiedz
#2
dobrze rozmierzyc niwelatorem i po klopocie
Odpowiedz
#3
Mój sposób zły?
Rozmierzyc i co najpierw?
Odpowiedz
#4
Witaj. Najlepiej najpier ogrodzenie pozniej kostke. Lepiej nawiazac sie do ogrodzenia niz ogrodzeniem do kostki. Przedewszystkim jesli zlecasz wykonanie ogrodzenia i kostki dwum ekipom najlepiej skonfrontowac ich na placu budowy niech sie dogadaja i rozmierzyc spadki bo trudno tak doradzac na odleglosc jesli nie widzi sie placu budowy. Ja osobiscie jestem zwolennikiem rozwiazania po koleji dom->ogrodzenie->kostka
Odpowiedz
#5
A to co opisałem nie jest dobrym wyjściem i najbezpieczniejszym?
Odpowiedz


#6
(15.12.2017, 21:03)rustin napisał(a): Zastanawiam się czy dobrze chce rozplanować pracę przed domem. Ogrodzenie będzie z metalowych słupów,przykladowo 15cm ma 15cm i przęsła wraz z betonowymi łącznikami. 
Jeżeli najpierw zrobię ogrodzenie, może się okazać że jest za wysoko lub za nisko jak będą robić kostkę od garażu do ulicy. Jeżeli zrobię kostkę, to będą musieli ja rozbierać w miejscu słupków, żeby ją zalać i obsadzic.

Pomyślałem, że zlecę wykonania samych słupków, potem przyjdą zrobić kostkę a na koniec panowie przyjdą przyspawaja zawiasy i zamontuja przęsła. 

Jeżeli zły pomysł to proszę o radę jak to zrobić.

Pierwsze robi sie ogrodzenie frontowe uwzglrdniajac w zasadzie 2 rzeczy.

1. Spadek ewentualnej kostki od domu w strone ogrodzenia.
2. Poziom twojego ogrodzenia jesli teren nie jest "skomplikowany" powieniem byc ciut wyzej niz np sasiada naprzeciwko ewentualnie np trzeba sie liczcyc z tym ze kiedy droga moze byc np. jakos utwardzona i i pozion ogrodzenia trz trzeba przewidziec aby nie zostac w dolku
Odpowiedz
#7
Żądam pytanie po raz kolejny.
Czy najpierw zrobić same słupy, kostke a potem bramy i przęsła jest złym pomysłem? Jeżeli tak to dlaczego?
Odpowiedz
#8
(16.12.2017, 10:22)rustin napisał(a): Żądam pytanie po raz kolejny.
Czy najpierw zrobić same słupy, kostke a potem bramy i przęsła jest złym pomysłem? Jeżeli tak to dlaczego?

Witam. Każda kolejność wykonania tego o co pytasz będzie dobra jeżeli wszystko się dokładnie zaplanuje, a
prace wykona się z głową. Zazwyczaj pierwsze powstaje ogrodzenie bo nie zawsze jest kasa aby dopieścić podjazdy i tym podobne. Moja propozycja jest następująca:
1. Należałoby wykonać fundament pod ogrodzenie czy też jak w Twoim przypadku, osadzić słupy. Dokładnie powinny być wymierzone zarówno spadki jak również rozstaw pod bramę, furtkę, śmietnik czy co tam planujesz.  
2. Następnie kostka, gdyż kostką dojeżdża się i obrabia ogrodzenie a nie ogrodzenie stawia na kostce. Tu warto zastanowić się czy i gdzie przed kostką podciągnąć kable pod napęd bramy, domofon, elektryczny zamek, podświetlenie i inne podobne wymagające zasilania. Przy układaniu kostki ustalić i wytyczyć przewidywany prześwit pod przęsła i ruchome części ogrodzenia - brama , furtka.
3. Potem można ogarniać grodzenie.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#9
Mam teraz dylemat w nowym roku przyjadą zrobić ogrodzenie. Ale teraz jak sobie myślę że jestem przed pracami ziemnymi (czyli koparką) to czy nie odpuścić sobie tego i zrobić po.

Wymiary działki od lewej 4m od płotu od prawej pozostaje mi 7 m natomiast od przedniej elewacji do płotu przy drodze 6m ( z tyłu do płotu 22m .

Czy gdybym teraz zrobił ogrodzenie (przed fundamentami) to czy będę miał jakieś problemy z pracami ziemnymi?
Odpowiedz
#10
Jako wykonawca prac ziemnych zawszę wolę gdy ogrodzenia nie ma, zawsze to wygodniej i mniejszy stres że coś się uszkodzi. Dużo też zależy jaką masz zamiar mieć szeroką bramę, jaki jest wjazd dla sprzętu ciężkiego etc. Jeśli tylko masz możliwość to zrób to po, dla wykonawcy wygodniej, a ty się nie martwisz, że coś uszkodzi. 

Podobna sprawa jeśli chodzi o pierwsze pytanie w temacie, ale wiadomo że nie zawsze jest to możliwe. Ideałem byłoby zrobić korytowanie pod kostkę, przywieźć cały materiał, postawić ogrodzenie i dopiero kostkę, ale to raczej nierealne Wink
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu