Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań w sprawie ogrzewania
#71
Skąd 1000zł za projekt gazu? 8000zł za piec to też wysoka kwota...
Odpowiedz
#72
(09.01.2018, 16:31)daniel-03 napisał(a): Witam szybkie pytanie.
w co inwestować?
koszt podłączenia gazu:
-PGNIG za przyłącze (3,5 m) i skrzynkę biorą ok. 2500 zł
-projekt instalacji ok. 1000 zł
-instalacja w działce (doprowadzenie do domu) ok. 2500 zł
-kocioł gazowy ok. 8000 zł
wychodzi mniej więcej : 14 000 zł

natomiast za PC ok. 20 000 (podłączenie i uruchomienie).

co wybrać?

Hm...ja bym brał pompę Big Grin
Skoro ktoś ma dom tak daleko od granicy działki, to tylko pompa.
Nie wiem jak u innych,ale u mnie koszt położenia rury od przyłącza na granicy działki do domu, to 45zł/m a jak sam zrobię wykop, to jeszcze taniej Smile
Odpowiedz
#73
-piec z osprzętem Vaillant ecoTEC VC plus 206/5-5 cena orientacyjna z osprzętem (zasobnikiem, kominem przez ścianę),
-od skrzynki do kotłowni będzie ok. 50 m dlatego ok. 2500 przynajmniej tak oszacował facet które prawdopodobnie będzie to robił. będę wdzięczny za sugestię ile taka robota powinna kosztować (nie mam żadnego porównania nikogo innego nie pytałem). ale Easy Driver sugerując się twoja stawką to chyba ok.
- projekt od 500 do 1000 napisałem wyższą cenę aby się nie rozczarować.
Odpowiedz
#74
No OK...ale Twoje koszty za gaz, to i tak przecież mniej niż za PC, więc jakie argumenty za pompą?
Porównaj choćby gwarancję....ile dostaniesz na piec gazowy ile na pompę za 20k z montażem itd?
Odpowiedz
#75
z tego co sam się orientuje i wszędzie trąbią ze ogrzewanie domu PC jest tańsze... o ile nie mam pojęcia, może znacie jakieś ciekawe artykułu na ten temat.
Relatywnie, według moich szczunów różnica wyjdzie ok 6 k jeżeli jest szansa ze zwróci mi się ta kwota w ok. 6 lat to jestem skłony zaryzykować i zainwestować w Pompę.
Odpowiedz


#76
Daniel, a świstak zawija w sreberka.
Poczytaj uważnie co prawda z odwiertami ale może da ci to jakieś rozeznanie:
http://www.bzg.pl/node/940
Odpowiedz
#77
(10.01.2018, 09:37)sierzant napisał(a): Daniel, a świstak zawija w sreberka.
Poczytaj uważnie co prawda z odwiertami ale może da ci to jakieś rozeznanie:
http://www.bzg.pl/node/940
Wiem, że Ciebie i tak nie przekonam Big Grin , ale chyba sam zauważysz, że mimo że na pierwszy rzut oka artykuł wygląda bardzo profesjonalnie to autor pominął kilka istotnych kwestii.
1. Przyjął temperaturę czynnika 50 stopni. A pompa ciepła jak wiadomo optymalnie pracuje niskotemperaturowo - 28-35 stopni.
2. Najistotniejsza sprawa - wszystkie obliczenia są dla taryfy G11. 
Nie znam osoby, która używa pompy ciepłą przy tej taryfie. Zakładając G12 lub G12W wynik będzie zgoła odmienny.
I nawet dokładając do tego argument, który Ty często używasz, że zużycie prądu w domu to nie tylko pompa ciepła, artykuł jest dla mnie mało rzetelny.
3. Autor artykułu do kosztu instalacji pompy ciepła doliczył 9000 za podłogówkę - bez komentarza.
4. 36000 za gruntową pompę ciepła. Artykuł sprzed 6 lat - najlepszy stosunek cenowy ma jednak powietrzna która wiele nie ustępuje gruntowej a kosztuje 22-25k PLN.

Mogę napisać taki sam artykuł i udowodnić tezę zupełnie odwrotną Smile.


Edit.
I jeszcze jedno - artykuł zakłada wymianę kotła gazowego na pompę ciepła. Autor przyjął koszt kotłowni gazowej - 0 zł Smile
Odpowiedz
#78
Zgadzam się z powyższym, jestem totalnym laikiem i dopiero jestem na etapie stanu surowego ale w domu rodzinnym mamy gruntową pompę ciepła (jedną z najtańszych na rynku). Użytkowana jest trzecią zimę i rachunek za prąd w domu 260m2 bardzo starym choć kilka lat temu dobrze ocieplonym na instalacji mieszanej podłogówka/kaloryfery rachunek roczny za prąd wynosi 2500-2800zł. Moim zdaniem nie są to olbrzymie kwoty na taki metraż przy 7 mieszkańcach.

Takich blogów jak podlinkowany wyżej jest mnóstwo i to na korzyść gazu jak i pomp ciepła. Dlatego zamiast czytać to wszystko i robić sobie mętlik w głowie najlepiej pojeździć i popytać użytkowników obu systemów.
Odpowiedz
#79
Jeżeli naprawdę masz pompę za 20 tys która jest dobra i będzie dość mocna to myślę że bym ją brał. Ja nie znalazłem taniej jak 30tys
Odpowiedz
#80
(10.01.2018, 14:06)rustin napisał(a): Jeżeli naprawdę masz pompę za 20 tys która jest dobra i będzie dość mocna to myślę że bym ją brał. Ja nie znalazłem taniej jak 30tys
O ile dobrze pamiętam to chyba coś kiedyś pisałeś chyba że już rozmawiałeś z CNC
Czy LG Therma V z tej promocji za 22k nie będzie ok? http://cncpompyciepla.pl/promocyjne-zestawy/
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu