Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań w sprawie ogrzewania
#21
Ja u siebie w bloku mam kocioł dwufunkcyjny immergas od 10 lat. Nie miał ani jednej usterki przez ten okres. Zaufałem tej firmie i przy domu za 150tys tez kupię kocioł ich produkcji.
Odpowiedz
#22
dobry wybor
ke vaillant / vissman / worcester
Odpowiedz
#23
Wiem, że nie pasuje mój dom z nazwą forum ale chyba nie macie nic przeciwko, że was pytam?

Tego valianta Eco jest kilka rodzajów, możesz podesłać link o który dokładnie Ci chodzi?
Odpowiedz
#24
(15.12.2017, 21:51)hydraulik napisał(a): Nie jestem teoretykiem jak Marcin...
Takim do końca teoretykiem nie jestem, bo zawodowo "kręcę się" wokół instalatorów. Co więcej, często działam na swoją szkodę bo odradzam ludziom instalację gruntowych pomp ciepła. Na szkodę, bo sam projektuję odwierty (geologicznie) dla dolnego źródła. I do tej pory żaden z moich klientów nie przekonał mnie ekonomicznie do gruntowej pompy ciepłą, gdyż koszt inwestycyjny oscyluje w granicach 50000. Taka pompa, mimo, że jest wydajniejsza od powietrznej nie zwróci się nigdy. I nawet w przypadku, kiedy zrobię sobie za darmo sam projekt a kolega wywierci mi 2 otwory po 100 m "po kosztach" i tak nie zdecyduję się na pompę gruntową.
Co innego pompa powietrzna. W mojej opinii ceny osiągnęły już taki pułap, że rozsądnie planując koszt pompy ciepła i eksploatacja będą niższe niż gazu.
Owszem, dużo zależy też od lokalnych warunków i samego budynku. 
U mnie sprawa jest jasna. Nie mam gazu więc w grę oprócz pompy ciepłą wchodziły tylko czysty prąd i pellet. Pellet jest genialną sprawą ale tylko w starych modernizowanych budynkach opartych na grzejnikach. W nowym domu nie ma sensu. Kocioł pelletowy kosztuje 10-12k więc koszt inwestycyjny jest zbliżony do PC. Czysty prąd jest tani inwestycyjne ale drogi w eksploatacji, choć używając bufora w taryfie G12 lub G12W też tragicznie nie wychodzi.

PS
Żeby nie było - aktualnie mieszkam w domu ogrzewanym gazem i jestem zadowolony Smile
Odpowiedz
#25
Dalej nie rozumiem jak jest koszt zbliżony, podajesz koszt pompy 13 tys, co z tego jak montaż jej to koszt 23tys a bliżej 30tys gdzie za 15 tys to mam kotłownie gazowa
Odpowiedz


#26
(15.12.2017, 23:43)rustin napisał(a): Dalej nie rozumiem jak jest koszt zbliżony, podajesz koszt pompy 13 tys, co z tego jak montaż jej to koszt 23tys a bliżej 30tys gdzie za 15 tys to mam kotłownie gazowa
Akurat w poprzednim poście pisałem o kotle na pellet.
Nikogo nie chcę przekonywać do swoich racji. Wyraziłem swoje zdanie, masz prawo się z nim nie zgadzać. Tym bardziej, że masz już wybudowane kominy i masz dom piętrowy - więc może Ci się nie kalkulować.
Ja mam sprawę oczywistą: nie mam dostępu do gazu, nie chcę mieć w domu etatu palacza a dodatkowo chcę się wspomagać fotowoltaiką.
I z mojej strony koniec w tym wątku.
Odpowiedz
#27
(15.12.2017, 22:00)Lubin napisał(a): Dodatkowo przy gazie można zrezygnować całkowicie z kominów a wyrzut spalin poprowadzić przez ścianę. Wtedy można odłożyć ładną sumę...

Ja zrobilem komin tradycyjny murowany postawiony na scianie działowej o wysokości ok 2 m

W zupełności wystarczy do gazu i jest odrazu wentylacja w kotłowni o ktorej nie mozna zapomniec.

Koszt z przewodem z kwasówki ok 500 zł
Odpowiedz
#28
A jak wentylujesz pozostałe pomieszczenia?
Odpowiedz
#29
(15.12.2017, 23:43)rustin napisał(a): ....... za 15 tys to mam kotłownie gazowa

Rastin, chyba z kotłem pulsacyjnym albo złotymi kolankami.
Tak wygłada cała kotłownia w moim obecnym domu i nie
kosztowała nawet 5 tyś.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#30
Te 15 tys to liczę z przyłączem, wkładem do komina i jakimś zasobnikiem 120l
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu