Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Garaż z płyt betonowych.
#1
Witam.

Pozwoliłem sobie na założenie oddzielnego wątku dotyczącego tego typu garażu.

Garaż z płyt betonowych: https://www.google.pl/search?q=gara%C5%B...f3K_AF0JM:

Chciałbym zapytać o taki garaż doklejony do domu za 150tys., garaż ocieplony, z wylaną posadzką lub wyłożony np. kostką, dach normalnie dachówka ze spadkiem na jedną stronę, bezpośrednie przejście z domu do garażu.

Pytania:
- jak to wygląda od strony formalno-budowlanej i czy jest możliowść na etapie adaptacji doprojektowania tego typu garażu, aby płacić za niego podatek jak za dom?
- jak np. z jego ogrzewaniem (można by wyprowadzić grzejniki)
- jak z przchowywaniem pelletu w takim garażu ocieplonym - zarówno ogrzewanym przy budynku oraz nieogrzewanym przy budynku i postawionym oddzielnie na działce?
- co w przypadku gdybyśmy chcieli w takim garażu umieścić kotłownie z tyłu?

Garaż taki jest o wiele tańszy od typowo murowanego, dlatego może to być fajna alternatywa dla niektórych osób, którym dom się podoba, a nie mogą sobie pozwolić na typowy garaż murowany. Piszcie swoje spostrzeżenia i uwagi, co przemawia za, a co nie. Osobiście widziałem taki garaż na żywo i z zewnątrz nie pozna się, że jest on z płyt. Stoi już dobre 5 lat i nic mu nie jest.

PozdrawiamSmile
Odpowiedz
#2
na dziendobry
taki garaz musi byc przyklejony do ocieplonego domu
Ad2/ taki garaz bedzie zimny chyba ze ocieplisz jak dom
wtedy pytanie o sens takiego garazu
wiem ze taki mozna zroic w cenie okolo 10000 zl ale liczac ocieplenie i brak podstawowej rzeczy jaka jest fundament
to o ogrzewaniu podlogowym zapomnij a jak chodzi o tradycyjne grzejniki to da rade ale czy to ma sens ?
sam dorysowalem do projektu 4m poszerzenia na garaz
Odpowiedz
#3
Tak garaż do ocieplonego domu i sam też byłby ocieplony.
Mogę wylać posadzkę lub wyłożyć kostkę.
A czemu tradycyjne grzejniki nie mają sensu?
W przypadku tradycyjnego murowanego koszty powiedzieli, aby liczyć proporcjonalnie jak za m^2 domu więc można oszacować koszt takiego garażu. Taki z płyt wyszedłby dużo taniej niż murowany (chyba, że jestem w błędzie).

W dalszym ciągu nie ma odpowiedzi na te zasadnicze pytania, które zadałem. Proszę o pomoc.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu